Απορίες για κουτάβι


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
γεια σαςς πηρα το λαμπραντορ τελικα απο εκτροφειο 2 μερες πριν κλεισει τους 2 μηνες.1)μπορει να πω βλακεια.. αλλα ειναι φυσιολογικο που κοιμαται σχεδον ολη μερα αλλα οχι το βραδυ?2)για να σταματησει να κλαιει το βραδυ κανω κατι η απλα δεν δινω σημασια? και 3)τα κακα του σημερα ειχαν κατι σκουλικια πανω.. και μπορει να ειχαν λιγο αιμα.. δεν πολυκαταλαβα ηταν περιεργα τελος παντων
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Όλες αυτές τις απορίες σου τις είπες στον εκτροφέα σου?
Επίσης του έδωσες χάπι για τα ενδοπαράσιτα?Τι εμβόλια έχει κάνει και αποπαρασιτοσεις?
Τώρα για το βράδυ από την μία είναι λογικό γιατί έχει αλλάξει περιβάλον αλλά θα ξαναρωτησω ο εκτροφέας σου δε έχει ενημερωθει,μπορεί να σε καθοδηγήσει καλύτερα μιας και ξέρει καλυτερα από ολους το σκυλί του!
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
χαπι δεν του εχω δωσει απο εμβολια εχει κανει το πρωτο και το επομενο θα το κανει 17/6 εσενα σου εχει τυχει ποτε?
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
γεια σαςς πηρα το λαμπραντορ τελικα απο εκτροφειο 2 μερες πριν κλεισει τους 2 μηνες.1)μπορει να πω βλακεια.. αλλα ειναι φυσιολογικο που κοιμαται σχεδον ολη μερα αλλα οχι το βραδυ?2)για να σταματησει να κλαιει το βραδυ κανω κατι η απλα δεν δινω σημασια? και 3)τα κακα του σημερα ειχαν κατι σκουλικια πανω.. και μπορει να ειχαν λιγο αιμα.. δεν πολυκαταλαβα ηταν περιεργα τελος παντων
Ο δικός μου δεν κοιμόταν τόσο στους δύο μήνες, αλλά το κάθε κουτάβι είναι ξεχωριστό. Μην τον ξυπνάς αλλά όταν είναι ξύπνιος μπορείς να τον κουράζεις με παιχνίδι μέσα στο σπίτι.
Για τα σκουλήκια και το αίμα όμως θα πρέπει να ανησυχήσεις. Τι τρώει το κουτάβι; Αποπαρασιτώσεις έχουν γίνει; Ποιός είναι ο εκτροφέας του; Τι λέει για αυτά; Με τον κτηνίατρο μίλησες ή μονο εμάς δουλεύεις; :p (πλακίτσα!)
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
βασικα ενταξει για τα δυο πρωτα δεν με πολυνοιαζει.. αλλα πριν λιγο εκανε παλι κακα και δεν ειχαν σκουλικια ηταν κανονικα.. αλα το μεσημερι ειχαν!
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Ο δικός μου δεν κοιμόταν τόσο στους δύο μήνες, αλλά το κάθε κουτάβι είναι ξεχωριστό. Μην τον ξυπνάς αλλά όταν είναι ξύπνιος μπορείς να τον κουράζεις με παιχνίδι μέσα στο σπίτι.
Για τα σκουλήκια και το αίμα όμως θα πρέπει να ανησυχήσεις. Τι τρώει το κουτάβι; Αποπαρασιτώσεις έχουν γίνει; Ποιός είναι ο εκτροφέας του; Τι λέει για αυτά; Με τον κτηνίατρο μίλησες ή μονο εμάς δουλεύεις; :p (πλακίτσα!)
αποπαρασιτωση θα του κανω σημερα λογικα αφου παω στον κτηνιατρο οσο για τον υπνο κανω αυτο ακριβως που λες κουραζεται και μετα παρτον κατω :p
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
αποπαρασιτωση θα του κανω σημερα λογικα αφου παω στον κτηνιατρο οσο για τον υπνο κανω αυτο ακριβως που λες κουραζεται και μετα παρτον κατω :p
....
κτηνιατρο επειγοντως και πληρη περιγραφη τι ειδες ακριβως,,,, και εμενα η μικρη κοιματε ωρες ατελειωτες αλλα ξεθεωνεται ολη μερα με τη μεγαλη στο κηπο στο μπαλκονι μεσα εξω κλπ....
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλησπέρα! Να τον χαίρεσαι, καλώς τον δέχτηκες! Μα, παιδάκι μου κι εσύ! Έχεις απορροφηθεί τόσο με τις απορίες που δε μας έβαλες ούτε μία φωτογραφία! Σύστησέ μας τον, το ονοματάκι του? Και το επίσημο και το ανεπίσημο, φωτογραφίες, χρώμα (φύλο, αρσενικό απ'ότι κατάλαβα), δείξε μας τους γονείς του, κάτι! Τόσες απορίες σου λύνουν τα παιδιά και θα σου λύσουμε και στο μέλλον, εσύ, ένα αντάλλαγμα?

