Αναπνευστικο


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Παρατήρησα εχθές πως η Περλίτσα άρχισε να ξεφυσάει με δύναμη και με συχνότητα, από τη μύτη και όχι από το στόμα.
Σας έχει τύχει ποτε ?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Παρατήρησα εχθές πως η Περλίτσα άρχισε να ξεφυσάει με δύναμη και με συχνότητα, από τη μύτη και όχι από το στόμα.
Σας έχει τύχει ποτε ?
Τι εννοεις απο την μύτη?νομιζω το εκανε και ο δικος μου..
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Έχοντας κλειστό το στόμα, όπως φυσάμε εμείς απότομα προς τα έξω με τη μύτη και με την ίδια ακριβώς σύσπαση στο στομάχι
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Έχοντας κλειστό το στόμα, όπως φυσάμε εμείς απότομα προς τα έξω με τη μύτη και με την ίδια ακριβώς σύσπαση στο στομάχι
ε

Εχεις παρατηρησει αν βηχει κι ολας?
 




perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Ο κτηνίατρος, αφού του περιέγραψα μου είπε ότι είναι λοίμωξη του αναπνευστικού και θα την πιάσει το augmentin που παίρνει ούτως ή άλλως
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Δεν βήχει σίγουρα.
Eχεις κάνει υπέρηχο?
Μπορεί να μύρισε κάτι στιγμιαία και να του προκάλεσε μια "ψιλοαλεργια"..
το κάνει συχνά?
Εμενα το κάνει μερικές φορες..αλλα μερικές φορες μπορεί να βήχει σαν να του έχει κολλήσει κάτι στο λαιμό..,ο γιατρός μου είπε ότι είναι αναστροφη αναπνοή..(στην δικη μου περίπτωση). :oops:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Ο κτηνίατρος, αφού του περιέγραψα μου είπε ότι είναι λοίμωξη του αναπνευστικού και θα την πιάσει το augmentin που παίρνει ούτως ή άλλως
Του εκανε υπεριχο?τι εξετασεις του εκανε για να βγαλει το συμπερασμα..,τι φαρμακα θα δωσει?
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Αντιθέτως, έχει γίνει ελάχιστες φορές. Και η δικιά μου μερικές φορές βήχει όπως περιγράφεις.Τι στο καλό είναι η ανάστροφη αναπνοή ? :oops: :oops: :oops:
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Αντιθέτως, έχει γίνει ελάχιστες φορές. Και η δικιά μου μερικές φορές βήχει όπως περιγράφεις.Τι στο καλό είναι η ανάστροφη αναπνοή ? :oops: :oops: :oops:

τώρα τι να σου πω..είναι στο πως καταπίνει τον αέρα..δεν μπορώ να στο εξηγήσω..,πάντως..δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό..,δεν θέλει φάρμακα..,είναι το πως χειρίζεται την αναπνοή του..(με πολύ λίγα λόγια..)
όταν ο δικός μου ήταν στην ηλικία της μικρής το έκανε πολύ πιο έντονα..γιατί τράβαγε πιο πολύ στην βόλτα..,ήταν πολύ πιο ζωηρός..τώρα 2 ετών έχει ηρεμήσει λίγο και τα συμπώματα που σου περιέγραψα είναι πολύ area και που..
υπέρηχο έχεις κάνει??? :?: :?: :!:
 




perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Ούτε βήχει, ούτε ξεροβήχει.Μόνο ξεφυσάει απότομα με κλειστό το στόμα
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Ούτε βήχει, ούτε ξεροβήχει.Μόνο ξεφυσάει απότομα με κλειστό το στόμα
περλα υπερηχο εχεις κανει!!!!!!!!??????????????
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Δεν έχουμε κάνει υπέρηχο.Εχθές το παρατήρησα και τον πήρα τηλέφωνο.Ο υπέρηχος τι θα δείξει ?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Δεν έχουμε κάνει υπέρηχο.Εχθές το παρατήρησα και τον πήρα τηλέφωνο.Ο υπέρηχος τι θα δείξει ?
και πως εβγαλε συμπερισμα ο γιατρος..?
ακτινογραφια εχει κανει?
με τον υπερηχο βλεπεις την καρδια, τον πνευμονα τα παντα αλλα πρωτα συνηθως συνηστουν την ακτινογραφεια πρωτα και αν δουν κατι περιεργο.. πανε στον υπερηχο..
εχει κανει κατι απο ολα αυτα..?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Ο κτηνίατρος, αφού του περιέγραψα μου είπε ότι είναι λοίμωξη του αναπνευστικού και θα την πιάσει το augmentin που παίρνει ούτως ή άλλως
το augmentin γιατι το παιρνει?
μηπως εκανε καμια αλεργια στο φαρμακο μιας και λες οτι την επιασε τωρα τελευταια..?(λεω εγω..) :roll:
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Το augmentin το ΄παίρνει για τη σαλμονέλα και αυτό την έχω πιάσει να το κάνει άλλες δύο φορές παλαιότερα
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
perla said:
Το augmentin το ΄παίρνει για τη σαλμονέλα και αυτό την έχω πιάσει να το κάνει άλλες δύο φορές παλαιότερα
σου στελνω pm
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μηπος ειναι αυτο που λεγεται αντιστοφος πταρμος?

Reverse sneezing λεγεται στα αγγλικα!
http://www.paw-rescue.org/PAW/PETTIPS/DogTip_ReverseSneezing.html
Διαβασε το Λινκ- αν νομιζεις οτι μπορει να ειναι αυτο- δεν ειναι τιποτα!
Το κανουν πολλα σκυλια- αρκετες φορες.

Και η δικια μου- στην αρχη νομιζα οτι θα μεινει-θα πνιγει.

Οταν το κανει, και ειναι οντος Reverse Sneezing, ειναι καλο να κλεινεις την μυτη του σκυλου και να του φυσσας μες στο στομα- επισης και ενα μασαζακι στοη λαρυγγα.

Εγω εχω παρατηρησει επισεις, οτι η δικια μου το κανει πιο πολυ τον φθηνοπορο και την ανοιξη!