Αλλαγή σε Brit Care;








mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
Κατευθείαν απο την κτηνοτροφική και μάλλον επειδή δεν εχουμε μαγαζί που πουλαει την τροφή εδώ στο νησί μου είπαν 15 ευρώ το 3κιλο.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Mπορεί να κάνω και λάθος.
Πάντως όποτε πάω μου λέει δώσε μου 20 ευρώ και μου δίνει την 3 κιλη συν τη μονόκιλη, οπότε 4 κιλά 20 ευρώ (σαν έκπτωση επειδή πάω συνέχεια)
Το σκυλάκι σου είναι δύστροπο με το φαγητό?
Εμένα πάντως η τροφή έκανε θαύματα :D
 


mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
Απο την αρχή που πήρα το μαλτεζάκι μου μου πρότειναν την royal canin junior,ήταν 4 μηνών.Ειναι πολύ φαγανή μόλις της βάλεις κάτι το τρώει σε χρόνο dt. Το κάνω για οικονομία.Θα παραγγειλω 2 συσκευασίες + 5 ευρώ για το πρακτορείο θα μου έρθει πoλύ πιο φθηνά από την royal.Η royal
κοστίζει 30 ευρώ το 4κιλο. Το μόνο που σκέφτομαι είναι αν πάρω τη μεγάλη συσκευασία 15 κιλά ότι πρέπει να διατηρηθεί σωστα όσο είναι ανοικτή γιατί τρώει μόνο 80 γρ. κάθε μέρα.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Έχει αεροστεγές κλείσιμο η 3κιλη τουλάχιστον.
Εμένα τρώει 70γρ την μέρα και διατηρείται μια χαρά !
 




tomis

Member
13 Ιανουαρίου 2011
9
2
καλησπερα σε ολους!θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και αρκετοι εχετε δωσει brit care..ταϊζω royal canin adult large και την βρισκω 15kg 60ευρω. εχω βαλει στο ματι την brit care super premium adult large lamp and rice! διαβασα την συζητηση σας και ειδα αρκετα καλα σχολια... αυτη μπορω να την βρω 42,5ευρω τα 12kg.. αναλογικα γλιτωνω γυρω στα 9ευρω. τι λετε αξιζει να την αλλαξω?ειναι καλη οσο η royal?
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
καλησπερα σε ολους!θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και αρκετοι εχετε δωσει brit care..ταϊζω royal canin adult large και την βρισκω 15kg 60ευρω. εχω βαλει στο ματι την brit care super premium adult large lamp and rice! διαβασα την συζητηση σας και ειδα αρκετα καλα σχολια... αυτη μπορω να την βρω 42,5ευρω τα 12kg.. αναλογικα γλιτωνω γυρω στα 9ευρω. τι λετε αξιζει να την αλλαξω?ειναι καλη οσο η royal?
Εγώ πιστεύω ότι είναι μακράν καλύτερη...
 


tomis

Member
13 Ιανουαρίου 2011
9
2
Εγώ πιστεύω ότι είναι μακράν καλύτερη...
σ'ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!τα συστατικα σε κανουν να το πιστευεις αυτο?η αληθεια ειναι οτι με αυτη που δινω δεν εχω καποιο προβλημα! αλλα αν ειναι να παω σε μια αλλη τροφη με αντιστοιχη ποιοτητα ή και καλυτερη και να γλυτωνω και καποια λεφτα...γιατι οχι???
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Τα συστατικά δείχνουν και μάλλον είναι καλύτερα.
Εγώ είδα ψηλότερη ενέργεια, αλλά χειρότερο τρίχωμα σε σχέση με την royal που έδινα πριν.
Έχω μείνει στην Britt γιατί συμφέρει για τα συστατικά της, και ταίριαξε σχετικά στο σκύλο.
 


tomis

Member
13 Ιανουαρίου 2011
9
2
Τα συστατικά δείχνουν και μάλλον είναι καλύτερα.
Εγώ είδα ψηλότερη ενέργεια, αλλά χειρότερο τρίχωμα σε σχέση με την royal που έδινα πριν.
Έχω μείνει στην Britt γιατί συμφέρει για τα συστατικά της, και ταίριαξε σχετικά στο σκύλο.
χειροτερο τριχωμα? λες για την super premium της brit που ανεφερα? ενας φιλος ειδε καλυτερο τριχωμα! αλλα μαλλον ειναι οπως κατσει στο καθε σκυλι!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Με τη salmon and potato είδα λιγότερα και πιο σφιχτά κόπρανα και λιγότερη τριχόπτωση. Η ποιότητα της τρίχας δε μου φαίνεται να έχει αλλάξει με καμία τροφή απ'όσες έχει φάει, κι έχει φάει από κάτι άθλιες μέχρι ογδοντακάτι το τσουβάλι. Η τελευταία συσκευασία που πήραμε ήταν brit premiun αλλά μόλις τελειώσει ξαναγυρνάμε σε brit care. Σκέφτομαι να πάρω και την lamb and rice και την salmon and potato και να δίνω εναλλάξ. Υπάρχει κάποιος λόγος να μην το κάνω?
 


tomis

Member
13 Ιανουαρίου 2011
9
2
Με τη salmon and potato είδα λιγότερα και πιο σφιχτά κόπρανα και λιγότερη τριχόπτωση. Η ποιότητα της τρίχας δε μου φαίνεται να έχει αλλάξει με καμία τροφή απ'όσες έχει φάει, κι έχει φάει από κάτι άθλιες μέχρι ογδοντακάτι το τσουβάλι. Η τελευταία συσκευασία που πήραμε ήταν brit premiun αλλά μόλις τελειώσει ξαναγυρνάμε σε brit care. Σκέφτομαι να πάρω και την lamb and rice και την salmon and potato και να δίνω εναλλάξ. Υπάρχει κάποιος λόγος να μην το κάνω?
εναλλαξ εννοεις μια μερα την μια και μια μερα την αλλη??
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Eναλλαξ εννοώ να βάλω τις ποσότητες γευμάτων σε σακουλάκια οπως κάνω μεχρι τώρα (τρώει πρωί βράδυ) και να τα βάλω ανακατεμένα τα σακουλάκια στον κουβά κι ότι πιάσω στην τύχη κάθε φορά. Κάπου είχα διαβάσει ότι κανει καλό η εναλλαγή κρεάτων στη διατροφή.
 


tomis

Member
13 Ιανουαρίου 2011
9
2
Eναλλαξ εννοώ να βάλω τις ποσότητες γευμάτων σε σακουλάκια οπως κάνω μεχρι τώρα (τρώει πρωί βράδυ) και να τα βάλω ανακατεμένα τα σακουλάκια στον κουβά κι ότι πιάσω στην τύχη κάθε φορά. Κάπου είχα διαβάσει ότι κανει καλό η εναλλαγή κρεάτων στη διατροφή.
δεν γνωριζω αν υπαρχει καποιο προβλημα στο να το κανεις ετσι! αλλα δεν νομιζω να μην μπορεις!ενας φιλος ταιζει χρονια τα σκυλια του σε περιοδους που τα γυμναζει αρκετα ανακατεμενη τροφη..(ενεργειας και συντηρησης) και δεν ειχε ποτε θεμα!ποσο μαλλον τωρα εσυ που ειναι και οι 2 τροφες της ιδιας εταιριας
 




sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
χειροτερο τριχωμα? λες για την super premium της brit που ανεφερα? ενας φιλος ειδε καλυτερο τριχωμα! αλλα μαλλον ειναι οπως κατσει στο καθε σκυλι!
Αναφέρομαι στην Brit Care.
Με Royal γυάλιζε καλύτερα η τρίχα, αλλά μόνο αυτό.
Αλλά παίζει να είναι και θέμα σκύλου
 


tomis

Member
13 Ιανουαρίου 2011
9
2
καλησπερα σε ολους! δυστυχως εμας η brit care δεν μας εκατσε καλα...