Βοήθεια για ποιμενικό καυκάσου


sdss

Active Member
2 Φεβρουαρίου 2009
31
0
καλησπερα σας.Μου προτειναν απο εκτροφείο ποιμενικο καυκάσου 4 μηνών.Μπορείτε να μου πείτε αν πρέπει να προτιμήσω κάποιο αλλο καυκάσου 2 μηνών;
μήπως στην ηλικία 4 μηνών αντιμετωπίσω περισσοτερα προβλήματα;Σας ευχαριστώ.
Υ.Γ Δεν ξέρω να ανεβάσω φωτο,μήπως κάποιος έχει την καλοσύνη να μου στειλει e-mail να του στειλω φωτο του καυκάσου να μου πει αν ειναι γνήσιο;το e-mail μου είναι:
[email protected]
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
καλησπερα σας.Μου προτειναν απο εκτροφείο ποιμενικο καυκάσου 4 μηνών.Μπορείτε να μου πείτε αν πρέπει να προτιμήσω κάποιο αλλο καυκάσου 2 μηνών;
μήπως στην ηλικία 4 μηνών αντιμετωπίσω περισσοτερα προβλήματα;Σας ευχαριστώ.
Υ.Γ Δεν ξέρω να ανεβάσω φωτο,μήπως κάποιος έχει την καλοσύνη να μου στειλει e-mail να του στειλω φωτο του καυκάσου να μου πει αν ειναι γνήσιο;το e-mail μου είναι:
[email protected]
Καταρχην εισαι ενημερωμενος για αυτη τη φυλη τις απαιτησεις της και τις ιδιαιτεροτητες της; Δεν ειναι φυλη για αρχαριους ιδιοκτητες.
 
Last edited:


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
από εκτροφειο... γιατί αναρωτιέσαι αν ειναι γνησιο???? χαρτια δεν θα δώσουν...?
πως κατεληξες στο συγκεκριμενο εκτροφειο..?
έχει δει κι αλλα εκτροφεια και το συγκεκριμενο σου αρεσε ή απλα κανεις εκπτωσεις γιατί υπάρχει κουταβι...?
υπαρχουν θεματα στο φορουμ που λενε πως διαλεγεις σωστα εναν εκτροφεα...
οι μοντ θα σε βοηθήσουν...
καλως ήλθες...
 


sdss

Active Member
2 Φεβρουαρίου 2009
31
0
ειμαι ενήμερος για τη φυλή και γνωρίζω μερικά από εκπαιδευση.διατηρω κάποια επιφύλαξη όσον αφορα τη γνησιότητα γιαυτο αν μου έστελε καποιος ε μαιλ να του έστελα μια φωτο απο το καυκάσου να μου πει τη γνώμη του.Επίσης ας μυο πει καποιος αν υπαρχει προβλημα στην ηλικία 4 μηνων.ευχαριστώ
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
καλως ηρθες

απο φωτογραφια δεν μπορει να βγει γνωματευση για την καθαροαιμια

πρεπει να εξετασεις τον εκτροφεα αν πηγαινει σε εκθεσεις - κρισεις μορφολογιας αν κανει εξετασεις στους σκυλους του και να ζητησεις να τις δεις

να σου δειξει τις εξετασεις των γονεων

και επισης να δεις και αλλα εκτροφεια και να μιλησεις με πολλους εκτροφεις

και να μην βιαζεσαι :)
 


sdss

Active Member
2 Φεβρουαρίου 2009
31
0
πολυ διαφωτιστικά και ευχαριστώ.Το προβλημα είναι ότι ζω επαρχεια και είναι αδύνατον να ανέβω ο ίδιος.Πηγε καποιος γνωστός μου και του προτειναν αυτο πυο σας λεω που εχω φωτο σαν επιλεκτική εκτροφή και είναι 4 μηνών,υπάρχουν και αλλά 2 μηνών.Από το συγκεκριμένο εκτροφέα πήρε ο γνωστός μου παλιά ένα κουταβι καυκάσου και του βγήκε αρκετά καλό.Αυτο ομως των 4 μηνών έγινε εισαγωγή ως επιλεκτική εκτροφή όπως του είπαν και είναι λίγο ακριβό στη τιμή.γιαυτό ήθελα να έβλεπε κάποιος τη φωτό.
 


sdss

Active Member
2 Φεβρουαρίου 2009
31
0
κάτι δνε μου αρέσει στη μουσόυδα του,ισως όμως να κάνω και λάθος.
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
τωρα απο 4 μηνων κουταβι τι να καταλαβεις ειδικα αν δεν εχεις εμπειρια με την φυλη

η γνωμη μου ειναι πρωτα να ψαξεις εκτροφεις και η φραση 'εισαγωγη ως επιλεκτικη' εκτροφη με ξενιζει , δηλαδη ο εκτροφεας γενικοτερα δεν επιλεγει τι εκτρεφει ; οτι να ναι βαζει ;

ετσι δεν μου ακουγεται για σοβαρος

το ονομα του εκτροφειου το γνωριζεις ;
 


sdss

Active Member
2 Φεβρουαρίου 2009
31
0
δεν το ξερω.απλα εχει παρει ενας φιλος απο κει και αυτος τραβηξε τις φωτο για να το δω εγω.το θεμα ειναι πως βλεπω μακρυα μουσουδα και φυσικα μπορει ολα να ειναι καλα αλλα δνε ξερω να αξιολογησω.η ηλικια αν το παρω ειναι προβλημα;
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ας μην κρινουμε δημοσια την "δουλεια" ενος ανθρωπου-εκτροφεα.

ειδικα χωρις αδιασειστα στοιχεια.

Sdss,αν καταλαβα καλα,θες να σε βοηθησουμε στο γιατι δινει ενα κουταβι 4 μηνων και στο ΑΝ ειναι καθαροαιμο?

πολλοι εξαιρετικοι εκτροφεις δινουν τα κουταβια τους μεγαλυτερα και οχι μικροτερα...

τωρα βεβαια οι λογοι μπορει να ειναι πολλοι και διαφοροι.
 
Last edited:




kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
ας μην κρινουμε δημοσια την "δουλεια" ενος ανθρωπου-εκτροφεα.

ειδικα χωρις αδιασειστα στοιχεια.
δε βλεπω να κριθηκε η δουλεια κανενος. Εξαλλου πολλες φορες γραφουμε υποθετικα δεχομενοι τα γραφομενα καποιου. Ετσι λεμε αν οντως γινεται αυτο....τοτε
 






sdss

Active Member
2 Φεβρουαρίου 2009
31
0
οχι στο γιατι δινει ενα κουταβι 4 μηνων,αλλα αν εγω με το κουταβι 4 μηνων λόγω των ιδιαιτεροτητων της φυλης ειναι καλυτερα να προτιμησω ενα 2 μηνων.
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
ωραια [email protected] στειλε να σου πω οτι μου ρθει αφου δεν γνωριζω την φυλη

ολα τα παραπανω χωρις μενος απεναντι σου αλλα καταλαβε οτι σκυλο ετσι γρηγορα και επιπολαια δεν επιλεγουν ;) :)
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
δεν υπαρχει καποιος να μου στειλει ε μαιλ να δει τη φωτο να μου πει μια γνωμη τέλος παντων.
[email protected]
πρεπει καποιος να ξερει φιλε μου και τι να προτωδει απο μια φωτο ενος κουταβιου. Εσενα δε σε πονηρευει οτι καποιος εφερε κατι απο το εξωτερικο και ξαφνικα τωρα που εγινε 4 μηνων το πουλαει; Eμενα θα με παρεξενευε τωρα τι αλλο να σου πω. Μη βιαζεσαι
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Να διακυνδυνεύσω μία εκτίμηση???
Ο τύπος το έφερε για τον εαυτό του..είδε κάτι που δεν του άρεσε...και τώρα το δίνει..
Στη θέση σου θα ζήταγα να μου στείλει το pedigree να δω τις γραμμές του..και θα έκανα μία έρευνα στο internet..
Το βασικό θεμα όμως είναι ότι θα αγοράσεις σκύλο ...από φωτογραφία???
Ξέρω γω..? ?.:confused::confused::confused::confused::confused:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95