Βελγικό λυκόσκυλο - βοήθεια!


aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
καλησπερα σε ολους τους φιλοζωους! ειμαι ο Αγγελος 24 ετων και απεκτησα ενα βελγικο λυκοσκυλο και ειναι 27 ημερων. το προβλημα μου ειναι το εξης.. οταν το σκυλακι ενεργειτε μου φαινετε πως ζοριζετε και κλαιει και στα κακα του υπαρχει κατι ασπρο σαν λαστιχο μοιαζει τι μπορει να ειναι? πρεπει να δω αμεσα κτηνιατρο?
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Καλώς ήρθες!

27 ημερών?
Γιατί τόσο μικρό?
Τα κουτάβια επιβάλεται να μένουν 2 μήνες με μαμα και τοκετομάδα!

Μάλλον σκουλήκια έχει, δεν πήγατε σε κτηνίατρο;
Να τον πας άμεσα
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Να πας στον κτηνίατρο να κάνει αποπαρασίτωση, αν κ σε τέτοια ηλικία θα έπρεπε να είναι ακόμη με τη μάνα κ την τοκετομάδα του...
Αδέσποτο το βρήκατε;
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Γεια σου Αγγελε. Πρεπει να επισκεφθεις αμεσα τον κτηνιατρο να δει τον μικρουλη σου.
Θα συμφωνησω με τους προλαληαντες, τον πηρες πολυ μικρο και αυτο δεν ειναι
ουτε υπερ σου ουτε υπερ του.
 


aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση σας! ειχα και στο παρελθον βελγακι και πεθανε στα 12 του :( τον εφερε ενας γνωστος στον πατερα μου γνωριζω οτι επρεπε να ειναι με την μαμα του... οι γονεις του ειναι μαζι να το επιστρεψω για 2 μηνες ακομα? το κουταβακι ειναι δραστηριο πινει ολο το γαλα του και εχει αρκετη ορεξη! μονο οταν ενεργειτε κλαιει και στεναχωριεμαι και εγω..
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
2,5 μηνών να το ξαναπάρεις πίσω. Έχει ανάγκη να μάθει τις σωστές συμπεριφορές κ αυτό μέχρι τους 2,5 μήνες μόνο η μάνα μπορεί να του τα διδάξει. Κ χρειάζεται άμεσα αποπαρασίτωση.

Γκρένενταλ, Τερβύρεν ή μαλινουά έχεις;
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Τα κουτάβια εκτός απ' το μητρικό, δεν πρέπει να πίνουν άλλο γάλα, παρά μόνο αν είναι αδέσποτα, σαν λύση ανάγκης και πρώτων βοηθειών.
 


aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
το θεμα ειναι οτι τον πηρα τηλεφωνο να το κρατησει το σκυλακι μου και δεν δεχεται να το κρατησει... ελεος... μπορω να αγορασω μητρικο γαλα να του δωσω? και αυριο πρωι η το απογευμα σημερα να του κανω αποπαρατιτωση?
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Ενημέρωσε αυτόν που σου το έδωσε γιατί θα πρέπει να κάνουν όλα αποπαρασίτωση. Γάλα υπάρχει ειδικό για κουτάβια σε σκόνη στα pet shops.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Nα πας σε έναν καλό κτηνίατρο, και θα σου πει τι να κάνεις.
Λογικά θα σου δώσει σκονόγαλα για κουτάβια, και πάστα.
Άμεσα να πας όμως, και θέλει πάρα πολύ προσοχή από εδώ και πέρα στην κοινωνικοποίηση του.
Προφανώς ο τύπος είναι εντελώς ανεύθυνος (και χειρότερα) και έκανες μεγάλο λάθος που πήρες σκύλο από εκεί.

Να επιμείνεις να τον πάρει πίσω, πάλεψε το, χάνει τα πιο σημαντικά πράγματα ο κουταβος αυτή την στιγμή.
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Αχου το μικρούλιιιι!!! Μωρέ αυτό θέλει μανουλα ακόμα! Κ αν κατάλαβα καλά... Καλωσήρθες στν υπέροχο κόσμο της κολλίτιδας! βλέννα στα κακάκια κ κολικός, γι'αυτό πονάει μάλλον... Το είχαμε πάθει κ μεις κ ο γιατρός το κατάλαβε αμέσως μόνο από το τηλ. μετά που πήγαμε το επιβεβαίωσε... Το πείραξε η αλλαγή τροφής κατά πάσα πιθανότητα. Γιατρός ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δεις τι θα σ πει να τρωει. Δν ξέρω για τόσο μικρά...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ξέρεις ότι δεν πρέπει να το κυκλοφορείς έξω, μέχρι να κάνει τα εμβόλιά του έτσι;
Μόνο αγκαλιά αν θέλεις, για κοινωνικοποίηση.
Και πολύ μεγάλη προσοχή και κατάσταση πανικού, αν ξεκινήσει να κάνει διάρροιες.
 


aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
σοφουλι προχτες που τον πηγα στον κτηνιατρο πρωτη μερα μου εδωσε μια αλιφη Banminth λεγετε και λεει οτι ειναι για σκωληκες μου κανει αυτη?
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ναι σου κανει... δωσ του αλλη μια δοση και παρακολουθα τα κακα του.
καλως ηρθες...
 




aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
pouf μωλις μου εδιωξες το αγχος!!!!!! θα ασπριζανε τα μαλλια μου xD ευχαριστω θερμα! αν εχω καποιο αλο προβλημα δεν θα δυστασω να ρωτησω ευχαριστω και παλι!
 




pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
ασε τις ευχαριστιες και κοιτα να εχεις δωσει την σωστη ποσοτητα αλοιφης στον κοπρο:p.

η starter θα σε .........τσουξει λιγο αλλα αξιζει.οπως μου ειπαν αυστηρα μεχρι 2 μηνων την δινουμε γιατι εχει πολυ ''σουπερμαντολινη'' και δεν κανει παραπανω :)