ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!


lolita

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2009
89
0
ΧΑΛΚΙΔΑ
Ξέρω ότι γράφω σε φόρουμ για σκυλάκια.θέλω όμως τις "γνώσεις σας" γιατί κοντεύω να τρελαθώ!εκτός από το 8μηνών yorksire απόφασισα να αγοράσω και ένα γατάκι.το πήρα πριν μια εβδομάδα από εκτροφέα.ένα πανέμορφο περσικό 2,5 μηνών!πριν από 2 μέρες έπεσε από ύψος 3 μέτρων όταν εφτιαχνα το πλέγμα στο μπαλκόνι!πήγα σε 2 κτηνιατρους έκαναν ακτηνογραφία μου είπαν ότι δεν έχει τίποτα!από χθές άρχισε εμετούς και σήμερα μου είπαν οτι μάλλον έχει αιμάτωμα στο κεφάλι!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ???μου έδωσαν αγωγή με κορτιζόνη αλλά δεν τους εμπιστεύομαι και θεωρώ ότι δεν έδωσαν την απαραίτητη προσοχή!!έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία??μπορεί να σωθεί?ή απλά θα το παρακολουθώ να αργοπεθαίνει??μένω στην επαρχία!να κοιτάξω Αθήνα για αξονική?δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτή θα είναι η τύχη του και ότι οι δρόμοι μας θα χωρίσουν τόσο νωρίς.......
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δυστυχώς από αυτό το βήμα δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Μόνο κτηνίατρος μπορεί να σε βοηθήσει.
Εάν θέλεις να συζητήσεις με άλλους γατοφιλους το θέμα που σε απασχολεί, μπορείς να εγγραφείς στο www.mycat.gr ή σε κάποιο παρεμφερές φόρουμ για γάτες.

Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στο ζωάκι σου.
 


strangeliz

Active Member
10 Μαρτίου 2009
28
0
Κ. Χαλάνδρι
μπορεί να μήν είχε μεγαλώσει αρκετά το αιμάτωμα, και να μην φαινόταν (αν είχαν κάνει τισ ιδιες εξετάσεις) αυτο μπορεί να συμβεί και σε ανθρώπους (δυστηχώς)
ξέρω απο εμπειρία φίλης μου με γατάκι (περίπου το ίδιο ειχε πάθει) οτι δίνουν όντως κορτιζόνη αλλά απο ΄κει και πέρα δεν γνωρίζω κατι παραπάνω...
ελπίζω να συνέλφθει γρήγορα..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν ξέρω από γατες αλλα πήγαινε και σε άλλον γιατρό..
το να κάθεσαι να το παρακολουθείς να αργοπεθαίνει, σίγουρα δεν έχει καμία λογική..

Yπάρχουν κάποιοι κτηνίατροι εξειδικευμένοι για γατες..
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Λυπαμαι πολύ για το γατακι.
Οι γιατροι με τις ακτινογραφιες προσπαθησαν μαλλον να δουν για καταγματα και πιθανον για εσωτερικες αιμορραγίες.

Το αιματωμα στο κεφαλι δεν φαινεται με απλη ακτινογραφια και τωρα το υποψιαζονται λογω των συμπτωματων και του αποκλεισμου άλλων κακώσεων.
Οι εμετοι, στον ανθρωπο τουλαχιστον, μπορουν να προελθουν από μια απλη διάσειση λογω χτυπηματος στο κεφαλι, η οποια όμως νομιζω ότι με την ακτινογραφια φαινεται.

Σας ευχομαι καλη τυχη και περαστικα στο γατάκι.
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Κάνε ο,τι μπορεις ανθρωπίνως δυνατο, μην πανικοβάλλεσαι και εχε και λιγη πίστη.
 


jimmy58

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2008
260
0
το αιματωμα φαινεται μονο με αξονικη .οι ακτινογραφιες ειναι μονο για καταγματα.
κανε επειγοντως αξονικη αλλα η θεραπεια αν εχει αιματωμα ειναι κυριως χειρουργικη.
βρες λοιπον καποια κλινικη επιγοντως για να το σωσεις
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.847
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981