Αναζητώντας πληροφορίες για το ροτβάιλερ


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Καλησπερα σας
Εχω σκοπο να αποκτησω ενα ροτβαιλερ,κ καθως κοιταζα διαφορα θεματα στο φορουμ μου ηρθαν αρκετες ερωτησεις,κ μαζι με τις ερωτησεις που ηδη ειχα σκοπο να θεσω κατεληξα στο οτι...μαλλον ειναι πολλες οι ερωτησεις μου...

Θα ηθελα αν γνωριζετε να μου προτεινετε καποιο/καποια βιβλια που να αφορουν στο ροτβαιλερ γενικα,η μαλλον ολοκληρωτικα ωστε να παρω τις απαιτουμενες η εστω βασικες πληροφοριες,κ μετα να αρχισω τις ερωτησεις σε οσα πραγματα δεν ειμαι καλυμενος

Γνωριζω καποια πραγματα ωστοσο δεν θεωρω οτι ειμαι ετοιμος ακομη για την αποκτηση κ δεν θελω να κανω λαθη,η εστω να κανω οσο το δυνατον λιγοτερα.

Ευχαριστω για την προσοχη σας :D
 


Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
Φιλε μου το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τηλεφωνησεις σε καποιο εκτροφειο και να πας εκει να κουβεντιασεις με τον εκτροφεα να δεις καποια σκυλια ωστε να σου λυθουν οι περισσοτερες απο τις αποριες σου τωρα αν θελεις κατι παραπανω εδω ειμαστε πολλοι φιλοι των ροτ.
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Καλησπερα σας
Εχω σκοπο να αποκτησω ενα ροτβαιλερ,κ καθως κοιταζα διαφορα θεματα στο φορουμ μου ηρθαν αρκετες ερωτησεις,κ μαζι με τις ερωτησεις που ηδη ειχα σκοπο να θεσω κατεληξα στο οτι...μαλλον ειναι πολλες οι ερωτησεις μου...

Θα ηθελα αν γνωριζετε να μου προτεινετε καποιο/καποια βιβλια που να αφορουν στο ροτβαιλερ γενικα,η μαλλον ολοκληρωτικα ωστε να παρω τις απαιτουμενες η εστω βασικες πληροφοριες,κ μετα να αρχισω τις ερωτησεις σε οσα πραγματα δεν ειμαι καλυμενος

Γνωριζω καποια πραγματα ωστοσο δεν θεωρω οτι ειμαι ετοιμος ακομη για την αποκτηση κ δεν θελω να κανω λαθη,η εστω να κανω οσο το δυνατον λιγοτερα.

Ευχαριστω για την προσοχη σας :D
καλως ηρθες.μου αρεσει ο τροπος που το σκεφτεσαι.
Εγω θα ελεγα να παρεις εδω να μαθεις εκτοφειο
Ο Όμιλος
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
τοχω κανει,εχω επισκεφθει ενα εκτροφειο κ εχω σκοπο να επισκεφθω αλλα 2

ωστοσο επειδη θελω να ειμαι ενταξει απεναντι στον εαυτο μου κ μετεπειτα απεναντι στο σκυλο
θεωρω οτι χρειαζομαι τις θεωρητικες γνωσεις αρχικα που θα μου προσφερει ενα βιβλιο κ μετα να περασω στην πραξη...
 




Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
φιλε μου εμπειρικα θα σου πω οτι τα βιβλια θα σε κανουν να χασεις το μπουσουλα και να αγχωθεις το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις εναν υπευθυνο εκτροφεα να σου δωσει ενα κουταβι με μαλακο χαρακτηρα.και καλο θα ηταν να μιλησεις και με εκπαιδευτη πριν το παρεις
 


merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
κατασταλαξε τη χαρακτηρα θες και για τι δουλεια το θες
δοξα το θεο αυτη τη στιγμη υπαρχουν πολυ καλες γεννες στα εκτροφεια
οτι θες ρωτα ;)
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
βιβλιο δε βρισκουμε αποτι βλεπω οποτε να μην το κουρασω αλλο το θεμα
ευχαριστω πολυ ολους παντως και δε με χανετε,μη χαιρεστε :)
 


apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
Δεν κουραζεις κανεναν,ισα ισα...βιβλια υπαρχουν φιλε μου για τα ροττυ'ς....και οτι θελεις μπορεις να ρωτησεις,αλοιμονο για αυτο ειμαστε εδω....


Μακραι να βρεις το ροτβαιλερ που ψαχνεις