Αδέσποτο μωροκούταβο


mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
ΠΑΙΔΙΑ γεια σας , το ξαναεπαναφερω το θεμα , γιατι πραγματικα εχω κατατρομαξει !!! το μωρο μεγαλωσες ειναι ηδη 55 σχεδον ημερων , εχει μεγαλωσει αρκετα , και ειναι πολυ νευρικο , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΚΟ !! σε σημειο που σκεπτομαι αν θα πρεπει να κανει το εμβολιο της λυσσας ....................χυμαει και βγαζει δοντια, την μαλωνω με το μη, και την απομακρυνω και αυτη χυμαει με επιθετικοτητα ,και νευρα ,δεν μπορω να καταλαβω γιατι νευρα , αφου οταν κανει κατι που δεν μας αρεσει την απομακρυνω και μολις σταματαει την χαιδευω η της δινω γλυκο ................μπορειτε να με βοηθησετε ? σας παρακαλω !!!!! εχει πολλα νευρα και ολο γρυλλιζει σε απαντες !!!!!! καλα τα σκυλια τα μικροσωμα τα εχει...........καταφαει !!!!!!! HELP και τωρα που γραφω ειναι μεσα με ενα παιχνιδι της και γρυλλιζειιιιιιιιιιιιι, τρομακτικα !!!!!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Βρε Μαρία, μωρό είναι, ξέρεις πώς κάνουν τα κουταβάκια όταν παίζουν μεταξύ τους? σα δαιμονισμένα!
Αυτό το καημένο δεν έχει αδερφάκια να παίξει, να το δαγκώσουν,να πονέσει, να το πονέσουν, να καταλάβει πώς παίζουμε και πώς όχι.
Το εμβόλιο της λύσσας είναι εντελώς άκυρο.
Αν πιστευεις ότι έχει κάτι παθολογικό, πήγαινέ το στο γιατρό!
 




mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
ΛΑΡΑ εχω μεγαλωσει αρκετα κουταβακια , πρωτη φορα βλεπω να κανει σαν λυσμενο στην κυριολεξια , σκυλακια εχει τα δικα μου ! τα δαγκωνει , δεν ξερει να παιξει καλα , και αυτα την αποφευγουν και μαλιστα η ποιο μεγαλη την μαλωνει , για λυσσα το εγραψα χαριτολογωντας , δεν το εννοω , αλλα κανει εντελως σαν λυσσασμενο , γρυλλιζει και μαλιστα γυαλιζουν και τα ματια του απο αγριαδα , απλα δεν θελω να ξεφυγει απο συμπεριφορα , αλλα ειληκρηνα δεν ξερω πως να της φερθω ...........
μολις κανει και δευτερα εμβολια , θα την παω αλεξια , το εχω στον νου μου
δεν μπορω να πω οτι ειναι και εντελως μονη σαν αλλα σκυλια , ενταξει δεν εχει κουταβια να παιξει αλλα εχει σκυλια ............μπορει να υπαρχει κατι παθολογικο ? καμμια φορα εχω την εντυπωση οτι η τραχεια ειναι λιγο ποιο εξω , θα την δει και ο γιατρος βεβαια , αλλα την αλλη βδομαδα που ειναι για τα εμβολια
οταν λεω γυαλλιζει το ματι ..... το εννοω , γυαλλιζει !!!!!!!!!!!!!!!!11
 
Last edited:




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν είναι τέτοια, θα ηρεμήσει περίπου 5-6 μηνών.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις, εκτός από υπομονή, είναι να μην απαντάς στα νεύρα της με νεύρα, αλλά με απέραντη ψυχραιμία και ηρεμία και να την βάζεις στο crate της. Ακόμη και αρκετές ώρες, χωρίς να έχεις τύψεις και δεύτερες σκέψεις. Και γενικά, απέφυγε, οτιδήποτε την ξεσηκώνει.
 


gkamar

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2012
165
1
Είδα εχθές έναπολύ ωραίο σκυλάκι να πηγαίνει σε ένανάστεγο αυτά τα ζώα είναι αδέσποτα ηείναι τα ποίο πιστά ζώα;
 








mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
ευχαριστω φανη ειναι μολις .............55 ημερων , με τι σας μοιαζει ? εκτος απο ενα χαριτωμενο σκατοσκυλομπασταρδοσκυλακι .........:D
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Εγώ θα το έλεγα οτι μοίαζει με τρελό φατσάκι με τρομερά χρώματα!!

κάτι σε ροντ με πολλά ακόμα μου μοιάζει!!:rolleyes:
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πραγματικά κούκλα!
Και με φάτσα απόλυτης αθωότητας..κάποιος τα εκπαιδεύει να έχουν αυτή τη φάτσα ενώ είναι διάολοι δεν εξηγείται αλλιώς!
 


mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
ειδες αθωωτητα Κυβελη ?;) στο βλεμμα ε ? να εισαι εδω οταν ξυπανει !!!
χθες απο το παρκακι της την εσωσα οταν προσπαθουσε με μανια να βγει και κλαψουριζοντας , της μπηκε το ποδι αναμεσα στα καγκελλα κια ουρλιαζε μεχρι να της το βγαλω , καλα που ημουν εδω !! και το χειροτερο , την ειχα κλειεσει στο διπλανι δωματιο να συγιρισω και πηγε και εβαλε το κεφλι της αναμεσα σε κατι σωληνες του καλολιφερ και του τοιχου και ουρλιαζε !!!!!!!!!!!!! εμενα μου κοπηκαν τα ποδια μεχρι να την απεγκλωβισω !!πως το σκεφτηκε θεε μου ?:(