Βιντεο μελών του dogforum


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
:)ουτως η αλλως, δεν εχουν ολες οι φυλες παθηση εγκεφαλου:p με τα μπαλακια;), ωστε να το εκμεταλευτεις αναλογως στην εκπαιδευση.
 


marug

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2007
68
0
:)ουτως η αλλως, δεν εχουν ολες οι φυλες παθηση εγκεφαλου:p με τα μπαλακια;), ωστε να το εκμεταλευτεις αναλογως στην εκπαιδευση.
Galazio πάμε ένα στοίχημα;
Να βάλουμε τα σκυλιά μας κάτω από ένα δέντρο και να πετάξουμε πάνω ένα μπαλάκι.
Πόσες μέρες θα κάτσει από κάτω το δικό σου να περιμένει;
Εγώ του κάνω και βασανιστήρια.
Εχω στην γειτονιά γήπεδο τένις.
Τον πάω και παρακολουθεί.
Καρφώνει τα μάτια στο μπαλάκι πέρα-δώθε και του τρέχουν τα σάλια.
Ασε που έχει ειδικευτεί και ξετρυπώνει τα μπαλάκια που βγαίνουν εκτός γηπέδου και τα μαζεύει. Ξέρεις πόσα έχει σπίτι;
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ε, που διαφωνουμε για να βαλω και στοιχημα, δεν καταλαβα:confused:
εγω για τον δανο μιλησα.
 


Sofi_

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2009
81
0
Thessaloniki
oxi den είμαι εκπαιδευτής....
απλά πήγα μαζί με τον σκύλο μου σε εκπαιδευτή.... κι εκείνος αντί να ασχολείται με το σκυλί ασχολιόταν μαζί μου....:D

Χμμμμ..... Το τηλέφωνό του σε pm παρακαλώ???????? :D:D:D
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
αν προσέξεις καλύτερα ο σκύλος με προσέχει στα μάτια... άσχετα αν χρησιμοποιώ τα χέρια μου να τρβήξω την προσοχή του.
Αυτο πρεπει να μου το μαθεις Πέτρο. Εμενα με κοιταει στα χερια και μονο οταν μυριζουν σαλάμι! :D
Ειχα ανοιξει λιγο καιρο θεμα γι αυτο, το πώς να τραβω την προσοχη της.
Δεν θα λεγα οτι καναμε καμια φοβερη προοδο.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Αυτο πρεπει να μου το μαθεις Πέτρο. Εμενα με κοιταει στα χερια και μονο οταν μυριζουν σαλάμι! :D
Ειχα ανοιξει λιγο καιρο θεμα γι αυτο, το πώς να τραβω την προσοχη της.
Δεν θα λεγα οτι καναμε καμια φοβερη προοδο.
Της έμαθες το "κοιτα με"??
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Δεν της το εμαθα και ο μονος λογος ηταν να μην προσθεσω κι άλλη εντολη και επιβαρυνω τι προγραμμα.
Γι αυτό και παρατησα για την ωρα το «ξάπλα» που ηταν εξαλλου σε βρεφικο σταδιο.

Προσπαθω να της τραβαω την προσοχη λεγοντας το ονομα της, με θορυβους ή ψιλοσφυριγμα.
Με το ονομα δεν θελω (καλως ή κακως) να ερχεται να ερχεται όταν είναι κοντα, αλλά μονο να είναι σε ετοιμοτητα.
Πώς μας λεγανε στον Στρατό «Λόχος!!» για να ξυπνησουμε και μετα ακολουθουσε η εντολη.
Φυσικα από μακρυα όταν ακουει το ονομα της ερχεται. Παλι μαλλον την μπερδευω όμως.
Τα παλαμακια τα συνδεσαμε με το «ελα» για να γινει πιο εντονο σε περιπτωση που αποσπαται από κατι και δουλευει καλα θα ελεγα.

