Αρπαχτήκαμε με pitbull!!


merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
η σιγουρη λυση για να αφησει ο σκυλος ειναι κλωτσια στην κοιλια δυνατουλα
για τι αμεσως τους ερχετε αναγουλα και σταματαει η αναπνοη αναγκαστικα ανοιγουν το στομα να αναπνευσουν:flip: ειναι πολυ καλα
δοκιμασμενη λυση
το γραφω μπας και σωσω κανεναν
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
η σιγουρη λυση για να αφησει ο σκυλος ειναι κλωτσια στην κοιλια δυνατουλα
για τι αμεσως τους ερχετε αναγουλα και σταματαει η αναπνοη αναγκαστικα ανοιγουν το στομα να αναπνευσουν:flip: ειναι πολυ καλα
δοκιμασμενη λυση
το γραφω μπας και σωσω κανεναν
Θα προτιμουσα αντι για την κλωτσια που λες ενα μπουγελο με νερο ;)

δοκιμασμενο και με σιγουρο αποτελεσμα!!
 
Last edited:


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Προφανως κατ'εμε (το προφανως) δεν ηταν το πρωτο δειγμα τετοιας συμπεριφορας απο το σκυλι αυτο κι εννοω οτι κατι θα πρεπει να ειχε υποψιαστει αν δεν ειχε ξαναζησει πιο λαιτ σκηνικο ο ιδοκτητης του σκυλου. Δεν γινεται ενα αρνακι μια ξαφνικη στιγμη να μετατραπει στο λιονταρι που περιεγραψες και να μεινει ο νεαρος με το στομα ανοιχτο με αυτο που συνεβη. Αρα επρεπε να ειναι 200% προετοιμασμενος για κατι τετοιο με οδηγους και κολαρα που δεν σπανε και δεν κοβονται κι εν αναγκη φιμωτρο. Ειπαμε κυνοφιλοι αλλα οχι να κοβουν και κομματια απο τα ποδια των ανθρωπων. Σαφως και διαφωνω με τον συνολικο χειρισμο του νεαρου. Αλλα οχι και με ροπαλο στο κεφαλι ρε παιδια.

Aν ηταν Ελληνας για να μην νιωθει σκουπιδι σε αυτη τη χωρα, τωρα ο φιλος σου θα ηταν σε αυτο που λενε οι αμερικανοι "in deep shit"! Θα τον ετρεχε στα δικαστηρια μεχρι τη δευτερα παρουσια.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Aν ηταν Ελληνας για να μην νιωθει σκουπιδι σε αυτη τη χωρα, τωρα ο φιλος σου θα ηταν σε αυτο που λενε οι αμερικανοι "in deep shit"! Θα τον ετρεχε στα δικαστηρια μεχρι τη δευτερα παρουσια.
Θα τον πλήρωνε και στην άλλη ζωή. Ξέρω περίπτωση golden retriever που έριξε παιδάκι απο το ποδήλατο κανοντας του χαρές και 3 χρόνια μετά πληρώνουν τον παιδοψυχολόγο του μικρού..Όχι που του έκοψε κομμάτι..Και πες έσπασε το κεφάλι του ζώου μέσα στον πανικό του για να αφήσει τον άνθρωπο..τι έκανε για τον αιμόφυρτο άνθρωπο;;;
 


Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Σχετικά με τα ράμματα που έκανε ο σκύλος από τα χτυπήματα του αφεντικού του μου φαίνεται τουλάχιστον τραγικό...Πρώτον, αν έχεις τέτοιο σκύλο (ο οποίος προφανώς έχει δείξει αντίστοιχα δείγματα συμπεριφοράς όπως σωστά προαναφέρθηκε) δεν του έχεις λουράκι της πλάκας. Δεύτερον, εφόσων γνωρίζεις τον σκύλο σου, το χαρακτήρα και τις δυνατότητές του επιβάλλεται να ξέρεις πώς να τον απεγκλωβίζεις από τέτοιο σκηνικό. Είτε νερό, είτε χτύπημα-γονατιά στα πλευρά να του κοπεί η ανάσα είτε οτιδήποτε. Το να σπάσει το κρανίο του σκύλου του δεν μου φαινεται πολύ αποτελεσματικό και δεν μου λυπάμαι για τη σχέση που έχει ο άνθρωπος αυτος με το σκύλο του. Δηλαδή αν είχε πιστόλι θα τον πυροβολούσε? Εχεις σκύλο επιθετικό? Δεν του δίνεις τη δυνατότητα να εκφράσει την επιθετικότητα του και αν συμβεί το κακό μαθαίνεις πώς να σταματήσεις την ανεπιθύμητη κατάσταση με τον ηπιότερο τρόπο. Για να το κάνω πιο σαφές. Επιτέθηκε ένα ημίαιμο ροτ-πιτ στον δικό μου και τον δάγκωσε στο αυτί. Ο ανίδεος ιδιοκτήτης του τι έκανε? Αντι να κρατήσει το κεφάλι του σκύλου του σταθερό όπως έκανα κ εγώ στον δικό μου, τράβηξε τον σκύλο με όλη του τη δύναμη ενώ είχε μαγκώσει τον δικό μου. Και εκεί που είχε μια μικρή τρυπα από το δάγκωμα του έκανε μια αιμάτινη χαραγματιά 7 εκατοστά. Αν θές να έχεις σκύλο ΤΟΝ μαθαίνεις και μαθαίνεις πώς να χειριστείς και αυτόν και τις καταστασεις στις οποίες μπορείς να εμπλακείς.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Το να σπάσει το κρανίο του σκύλου του δεν μου φαινεται πολύ αποτελεσματικό και δεν μου λυπάμαι για τη σχέση που έχει ο άνθρωπος αυτος με το σκύλο του. Δηλαδή αν είχε πιστόλι θα τον πυροβολούσε? Εχεις σκύλο επιθετικό? Δεν του δίνεις τη δυνατότητα να εκφράσει την επιθετικότητα του και αν συμβεί το κακό μαθαίνεις πώς να σταματήσεις την ανεπιθύμητη κατάσταση με τον ηπιότερο τρόπο.
Έχεις απόλυτο δίκιο, έπρεπε να έχουμε άδεια για να πάρουμε σκύλο κανονικά, ειδικά δυναμικών φυλών, αλλά τρέχα γύρευε..