Αιμοδοσία.


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Επειδή δεν ξέρω, εκτός απο τη νάρκωση και όλα τα κακά που τη συνοδεύουν, υπάρχουν άλλοι λόγοι για τους οποίους δεν θα έπρεπε να πάμε για αιμοδοσία τα σκυλιά μας;
Διαβάζω πως πρέπει να είναι πάνω απο είκοσι πέντε κιλά και απαλλαγμένα απο τις γνωστές ασθένειες.
Αν έχουν κάνει το canileish μήπως δεν κάνει;
Απλώς ενημερωτικά γιατί τελευταία διαβάζω για πολλές εκκλήσεις από φιλοζωικές.
Ευχαριστώ!
 






panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Νάρκωση? Όχι βέβαια!
Χωρίς νάρκωση;
Τότε πως;

Δεν μπορώ να βάλω link από το κινητό, δες στο fb: Τράπεζα αίματος Ζώων στην Ελλάδα. Έχει όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται!
Ευχαριστώ!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.889
Χωρίς νάρκωση;
Τότε πως;
Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, είναι προυπόθεση, ο σκύλος να δέχεται ήρεμα, την διαδικασία.
Είναι πάρα πολύ σημαντικό θέμα, η αιμοδοσία. Οπως και στους ανθρώπους. Μακάρι να πήγαιναν όλοι που μπορούν, να δίνουν αίμα. Εγώ θα το ευχόμουν και για τα σκυλιά μου, αλλά δυστυχώς, δεν πληρεί κανείς τους, τις προδιαγραφές.
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, είναι προυπόθεση, ο σκύλος να δέχεται ήρεμα, την διαδικασία.
Είναι πάρα πολύ σημαντικό θέμα, η αιμοδοσία. Οπως και στους ανθρώπους. Μακάρι να πήγαιναν όλοι που μπορούν, να δίνουν αίμα. Εγώ θα το ευχόμουν και για τα σκυλιά μου, αλλά δυστυχώς, δεν πληρεί κανείς τους, τις προδιαγραφές.
Μάλλον δεν τις τηρούν ούτε τα δικά μας τελικά... δυστυχώς!
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@