(Σορυ για την αναφορα και παλι στα στρατιωτικα. Φανταζομαι εκνευριζει λιγο και δικαιως τις κυριες).
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
οχι αλλο καρβουνοοοοοοοο:maria::paja1::D
αρη, συμμαζεψου σε ενα απο τα 35 τοπικ που εχεις να "τρεχουν" :D
υγ.. δεν εβγαζες ενα ιωτα πεντε , να ησυχασουμε? :p:D:p:D:p
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
To κοιτα με δεν έιναι εντολή σαν όλες τις άλλες. Είναι η βάση για να κάνει οτιδήποτε άλλο. Σου συνιστώ να ξεκινήσεις απο αυτό. Ειδικά με το κλίκερ είναι πάρα πολύ εύκολο..... Να μάθεις τη σκύλα να σε κοιτάει στα μάτια, ακόμα κι όταν έχεις τροφή στα χέρια σου. Ξεκίνα να επιβραβεβεις όταν σε κοιτάει για ενα δευτερόλεπτο, μετά για τρία, μετά για 10 κοκ.... στην αρχή κάνε το χωρίς εντολή..... όταν φτάσεις σε καλό σημείο, πρόσθεσε τη λεξη..... το πιάνουν αμέσως το νόημα.....
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Χαχααα :D:p θα το πιστεψεις Γαλαζια ότι ημουν ιδιαιτερα απειθαρχος?
Ανοιγω πολλα τοπικ για να μην μπερδευονται τα θεματα μεταξυ τους και να μην ειμαστε συνεχεια ΟΤ, οπως τωρα πχ.


Το forum «εκπαιδευση και συμπεριφορα» το βλέπω να μετονομαζεται σε forum «Αρης»

Πηγή, αν είναι ετσι θα το δοκιμασω το "κοιτα με" από αυριο κιολας.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
μπορει να με βοηθησει καποιος στο θεμα βιντεακια?
εχω μια καμερα sony hundycam. τραβαω το βιντεακι.
οταν την συνδεω στον υπολογιστη για να τα αντιγραψω , ενω τις φωτογραφιες που βγαζω με αυτην τις αντιγραφει μια χαρα, στα βιντεο, μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν διαβαζονται απο τα windows, γιατι ειναι tag κατι τετοιο:confused:
τι μπορω να κανω?
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά δεν είναι ότι δεν τα παίζει ο player, δεν τα αντιγράφει καν στο folder που θέλεις? Πώς τα μεταφέρεις? Με απλό copy/paste ή μέσω κάποιου προγράμματος? Και σε τι format είναι τα αρχεία της κάμερας?
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
σπαρικουακ????:confused::eek::p
(ασε να προσπαθησω μονη μου γιατι με τις γνωσεις που εχω εγω σε αυτα τα θεματα, ουτε στην αλλη μου ζωη δεν θα καταλαβω και δεν θελω να σε κουρασω
εκτος κι αν με βοηθησεις τηλεφωνικως:))
 


Dog_Nick

Member
14 Ιουνίου 2009
21
0
Athens-Greece
Αν και δεν ανεβασα ακομα κανενα video μπραβο που βλεπω οτι κρατατε τον δεσμο!!
Και τα video ολων σας ειναι παρα πολυ ωραια!!!:D:D
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
μπορει να με βοηθησει καποιος στο θεμα βιντεακια?
εχω μια καμερα sony hundycam. τραβαω το βιντεακι.
οταν την συνδεω στον υπολογιστη για να τα αντιγραψω , ενω τις φωτογραφιες που βγαζω με αυτην τις αντιγραφει μια χαρα, στα βιντεο, μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν διαβαζονται απο τα windows, γιατι ειναι tag κατι τετοιο:confused:
τι μπορω να κανω?
H Handycam σου γράφει σε σκληρό δίσκο ή σε DVD?
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
με αυτο που ρωτησες, μου αναψε ενα φλασακι και θυμηθηκα οτι εχει ενα δισκο CD ROM στο κουτι, που πρεπει να την εγκαταστησω με αυτον, στον υπολογιστη ..ισως αυτο να φταιει..θα το κοιταξω αργοτερα:)
 






Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Ωραία βίντεο παίδες!! :)


Να κ από εμένα ένα που έφτιαξα χθες, με πρωταγωνίστρια το κατσίκι φυσικά.:D (εντός των ημερών θα'χω έτοιμο κ ένα με τη λώρα κ άλλα 2 γνωστά σκυλούνια):)

Είχα διαλέξει, λόγω εποχής, τραγούδι των Ramones βεβαίως-βεβαίως :), αλλά το Youtube μου έριξε πόρτα, φιμώνοντάς μΕ :p -έπαιζε το βίντεο, χωρίς φωνή- (δείτε στο Facebook το ταινιάκι με το ορίτζιναλ τραγούδι, εκεί ανέβηκε χωρίς πρόβλημα), οπότε βρήκα κάποια εναλλακτική ακουστική συνοδεία από την επιτρεπόμενη λίστα κ έβαλα πρόχειρα, για να το δείτε.

:):):)

[video=youtube;NBhUPK8Gotg]http://www.youtube.com/watch?v=NBhUPK8Gotg[/video]
 
Last edited by a moderator: