Ανεύθυνοι ιδιοκτήτες και ζευγάρωμα...


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Για να μη πω και για το παράδειγμα του Αριστείδη του δίκαιου, που έγραψε το όνομα του επι οστράκου, σε αγράμματο για τον εξοστρακισμό του, απλά ο αγράμματος αυτό πίστευε, και κάπιος έπρεπε να του επιτρέψει να εκφράσει την άποψη του, η οποία βέβαια πρέπει και να τύχει της αποδοχής, Το θέμα είναι ποιός θα δώσει τη μάχη, και με ποιό τρόπο, για την τεκμηρίωση , των ελεύθερα εκφραζόμενων απόψεων.
 
  • Like
Reactions: d-friend








theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Αν στο ονομα της δημοκρατιας και της ελευθεριας θυσιαζεται το πνευμα τοτε ζητω η απαγορευση, η ολιγαρχια και ο φασισμος.
Δεν υπάρχει ελέυθερο πνεύμα, χωρις δημοκρατία, η δημοκρατία είναι ελεύθερη έκφραση απόψεων , και δεν συνδιάζεται με την ολιγαρχία η τον φασισμό, αυτά είναι μόνο για περιπτώσεις μη δυνατότητας υποστήριξης απόψεων, οπότε και πάμε σε περιπτώσεις ολιγαρχίας ή φασισμού, εδω συζητάμε για σκύλους, αν δεν το καταλάβαμε, και προσπαθούμε να δώσουμε ενημέρωση, για το πώς πρέπει να γίνεται η αναπαραγωγή σκύλων.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Εξ αλλου αν κάποιος δεν καταλαβαίνει γιατί πρέπει να κάνει ένα ζευγάρωμα, καμία μέθοδος δέν θα τον αποτρέψει, αν κάποιος το κάνει για κέρδος, δεν πρόκειται να καταλάβει , όποια μέθοδο και να κανει χρήση αυτός που είναι απέναντί του, μόνο με συζήτηση και υπομονή μπορεί να γίνει κάτι, και βέβαια εαν θέλει να καταλάβει.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
....εγώ πάντως απλά είπα σε σχέση με τον νέο νόμο
και τα σάιτ που κάνουν συνοικέσια σκύλων
επι πληρωμή μάλισταν
αν υπάρχει η δυνατότητα μέσω του νέου νόμου ερμηνείας του ερασιτέχνη εκτροφέα ώς "του δηλωμένου στον ΚΟΕ εκτροφέα" ώστε τουλάχιστον να μην μπορούν οι BYB να έχουν και υπηρεσία έυρεσης ζευγαριού και μετά πρόσβαση και στο ίντερνετ για προώθηση των κουταβιών τους ...........
 
  • Like
Reactions: d-friend


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Τι να πω παιδιά...
Με παίρνει τηλέφωνο μία... τέλος πάντων και μου λέει
Έχω μια σκύλιτσα ράτσας ροτβάιλερ είναι σχεδόν τριών χρονών και πρέπει να την ζευγαρώσω
Την ρώτησα αν έχει pedigree αν έχει πάει στις εκθέσεις και μου απάντησε
όχι, δεν έχει χαρτιά αφού την πήραμε από ένα πέτ-σοπ (!!!) όμως είναι πολλή όμορφη και χρειάζεται επιγόντος αρσενικό
. Προσπάφησα να καταλάβω για πιο λόγο και τόσο βιαστικά ψάχνει για "γαμπρό", της είπα οτι αυτή τη ράτσα γεννάει 8-10 κουτάβια και τι θα τα κάνει ? Μου απάντησε οτι η ίδια είναι μητέρα τριών παιδιών και θέλει και η σκύλα της να νιώσει τη χαρά της μητρότητας (αν είναι δυνατόν !) και έχει πάρα πολλούς φίλους που θέλουν ένα κουτάβι και στο τέλος λέει
Εάν δεν θα τα πάρουν οι φίλοι μας τότε θα τα πουλήσω σε κανένα από τα πετ-σον εκεί πάντα θέλουν κουτάβια
Έλεγε και άλλα πολλά, πάντως δεν μπόρεσα να της αλλάξω τη γνώμη επειδή θύμωσε μαζί μου η κυρία... Μάλλον έκανε αυτό που ήθελε...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight