Ας παρουσιαστει και η Ληδα....


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Επισημο ονομα: M.C of palmhill F.J Starlight
Μανα:RCC WIN 07 M.C. Of Palmhill Famous girl
Πατερας:NT. CH. Uncle Jo de la legende de la loutre
Ημ. γεννησης: 3/8/10


Η Ληδα ειναι ενα πλασμα που ηρθε στη ζωη μας τον Δεκεμβρη του 2010, κι αφου την ειχα διαλεξει αναμεσα απ τα αδερφακια της οταν ηταν 30 ημερων περιπου. Ηταν το κουταβι που οχι μονο ηρθε αμεσως κοντα μου, αλλα που εδειχνε ατρομητη, κοινωνικη, παιχνιδιαρα και χαδιαρα. Μου εκανε αμεσως κλικ, γιατι φανηκε οτι ηταν αυτο που ηθελα.

Και η συνεχεια με δικαιωσε απολυτα. Προκειται για ενα ακρως τρυφερο πλασμα το οποιο τα πηγαινει καλα με ολους, 2ποδους και 4ποδους. Εχει ενα απολυτα ισορροπημενο χαρακτηρα, κι εχει γινει 'δασκαλα" για αρκετα κουταβια. Στο σπιτι ειναι πολυ ησυχη, και σε περιοδο που χε τυχει να μαι στο νοσοκομειο κι ετσι να βγαινει πολυ μικρες βολτες, δεν ειχε δημιουργησει το παραμικρο.
Οπως ειπα τα πηγαινει καλα με ολα τα ζωα, ειναι φιλη με πολλες αδεσποτες γατες, και φυσικα με τη δικη μας.

Ανθρωποι που εχουν και οι ιδιοι Λαμπραντορ και την εχουν γνωρισει, λενε οτι ειναι το κατι αλλο. Δε θυμαμαι ουτε μια φορα να μου χει δημιουργησει προβλημα. Εχει κανει 1-2 ζημιες ως κουταβι, κι απο κει και περα τιποτα. Κανα γαβγισμα ριχνει που και που απο το μπαλκονι, ενω εχει τυχει να το κανει και νυχτα σε αγνωστο στο δρομο, ή οταν ημασταν στο χωριο. Φυσικα μετα κουναγε την ουρα :mrgreen:
Της αρεσουν οι βολτες , τα χαδια (ψοφαει για χαδια απο περαστικους), η θαλασσα, αλλα πιο πολυ απ ολα το φαι:lol:

Το σκυλι αυτο εχει ξεπερασει κατα πολυ τις προσδοκιες μου

Λιγες εικονες......























Συνεχιζεται.........
 








Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Συνηθως λεμε καλωσηρθες σε παρουσιασεις !!! Αλλα εδω μαλλον ακυρο ειναι !! Οποτε το μονο που μπορω να ευχηθω ειναι να χαιρεστε ο ενας τον αλλον για πολλα και προπαντως καλα και γεματα χρονια !!! :)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Απαρουσίαστη την είχες τόσο καιρό??? Μια θεά! Εύχομαι το αυτό που εύχεται κι ο Σίρκος.

Υ.Γ. Σ'αυτή που σκάβει? Βρήκε νερό (γλυκό)? Πετρέλαιο μήπως??? :p
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Εντάξει... μόλις 3 χρόνια μετά! Καλά είναι! :D

Σας ευχομαι να περνάτε τοσο όμορφα πολλά πολλά χρόνια ακομα
 








HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Μ' αρέσει που στις "ενήλικες" φωτογραφίες της, έχει ακόμα αυτή την κουταβίσια τρυφεράδα και τα αγαπησιάρικα ματάκια.. Φαίνεται πως είναι πολύ γλυκό σκυλί. Να τη χαίρεσαι!:)
 




aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Πρωτα απ ολα σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!
Οντως αργησα αλλα καλλιο αργα παρα ποτε που λενε..

@Estranged οχι δε βρηκε, αν εσκαβε αλλη μιση ωρα ισως γινομασταν πλουσιοι:cool:



Λιγες ακομα, απο φιλοξενιες γατιων ή αλλιως, ποντικων








και λιγη χαζομαρα :mrgreen:



 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
το κορίτσι σου το χαιδολόγισα το καλοκαίρι, όταν ήταν στον εκτροφέα μας και εσκασα μύτη και γώ με το μικρό μου

ενα χαμογελαστό πλάσμα ήταν, με παρα πολύ γλυκύτητα - και βρεγμένο επίσης, εβγαινε απο την πισίνα σ'εκεινη τη φαση :p

οι φώτος σου πολύ ωραίες, δείχνουν το σκυλί, ειναι ομως και κανα δυο που καθρεφτίζεται λιγο αυτη η αγάπη που εχει μέσα της, αυτές κοιταω και ξανακοιτάω (αυτή με το ποδαράκι στο ανθρωπο-πόδι)

τρία χρόνια ρε; τς τς τς...:p
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Κούκλα απλά....ωραίες φωτογραφίες!!!
Να την χαίρεσε για πολλά χρόνια και να είναι γεμάτη υγεία!
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22