Ανεύρεση Σκύλου


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Συγνώμη, αλλά πήγα 2 φορές και έκανα δήλωση ανεύρεσης σκύλου και κανείς ούτε αρνήθηκε να με εξυπηρετήσει, ούτε τίποτα.

οπως διάβασα και η vrmode έκανε το ίδιο και, και ασχολήθηκαν το ίδιο.

Οπότε δεν καταλαβαίνω από που προκύπτουν τέτοιες αντιλήψεις.
Αντιλήψεις ????? :confused::confused::confused::confused:
Δεν είναι αντιλήψεις, είναι γνώση από συζητήσεις με αστυνομικούς μέσα στο γραφείο μου .... :)
Βεβαίως και είναι ευγενικοί, βεβαίως και θα πάρουν την δήλωση, βεβαίως και θα σου πουν "θα κάνουμε ότι μπορούμε...".
Μετά όμως ξέρεις που πάει αυτή η δήλωση?
Αυτό εννοούσα ότι η θεωρία απέχει από την πράξη.
Δεν μπορώ να αναφερθώ με περισσότερες λεπτομέρειες δημόσια, λυπάμαι.
Αλλά έχω πολλές ιστορίες να σου πω αν βρεθούμε κάποια στιγμή.
 




silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Θεωρώ ότι έχω ήδη απαντήσει σε όλο το εύρος της απορίας σου και μπορώ να φτάσω εύκολα τις 50 σελίδες να λέω τα ίδια και τα ίδια. Δεν νομίζω ότι είναι χρήσιμο. Παραθέσαμε και νόμους και θεωρίες και απόψεις. Οποιος διαβάζει, ας βγάλει τα συμπεράσματά του και ας πράξει όπως θέλει. Δεν έχω πει το παραμικρό και έτσι και γιουβέτσι. Υποστηρίζω από την αρχή τα ίδια πράγματα.

Δεν επιτρέπεται να αρνηθούν να σε εξυπηρετήσουν. Καλά έκανες και πήγες. Είχε και κάποιο αποτέλεσμα η προσπάθειά σου; Αν ναι, είσαι πολύ τυχερή. Πάντως αν μιλάμε για το ίδιο τμήμα που ο αστυνόμος ήταν κολλητός της θείας και έφαγες πόρτα στο άλλο θέμα σου, μου κάνει μεγάλη εντύπωση.
Εγώ προς το παρόν δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.
Όχι δεν βρέθηκε ο ιδιοκτήτης του Δϊα, και από τότε μένει μαζί μας.

ναι μιλάμε για το ίδιο τμήμα, και ναι "εφαγα" περίπου πόρτα την δεύτερη φορά διότι το θέμα για το οποίο τον απασχόλησα ήταν η θεία του συντρόφου μου. Θύμισε μου τι σχέση έχει αυτό στο παρόν τόπικ?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ημουν σαφής. Εχει σχέση, αν μιλάμε για το ίδιο αστυνομικό τμήμα και μόνο. Για την "αντικειμενική του κρίση", την "ποιότητα" και την "αποτελεσματικότητά" του, απέναντι στα δίκαια αιτήματα των πολιτών, που υπάγονται στην αρμοδιότητά του. Δεν έχει να κάνει με την θεία. Μην κολλάς.
 


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Αντιλήψεις ????? :confused::confused::confused::confused:
Δεν είναι αντιλήψεις, είναι γνώση από συζητήσεις με αστυνομικούς μέσα στο γραφείο μου .... :)
Βεβαίως και είναι ευγενικοί, βεβαίως και θα πάρουν την δήλωση, βεβαίως και θα σου πουν "θα κάνουμε ότι μπορούμε...".
Μετά όμως ξέρεις που πάει αυτή η δήλωση?
Αυτό εννοούσα ότι η θεωρία απέχει από την πράξη.
Δεν μπορώ να αναφερθώ με περισσότερες λεπτομέρειες δημόσια, λυπάμαι.
Αλλά έχω πολλές ιστορίες να σου πω αν βρεθούμε κάποια στιγμή.
Αγαπητή μου αυτοί δεν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν το οτιδήποτε. Η δήλωση γίνεται για εσένα και τον σκύλο, δηλαδή εάν πάω να δηλώσω ότι έχασα την τσάντα μου αυτοί τι μπορούν να κάνουν πέρα από το να το σημειώσουν και να το έχουν στα υπόψιν τους εάν βρεθεί μια τσάντα.

Η δήλωση περνιέται σε ένα διπλότυπο μπλοκ, εφόσον ο αστυφύλακας περάσει όλες όσες εκκρεμούν και δήλωναν απώλειες και δει οτι δεν συμπίπτουν οι σκύλοι, μαζί συρράπτεται και η φωτογραφία εάν έχεις, και η δήλωση δεν πάει πουθενά. Το ένα φύλλο μένει σε εκείνο το μπλοκ και το άλλο το σου το δίνουν.
Και αυτό εμπειρικά από μένα είναι η πράξη.
 


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Ημουν σαφής. Εχει σχέση, αν μιλάμε για το ίδιο αστυνομικό τμήμα και μόνο. Για την "αντικειμενική του κρίση", την "ποιότητα" και την "αποτελεσματικότητά" του, απέναντι στα δίκαια αιτήματα των πολιτών, που υπάγονται στην αρμοδιότητά του. Δεν έχει να κάνει με την θεία. Μην κολλάς.
Με τι να κολλήσω?

Δεν ήσουν σαφής, η σχέση ποια είναι?

ότι πήγα την μια φορά για δήλωση και την δεύτερη για να ζητήσω να γίνει παρατήρηση στην θεία?

Πραγματικά ποιός είναι ο συσχετισμός?

Η αντικειμενική κρίση του συγκεκριμένου Α.Τ. , η ποιότητα του και η αποτελεσματικότητα του

τι σχέση έχουν με την συζήτηση? :confused:
 




aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Βρε παιδια σε τι ακριβως διαφωνείτε;

Αν καποιος έχει σκύλο χωρίς microchip και τον χάσει, τότε αυτος είναι παρανομος και όχι εγώ που τον βρήκα.
Δεν σε υποχρεώνει κανενας νόμος να πας, όχι στο αστυνομικό τμήμα, αλλα ούτε στον κτηνίατρο.

Εχω καταλαβει κάτι λάθος;;
:confused::confused::confused: