Αναφορά προβλημάτων και θεμάτων με τις αλλαγές


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Απο το κινητο δε βλεπω φωνηεντα σε τιτλους θεματων και Αρθρα. Στη θεση τους κυβακια.
Ποιον browser έχεις?
Εγώ σε UC Browser βλέπω κυβάκια
Σε Google Chrome, Firefox, Opera μια χαρά
Κι εγώ. Όχι όλα τα φωνήεντα, στους τόνους μόνο. Κι επειδή δεν έχω ούτε byte χώρο να κατεβάσω άλλο browser, τι encoding έχουν οι τίτλοι κτλ? Αν δεν είναι UTF-8 γίνεται να γίνουν?
 


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Όλα UTF8 είναι βέβαια. Προσπαθώ να σκεφτώ τί μπορεί να το προκαλεί, έχω την εντύπωση ότι κάποια ρύθμιση σχετική με awesome fonts την κάνει τη ζημιά.
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Τελικά το tapatalk δεν υπάρχει περίπτωση να μπεί;
εκεί που έμπαινα δεκα φορές την μέρα τώρα με τον Browser Μπαίνω 1 τις 3 μερες..
φαντάζομαι και τα άλλα μέλη που χρησιμοποιούσαν tapatalk το ίδιο θα έχουν παρατηρήσει
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Πραγματικα Thodoras.... πολυ απογοητευτικο.. και τρωει και ολα τα kb απο το 3g..
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Όλα UTF8 είναι βέβαια. Προσπαθώ να σκεφτώ τί μπορεί να το προκαλεί, έχω την εντύπωση ότι κάποια ρύθμιση σχετική με awesome fonts την κάνει τη ζημιά.
Όλα οκ!Πλέον δεν εμφανίζονται κυβάκια!
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Προτείνω, εάν δεν εχει αντίρρηση ο admin, να δημιουργηθεί ένα ξεχωριστό θέμα, για να μην επανερχόμαστε εδω κάθε τόσο, όπου μπορούμε να συζητησουμε για το tapatalk (θετικα, αρνητικα κλπ) και γιατί όχι να κάνουμε και μια ψηφοφορία. Aντιλαμβανομαι βεβαιως οτι το αποτελεσμα δεν ειναι σε καμια περιπτωση δεσμευτικό για τον διαχειριστή αλλα θα ηταν πιστευω χρησιμο να φανουν οι προτιμήσεις των μελών και να ενημερωθουμε πληρεστερα για το θέμα. Θα μπορουσε ενδεχομενως η διαχείρηση να σκεφτεί την περιπτωση ενσωματωσης του plugin για μια δοκιμαστική περίοδο;

To responsive design εχει σιγουρα βελτιωσει τα πράγματα αλλα η ευχρηστία του tapatalk ειναι πιστευω αξεπεραστη σε πολλα και σημαντικά σημεία. Απο την άλλη, υπαρχουν και τα κενα ασφαλείας, που δε γνωρίζω ποσο σημαντικά είναι και αλλα μειονεκτήματα για τα οποια μπορεί να μας μιλησει αναλυτικότερα ο admin.
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Χαχαχα και πολυ καλα εκανες :) Εαν δε μπει εδω και εισαι σε αλλα φορα θα το χρησιμοποιησεις εκει. Φαντασου το ως εξης : ειναι σαν να πηγαινεις στη δουλεια σου καθε μερα ακολουθωντας μια συγκεκριμενη διαδρομη, με πολυκοσμία, φαναρια, κίνηση κλπ ωσπου μια μερα , όλως τυχαίως ανακαλυπτεις ενα shortcut, που σε οδηγει στο ιδιο σημειο πολυ πιο ανετα, γρηγορα, ευκολα . Και με εξτρα μπονους, να εχεις ειδοποιησεις ποτε προστέθηκε κάτι ενδιαφέρον στη διαδρομη. Με πιάνεις; ;)
 
  • Like
Reactions: Hlianna


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Όλα οκ!Πλέον δεν εμφανίζονται κυβάκια!
Εμένα ακόμα. Απλά στους τίτλους τα κυβάκια τώρα έχουν και ερωτηματικά, ενώ στο κειμενάκι από κάτω κυβάκια σκέτα. Και στο banner τις αρχικής που περνάν τα άρθρα απλά κενό εκεί που θα πρεπε να χει φωνήεν με τόνο.

Αλλά εντάξει, άμα δεν το χουμε πολλοί αυτό το θέμα παίζει απλά να χουμε παλιά κινητά και να μη βοηθάει, οπότε μη σκάτε.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Πολλές φορές στην λίστα με τα τελευταία θέματα, ένα θέμα το εμφανίζει 2 φορές.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εγώ έχω την αίσθηση ότι ψιλοκουτσουρεύει το άβατάρ μου.
Επιτέλους κάθομαι σε υπολογιστή και το νέο format μου αρέσει πολύ και δείχνει να το παίρνει ως πιο ελαφρύ από το προηγούμενο.
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Την αίσθηση κανε την σιγουριά. :LOL:
Έλεγα τόσες μέρες ότι φταίει πως το βλέπω από κινητό, αλλά κι από τον υπολογιστή το ίδιο βλέπω, όμως δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς. Με τα δικά σας άβαταρ (που τα ξέρετε) τι παίζει?
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ελπίζω ότι το διόρθωσα αλλά ο Defkalion ίσως πρέπει να δει αν κουτσουρεύει άβαταρ που προέρχονται από φωτογραφίες που δεν είναι τετράγωνες
 




Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
παλια υπηρχε κατω κατω στη σελιδα τα πιο πολυσυζητημενα θεματα και τα πιο προσφατα ανοιγμενα...γιατι το καταργησαμε?? Υπαρχει καπου αλλου και δε το βλεπω?
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
πολυ πιο ευχαριστο περιβαλλον, φαινεται να ειναι και πιο ελαφρυ για τον υπολογιστη, αλλα προσωπικα μου φαινεται ακομα αρκετα δυσχρηστο.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Μας διαβαζει ο admin? Πρότεινα τη δημιουργία νέου θέματος για το tapatalk και αναμενω σχολια, παρατηρησεις, έγκριση.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU