Αγώνες Agility 2017








matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Ναι, ναι και για την αλλη την διμετρη (αν και δεν το εχουμε συζητησει ακομα αλλα το παιρνω πανω μου)
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Λίγο νωρίς, αλλά να πω κάτι, για τον αγώνα της Θεσ/νίκης.

Κανονικά, ο κος.Κουντουράς, θα πρέπει να ανάψει από μία λαμπάδα, στο μπόι του κάθε ατζιλιτά, που θα ανέβει, έτσι που έχει κάνει το πρόγραμμα.

Να προσέξετε όσοι θα θέλατε να παρακολουθήσετε, γιατί agility έχει Παρασκευή πρωί στις 11:00 :mad::mad::mad: και Σάββατο στις 13:00. Την Κυριακή, που ο κόσμος μπορεί καλύτερα και θα ήθελε ίσως να έρθει να δει το υπερθέαμα :cool: έχει δυό βλακοπαιχνίδια στην ουσία, ένα νωρίς το πρωί στις 08:00 :mad: και ένα το απόγευμα στις 17:00. Χαμένη μέρα εντελώς!

Τζήζους δηλαδή!!!

Από μία λαμπάδα στον καθένα είπα;;;; Δυό και βάλε :confused:
 
  • Like
Reactions: TARA and matilda


Galazios

Well-Known Member
26 Ιουνίου 2012
132
200
Thessaloniki
Επειδη ειμαι απο Θεσσαλονικη και το εχω γενικα στα υποψη μου να παω μια βολτα προς τον Αγιο Βασιλειο ως μια πρωτη μου επαφη με το χωρο τον κυναθληματων, καθισα και ειδα λιγακι το προγραμμα.. Με το Σαββατο και την Κυριακη να ειναι ομολογουμενως οι 2 πιο δημοφιλεις μερες, το θεωρεις αδικο που καθε μια πηρε στις ωρες αιχμης της (11+) και απο ενα κυναθλημα (Agility kai Mondio)? Μην ξεχναμε αλλωστε οτι το Σαββατο θα ειναι και 25η Μαρτιου, οποτε θα ειναι μια νεκρη μερα για τον κοσμο ουτως η αλλως.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Αν ρωτάς εμένα προσωπικά, ναι!
Ειδικά, αν δεις τον αριθμό των συμμετεχόντων στο κάθε άθλημα.

Σίγουρα, δεν είναι λογικό, να σε βάζει να τρέχεις στις 8 το πρωί, που σημαίνει παρουσία στον χώρο, για εγγραφές κλπ στις 7 μάλλον [ούτε ιχνηλασία να κάναμε] και μετά από πολλές ώρες, πάλι το απόγευμα και μέχρι αργά το βράδυ, αν συνυπολογίσεις τις απονομές.
Δεν μπορείς δηλαδή καν, να φύγεις την Κυριακή το μεσημέρι για να γυρίσεις σπίτι σου και να πας στην δουλειά σου την Δευτέρα. Θα πρέπει ή να ταξιδέψεις κατάκοπος μέσα στην μαύρη νύχτα, που δεν το κάνεις, ή να χρεωθείς ακόμη μία διανυκτέρευση και ακόμη μία μέρα ενοικίασης αυτοκινήτου, για όσους θα αναγκαστούν να νοικιάσουν. Εξτρα χρεώσεις, σε έτσι κι αλλιώς, υπερφουσκωμένο λογαριασμό, για μία μέρα, με σχεδόν μηδενικό ατζιλιτικό ενδιαφέρον.

Πόσες λαμπάδες έχω βάλει; :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Επίσης, δεν ξέρω @Galazios σε πόσους σχετικούς αγώνες, έχεις παραβρεθεί στο παρελθόν, αλλά οι θεατές, είναι δυστυχώς, μετρημένοι στα δάχτυλα. Περισσότεροι θα είναι οι συμμετέχοντες του agility, από όοοοολους μαζί τους άλλους συμμετέχοντες ΚΑΙ θεατές αθροιστικά :LOL:
 
  • Like
Reactions: TARA and l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν έχω πάει σε αγώνες αλλά διαβάζοντας τα επιχειρήματα του μαρέκοου τα βρίσκω λογικά εξού και τα like. Πρέπει να το θες πολύ και να το έχεις πάθος για να τρέχεις έτσι πράγματι ειδικά εκτός έδρας με τέτοια προγράμματα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Δεν έχω πάει σε αγώνες...
Χμμμμμ :cautious:(n):mad::D

Εγώ πάντως, αν δεν επρόκειτο να δω καλούς φίλους, με τόσα έξοδα, θα το σκεφτόμουν σοβαρά, να ανέβω ομολογώ, όσο πολύ κι αν το ήθελα.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Galazios

Well-Known Member
26 Ιουνίου 2012
132
200
Thessaloniki
Ξεκινωντας απο το 2ο μηνυμα, αν παω θα ειναι η πρωτη μου επαφη με το χωρο οπως ανεφερα και πιο πανω καθοτι και γενικα καινουργιος στο χωρο. Και επειδη ακριβως δεν εχω ξαναπαει, θελω να σε ρωτησω και τι ισχυει γενικα στους αγωνες, δηλαδη στην περιπτωση ενος μεγαλου event οπως αυτο, οι απονομες παντα Κυριακη απογευμα/βραδυ δε γινονται?