Δώσε φώτο στο λαό, δώσε φώτο στο λαό
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
γεια σαςς πηρα το λαμπραντορ τελικα απο εκτροφειο 2 μερες πριν κλεισει τους 2 μηνες.1)μπορει να πω βλακεια.. αλλα ειναι φυσιολογικο που κοιμαται σχεδον ολη μερα αλλα οχι το βραδυ?2)για να σταματησει να κλαιει το βραδυ κανω κατι η απλα δεν δινω σημασια? και 3)τα κακα του σημερα ειχαν κατι σκουλικια πανω.. και μπορει να ειχαν λιγο αιμα.. δεν πολυκαταλαβα ηταν περιεργα τελος παντων
Σου έδωσε ο εκτροφέας κουτάβι μικρότερο από δυο μηνών και με σκουλίκια και αίμα στα κακά του;
Ποιός είναι αυτός ο εκτροφέας;
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
4 του μηνα εγραφες βρε γουιζαρντ
βασικα θα το παρω σε 1 η 2 μηνες.. τεσπα εχω βρει 3 εκτροφεις θα τους παρω τηλεφωνο οταν εχω χρονο και θα δω
Τι στο καλο εγινε πως περασε ετσι ο καιρος!! Εχεις κανα μυστικο να μου το πεις να ξυπνησω και εγω 12 του ιουνιου με το κουταβο αγκαλια?!!! :p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
4 του μηνα εγραφες βρε γουιζαρντ

Τι στο καλο εγινε πως περασε ετσι ο καιρος!! Εχεις κανα μυστικο να μου το πεις να ξυπνησω και εγω 12 του ιουνιου με το κουταβο αγκαλια?!!! :p
Ανόητε Sirke ποτέ δεν θα κατακτήσεις το μυστικό του χρόνου!!!Μουαχαχαχαχαχα!!!!
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
δεν φταιει ο εκτροφεας ρε παιδια απλα τρωει οτι μ@@κια του κατεβει και μετα τον κυνηγαω να μην το καταπιει :p δεν ειναι τιποτα μου ειπε ο κτηνιατρος μου δωσε μια κρεμα που την τρωει καθε 15 μερες γιατι ειναι μικρος για να παρει χαπι.και τον πηρα τωρα γιατι νομιζα οτι θα εχω πιο πολυ χρονο να ασχοληθω τοτε αλλα τελικα εχω τωρα (περιπλοκο) φωτογραφια θα βαλω σε λιγοο
 


Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
δεν φταιει ο εκτροφεας ρε παιδια απλα τρωει οτι μ@@κια του κατεβει και μετα τον κυνηγαω να μην το καταπιει :p δεν ειναι τιποτα μου ειπε ο κτηνιατρος μου δωσε μια κρεμα που την τρωει καθε 15 μερες γιατι ειναι μικρος για να παρει χαπι.και τον πηρα τωρα γιατι νομιζα οτι θα εχω πιο πολυ χρονο να ασχοληθω τοτε αλλα τελικα εχω τωρα (περιπλοκο) φωτογραφια θα βαλω σε λιγοο
Αν ήταν από σοβαρό εκτροφέα θα είχε κάνει αποπαρασίτωση πριν το πάρεις. επίσης, ο εκτροφέας θα γνωριζε το θεμα με τη διάρροια και δεν θα στο εδινε μέχρι να πάρει τα πάνω του το σκυλί. Αλήθεια, μυστικό το έχεις το όνομα του εκτροφείου? Πες μας και γονεις να τους χαρούμε, βγάλε και μια φωτο...:rolleyes:
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
οχι οταν το πηρα μια χαρα ηταν μετα αρχισε το πηρα απο το ποσειδονιο 989.jpg
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Και σου έδωσε το ποσειδόνιο κουτάβι μη αποπαρασιτωμένο και νωρίτερα; Με συγχωρείς αλλά αμφιβαλλω..
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
πολλα εκτροφεια το κουταβι το δινουν 55 ημερων,,,,,,,, αλλα να εχει σκουληκια το κουταβι που πηρες απο εκτροφειο.... ???????
εγω δυο πεταμενα απο το δρομο που μαζεψα τσιμπουρια ειχαν μονο,,, σκουληκια μηδεν,,, και βαλε με το μυαλο σου τι τρωγαν σε σκουπιδοτοπο,,,!!!! ,,
...
οσο για την παστα δινουμε μια δοση σημερα και την επομενη την αλλη μερα και την πηρε και προληπτικη,,,,,,,, ετσι λενε οι οδηγιες,,, ετσι μου ειπε και ο κτηνιατρος,, και κοιταμε συνεχως για ξαναανανεωση των σκουληκιων,, εσενα γιατι σου ειπε μετα 15 μερες αφου εχει και τοσο μεγαλο προβλημα,,,,?? θα ζει 15 ημερες με σκουληκια,,,??
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Και σου έδωσε το ποσειδόνιο κουτάβι μη αποπαρασιτωμένο και νωρίτερα; Με συγχωρείς αλλά αμφιβαλλω..
,,,
για αλλα εκτροφεια λεω,,, για το συγκεκριμενο δεν ξερω,,,
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
πολλα εκτροφεια το κουταβι το δινουν 55 ημερων,,,,,,,, α
Έτσι είναι πράγματι αλλά το έχουν σαν πολιτική. Εδώ ο φίλος/η μας έλεγε ότι θα το πάρει 2 μηνών αλλά τελικά το πήρε νωρίτερα, περίεργο δεν είναι;
Όταν πήγαινα στο εκτροφείο να βλέπω τον έλβις μία εβδομάδα πριν τον πάρω λέω στον εκτροφέα δεν μου τον δίνεις τώρα, για μία βδομάδα δεν πειράζει, αλλά αρνήθηκε.
Για την αποπαρασίτωση δεν συζητώ, να του το δώσανε με σκουλίκια πολύ χλωμό.