πρεπει να εχει παρει αρκετη δημοτικοτητα παντως το event αν κρινω απο τους χορηγους και το αντιστοιχο "event" στο facebook και σε βιντεακια απο το αντιστοιχο το 2013 ειδα αρκετο κοσμο στις κερδκιδες (βεβαια μπορει να ηταν συμμετεχοντες που απλα χαζευαν :D ).

Η προταση σου δηλαδη για την Κυριακη ποια θα ηταν? Να βγει το mondio? Να παει πιο αργα? Ρωταω κυριως με το σκεπτικο οτι οι απονομες ουτως ή αλλως απογευματακι/βραδυ δε θα ειναι και για τα 2 κυναθληματα?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Ξεκινωντας απο το 2ο μηνυμα, αν παω θα ειναι η πρωτη μου επαφη με το χωρο οπως ανεφερα και πιο πανω καθοτι και γενικα καινουργιος στο χωρο. Και επειδη ακριβως δεν εχω ξαναπαει, θελω να σε ρωτησω και τι ισχυει γενικα στους αγωνες, δηλαδη στην περιπτωση ενος μεγαλου event οπως αυτο, οι απονομες παντα Κυριακη απογευμα/βραδυ δε γινονται?
Κοίτα...είναι η δεύτερη φορά ever, που διοργανώνεται έτσι. Δηλαδή ipo/mondio, μαζί με agility, εκτός Αθηνών. Δεν είναι τυχαίο σε διαβεβαιώ και το "μυστικό" βρίσκεται ξανατονίζω, στον αριθμό συμμετεχόντων του agility, που υπερκαλύπτει πολλές "ανάγκες". Νομίζω είναι απόλυτα κατανοητό ε; :rolleyes:
Στο agility, οι απονομές γίνονται κάθε μέρα, στο τέλος της, συν έξτρα, στο τέλος της δεύτερης μέρας, οι απονομές συνολικά του διημέρου. Εχουμε και τέτοιο έπαθλο, ναι!

...
πρεπει να εχει παρει αρκετη δημοτικοτητα παντως το event αν κρινω απο τους χορηγους και το αντιστοιχο "event" στο facebook και σε βιντεακια απο το αντιστοιχο το 2013 ειδα αρκετο κοσμο στις κερδκιδες (βεβαια μπορει να ηταν συμμετεχοντες που απλα χαζευαν :D )
Η αλήθεια είναι, ότι και η περσινή διοργάνωση, ήταν όντως υπερπαραγωγή και η φετινή για κατά κει το πάει. Σ'αυτά του βγάζω το καπέλλο, αν και πέρσι με την παρουσία του drone κατά την διάρκεια του αγώνα, είχαμε και κάτι...σκυλάκια που γυάλισε το ματάκι τους, λίγο παραπάνω από το σύνηθες :D Οι χορηγοί, είναι όντως ένα τεράστιο επίτευγμά του και μάλλον, προβλέπεται να είναι περισσότεροι, από τους συμμετέχοντες...γενικώς :LOL:

Κάπου εκεί στις κερκίδες, βολοδέρναμε όλοι, όταν δεν τρέχαμε ;)
Είχε όμως και λίγο κόσμο, την Κυριακή, δεν μπορώ να πω. Κυρίως -μάλλον- μέλη του φόρουμ :cool:

Η προταση σου δηλαδη για την Κυριακη ποια θα ηταν? Να βγει το mondio? Να παει πιο αργα? Ρωταω κυριως με το σκεπτικο οτι οι απονομες ουτως ή αλλως απογευματακι/βραδυ δε θα ειναι και για τα 2 κυναθληματα?
Δεν έχω πρόταση, αλήθεια!
Εχω μόνο γκρίνια, γιατί...πρέπει να πάρω δύο μέρες άδεια, που είναι εξαιρετικά δύσκολο και να ξοδέψω έναν σκασμό λεφτά, που δεν τα έχω :unsure: Συν την Κυριακή, που την θεωρώ εντελώς χαμένη μέρα. Θα μου πεις...ε...μην πας βρε παιδί μου o_O Ναι...θα μπορούσα. Ειδικά εγώ, που δεν αποσκοπώ και σε τίποτα σημαντικό. Αλλά το γουστάρω. Οσο τουλάχιστον, δεν μου κάνει την ζωή μου, δύσκολη ;)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and agathe


Galazios

Well-Known Member
26 Ιουνίου 2012
132
200
Thessaloniki
Πιστευω με καλυψες! Αλλωστε ειναι και το πιο δημοφιλες κυναθλημα το Agility αποσο ξερω. Και οντως απο το βιντεακι που ειδα απο την προηγουμενη διοργανωση, το drone πρεπει να εκλεψε την παρασταση (μαζι και με την προσοχη μερικων σκυλων οπως λες :D ).

Καπου ειχε παρει το ματι μου οτι ενας απο τους χορηγους ειναι και η εταιρεια παρκινκ του αεροδρομιου, προσφεροντας εκπτωση 70% για τους συμμετεχοντες εκεινες τις μερες.. Αν θες και σε ενδιαφερει, ψαξτο.. Ο,τι γλιτωσεις απο τα εξοδα σου, που οπως λες ειναι αρκετα, κερδος ειναι!

edit: https://www.facebook.com/DriveUnlimited/photos/gm.591017247769659/1553239394710394/?type=3&theater η προσφορα που λεω.
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Υποθέτω, η προσφορά αφορά, το να νοικιάσεις αυτοκίνητο αφού φτάσεις Θεσ/νίκη, μάλλον...αεροπλανικώς, για να κινείσαι πέρα-δώθε, από και προς τον στίβο ή/και όπου αλλού.
Οχι, για να ξεκινήσεις από το σπίτι σου, με όλο το κοπάδι μαζί σου :D

Ευχαριστώ πάντως και...παρά την δική μου γκρίνια, εσείς οι κει πάνω, καλό θα ήταν, να το διαδώσετε όπου μπορείτε. Οχι μόνο για το agility. Για όλα τα κυναθλήματα. Να τα μάθει ο κόσμος. Να πάρετε τις παρέες σας και να έρθετε να δείτε και να χειροκροτήσετε :)
 


Galazios

Well-Known Member
26 Ιουνίου 2012
132
200
Thessaloniki
Προσωπικα δεν εχω ακομα καποιον κυκλο "σκυλαδων" για να ενημερωσω και να ρθουμε παρεα, αλλα θα προσπαθησω να ανεβω καμια βολτα πειθοντας καναν φαδερ για να του δειχνω και να του λεω, να ετσι θα γινει και ο Ναξ!! :D :D

Καλο καιρο να εχει, η εθνικη γιορτη σιγουρα θα βοηθησει και το μερος εκει πανω ειναι πολυ ομορφο με τη λιμνη σε αποσταση αναπνοης.
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Ενα μικρό up, για τον επερχόμενο αγώνα του Σαββατοκύριακου στο Μενίδι, αν κάποιος θα ήθελε να έρθει, να πάρει μάτι :)
 
  • Like
Reactions: vek


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Μενίδι τέλος, Θεσσαλονίκη μπροστά!
Για οργανωθείτε κει πάνω :)
Αναμένω λίστα των φαγάδικων της προκοπής, κάπου κοντά στο γήπεδο, κατά προτίμηση :p
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Nα γράψουμε και το πρόγραμμα του agility για όποιον θέλει να έρθει

Παρασκευή 24/3 : 12.00
Σάββατο 25/3 : 12.30 (agility) και 17:00 (jumping)
Κυριακή 26/3 : 18:00 (tunnel cup )

Την Κυριακή επομένως που έχετε ελεύθερη μέρα μπορείτε να τιμήσετε τις ταβέρνες του Χορτιάτη, 15' περίπου από το γήπεδο.
Έπιασε τόπο τελικά η γκρίνια σου για το πρωινό της Κυριακής :p:D ....

Το tunnel cup τι ακριβώς είναι;
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Την Κυριακή επομένως που έχετε ελεύθερη μέρα μπορείτε να τιμήσετε τις ταβέρνες του Χορτιάτη, 15' περίπου από το γήπεδο.
Έπιασε τόπο τελικά η γκρίνια σου για το πρωινό της Κυριακής :p:D ....
Μην μου την θυμίζεις αυτή την "ελεύθερη" Κυριακή, να χαρείς!
Οτι τώρα τι...θα πάμε να φάμε Κυριακή μεσημέρι και το απόγευμα θα έχουμε να τρέξουμε tunnel cup;;; Μπορείς να δεις και τι θα εφημερεύει εκεί γύρω, σε παρακαλώ; Οσο πιο κοντά, τόσο πιο πιθανό, να μας προλάβετε :p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU