Βοήθεια προς αναζήτηση χειρουργου


swtiria

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2012
143
25
37
Πελλοπόνησος
Η υπόθεση αφορά το θέμα του προηγούμενου ποστ μου. Για όσους δεν γνωρίζουν αφορά ένα σκυλί που μάζεψα το οποίος σύρθηκε με αυτοκίνητο με αποτέλεσμα την αχρηστευση του από τη μέση κ κατω. Τελικώς το ζώο έχει κάκωση νωτιαίου μυελού κ ιπουριδα (εξού κ η ακράτεια). Κανένας κτηνίατρος δεν αναλαμβάνει από όσους πήγα. Πλέον η κατάσταση ψυχολογικά για μένα είναι πολύ άσχημη. Κυρίως για τι με πονάει να το βλέπω έτσι. Δεν με νοιάζει που η πόσα, θέλω μόνο έναν πολύ καλο εξειδικευμένο γιατρό - κλινικη. Κι επειδή μένω Γρεβενά δεν γνωρίζω από γιατρούς Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Συγγνώμη που άνοιξα κ άλλο ποστ αλλά είμαι μέσα στην απόγνωση δεδομένου ότι ήρθε κ χειμωνας. Δεν ξέρω π να απευθυνθω
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Κανένας δεν θα μπορεί φαντάζομαι, να βάλει το χέρι του στην φωτιά, για κανέναν γιατρό και να σου πει 1000%, πήγαινε εκεί.
Για όλους, θα υπάρχει κάποιος, από τον οποίο θα έχει κακή εμπειρία.
Και συγχρόνως, η λίστα με τους γιατρούς στους οποίους υπάρχει απεριόριστη εμπιστοσύνη, μπορεί να είναι πολύ μεγάλη.
Δύσκολη λοιπόν η απάντηση.

Στην Αθήνα, μπορείς να μιλήσεις ενδεικτικά, με:

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΣΤΕΡΓΙΟΣ - VETERINARY SURGERY
ΚΕΣΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ - Ι.Μ.Ζ.
ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΘΩΜΑΣ - Ι.Μ.Ζ.
ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ | Κτηνιατρική Κλινική: ΑΡΧΙΚΗ
https://vets4life.gr

Και πολλούς ακόμη που θα σου προτείνουν κι άλλα μέλη.

Οι κτηνιατρικές σχολές της Καρδίτσας και της Θεσσαλονίκης, δεν σου πέφτουν πιο κοντά;
Έχεις μιλήσει;
Δεν θυμάμαι ποιό είναι το άλλο θέμα που λες, αλλά ο σκυλάκος τι θα απογίνει μετά; Θα τον κρατήσεις εσύ; Γιατί το όποιο χειρουργείο είναι ένα θέμα απολύτως ισοδύναμο σε τέτοιες καταστάσεις, με την πολύ σωστή αποθεραπεία. Αν δεν πάνε πακέτο, οι πιθανότητες ανάρρωσης μειώνονται αρκετά.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiYsvn22pTfAhXBUlAKHYTeCGYQFjAAegQIFBAB&url=http%3A%2F%2Fwww.hva.gr%2Fel%2Fveterinary.php%3Fid%3D1144&usg=AOvVaw1EzQwC1lKBp6N0aduxvNCc


 
  • Like
Reactions: Nizinny


swtiria

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2012
143
25
37
Πελλοπόνησος
Κανένας δεν θα μπορεί φαντάζομαι, να βάλει το χέρι του στην φωτιά, για κανέναν γιατρό και να σου πει 1000%, πήγαινε εκεί.
Για όλους, θα υπάρχει κάποιος, από τον οποίο θα έχει κακή εμπειρία.
Και συγχρόνως, η λίστα με τους γιατρούς στους οποίους υπάρχει απεριόριστη εμπιστοσύνη, μπορεί να είναι πολύ μεγάλη.
Δύσκολη λοιπόν η απάντηση.

Στην Αθήνα, μπορείς να μιλήσεις ενδεικτικά, με:

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΣΤΕΡΓΙΟΣ - VETERINARY SURGERY
ΚΕΣΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ - Ι.Μ.Ζ.
ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΘΩΜΑΣ - Ι.Μ.Ζ.
ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ | Κτηνιατρική Κλινική: ΑΡΧΙΚΗ
https://vets4life.gr

Και πολλούς ακόμη που θα σου προτείνουν κι άλλα μέλη.

Οι κτηνιατρικές σχολές της Καρδίτσας και της Θεσσαλονίκης, δεν σου πέφτουν πιο κοντά;
Έχεις μιλήσει;
Δεν θυμάμαι ποιό είναι το άλλο θέμα που λες, αλλά ο σκυλάκος τι θα απογίνει μετά; Θα τον κρατήσεις εσύ; Γιατί το όποιο χειρουργείο είναι ένα θέμα απολύτως ισοδύναμο σε τέτοιες καταστάσεις, με την πολύ σωστή αποθεραπεία. Αν δεν πάνε πακέτο, οι πιθανότητες ανάρρωσης μειώνονται αρκετά.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj00f7a2pTfAhUBJFAKHYJzBGYQFjADegQIFBAB&url=http%3A%2F%2Fwww.hva.gr%2Fel%2Fveterinary.php%3Fid%3D819&usg=AOvVaw19_gh55bwzYtzwVR2i1qQO
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ. Τον Αύγουστο με πήραν τηλ για ένα σκυλί που το.έσυραν με αυτοκινητο. Με πήραν Επειδή πήγαινε για ευθανασία Δευτέρα και εγώ το μάζεψα Παρασκευή. Το φιλοζωικό μου status που περιορίζεται μόνο στα να ταΐσω αδέσποτα (γάτες και σκύλους) και να προωθώ καμία υιοθεσία από καταφύγιο αλλά εδώ στο χωριό τα γεννητούρια αποτελούν must του κάθε καθως πρέπει ιδιοκτήτη.
Ο σκύλος λοιπόν Αφού σύρθηκε με αυτοκίνητο και σακατευτηκε από τη μέση και κάτω εντελώς σερνόταν καμία βδομάδα νηστικός μέχρι να το μάθω και να πάω να τον μαζέψω.
Δυστυχώς η υπόλοιπη οικογένεια δεν τον ήθελε μέσα στο σπίτι. Τον πήγα σε γιατρούς και μου είπαν όλοι ότι είναι χαμένη περίπτωση. Του αγόρασα λοιπόν ένα μεγάλο ξύλινο σπίτι, το έστρωσα, τον τάισε, τον εμβολιασα-αποπαρασιτωσα του έβγαλε τα εκατομμύρια πράσινα τσιμπούρια ίσα με μισό δάχτυλο σχεδόν του πήρα καροτσάκι και ασχολούμαι μαζί του δύο φορές την ημέρα (λόγω δουλειάς) και άλλες δύο έβαλα τους γονείς μου. Επειδή όμως το σκυλί έχει ακράτεια συνεχή ενώ σε καμία περίπτωση δεν κρατάει πανα σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν αντέχω άλλο να το βλέπω να σέρνεται αποφάσισα να τρέξω κι άλλο. Η αληθεια είναι ότι δουλεύω με δύσκολο εργοδότη (δεν μπορώ να λείπω από τη δουλειά) ούτε είμαι καμία πλούσια το βασικό, ωστόσο εκοψα οτιδήποτε από Χριστούγεννα και θα διαθέσω και ότι απόθεμα έχω ώστε να γίνει καλά.
 


swtiria

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2012
143
25
37
Πελλοπόνησος
Αισθάνομαι απίστευτα άσχημα με.τον εαυτό μου που δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω κι έτσι αποφάσισα να εξάντληση καθε γιατρό που πιθανόν να μου δώσει κάποια ελπίδα.
Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.
 


swtiria

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2012
143
25
37
Πελλοπόνησος
Κανένας δεν θα μπορεί φαντάζομαι, να βάλει το χέρι του στην φωτιά, για κανέναν γιατρό και να σου πει 1000%, πήγαινε εκεί.
Για όλους, θα υπάρχει κάποιος, από τον οποίο θα έχει κακή εμπειρία.
Και συγχρόνως, η λίστα με τους γιατρούς στους οποίους υπάρχει απεριόριστη εμπιστοσύνη, μπορεί να είναι πολύ μεγάλη.
Δύσκολη λοιπόν η απάντηση.

Στην Αθήνα, μπορείς να μιλήσεις ενδεικτικά, με:

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΣΤΕΡΓΙΟΣ - VETERINARY SURGERY
ΚΕΣΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ


Οι κτηνιατρικές σχολές της Καρδίτσας και της Θεσσαλονίκης, δεν σου πέφτουν πιο κοντά;
Έχεις μιλήσει;

Ειδικά εκεί δεν πρόκειται να απευθυνθώ. Είναι σαν.να το καταδικάζω να χειροτερέψει. Αλλιώς και για μένα θα ήταν πιο εύκολη η Καρδίτσα και η Θεσσαλονίκη καθώς μένω γρεβενα

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj00f7a2pTfAhUBJFAKHYJzBGYQFjADegQIFBAB&url=http%3A%2F%2Fwww.hva.gr%2Fel%2Fveterinary.php%3Fid%3D819&usg=AOvVaw19_gh55bwzYtzwVR2i1qQO
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Σωτηρια την ιστορια του μικρου την εχεις ξαναγραψει. Εχεις κανει τοσα πραγματα που ελαχιστοι θα εκαναν.
Ας τα παρουμε ενα ενα ... προσπαθησε να ηρεμησεις καταρχην.. παρε λιγες ανασες :)
Το καροτσακι δε δουλεψε τελικα ?
Απ οτι καταλαβαινω απο ολα τα ποστ σου, ο μικρος χρειαζεται χειρουργειο. Ειναι μαλλον μονοδρομος για να εχει μια ευκαιρια. Και πιθανοτατα σε πρωτη φαση μια αξονικη ή μαγνητικη για εντοπιστει το προβλημα με λεπτομερεια.
Με τη Φιλοζωικη Ομαδα Γρεβενων εχεις μιλησει? Απ οτι ξερω κανουν εξαιρετικη δουλεια και εχουν φτιαξει ενα καταφυγιο προτυπο.
 


swtiria

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2012
143
25
37
Πελλοπόνησος
Σωτηρια την ιστορια του μικρου την εχεις ξαναγραψει. Εχεις κανει τοσα πραγματα που ελαχιστοι θα εκαναν.
Ας τα παρουμε ενα ενα ... προσπαθησε να ηρεμησεις καταρχην.. παρε λιγες ανασες :)
Το καροτσακι δε δουλεψε τελικα ?
Απ οτι καταλαβαινω απο ολα τα ποστ σου, ο μικρος χρειαζεται χειρουργειο. Ειναι μαλλον μονοδρομος για να εχει μια ευκαιρια. Και πιθανοτατα σε πρωτη φαση μια αξονικη ή μαγνητικη για εντοπιστει το προβλημα με λεπτομερεια.
Με τη Φιλοζωικη Ομαδα Γρεβενων εχεις μιλησει? Απ οτι ξερω κανουν εξαιρετικη δουλεια και εχουν φτιαξει ενα καταφυγιο προτυπο.
Νοιώθω ότι δεν έκανα τπτ. Ζω σε.κωμοπολη αλλά δεν έχω ούτε μισό μέτρο αυλή και γύρω μου βλέπω σπίτια με τεράστιους κήπους και γκαζόν αλλά ούτε ένα σκύλο. Ναι όντως κανουν και είναι πολύ καλοί ωστόσο τα παιδιά δεν έχει τύχει να.έχουν τετοιο δυσκολο περιστατικό. Μίλησα σήμερα τηλεφωνικώς επειδή είμαι σε κωμόπολη και όχι μέσα στα Γρεβενά. Το καροτσάκι δεν δουλεύει για τι είναι για δύο ώρες το πολύ την ημέρα σύμφωνα με αυτόν που το αγόρασα. Τις υπόλοιπες το πόδι κρέμεται ανάποδα και γεμίζει αιμα. Το έχω τυλίξει του βάζω κάλτσα αλλά το σκυλί δυστυχώς δεν μπορεί να είναι μόνιμα έτσι. Ναι για χειρουργείο.
 


swtiria

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2012
143
25
37
Πελλοπόνησος
Θα προσπαθήσω να.ανεβάσω κι ένα βίντεο. Επικοινώνησα σήμερα με τον ένα γιατρό που μ προτείνατε και περιμένω απάντηση. Ξαβαεγραψα την ιστορία γτ ποιο πάνω η πρώτη απάντηση δεν γνωρίζει και λογικό. Αύριο επικοινωνώ και με τους υπόλοιπους που μου είπατε. Διάβασα για μια τεχνική μεταμόσχευσης βλαστοκυτταρων αλλά προς το παρον δεν την εφαρμόζει κάποιος από αυτούς που ρώτησα. Επίσης σήμερα μου μίλησαν και για επέμβαση 3000'ευρώ. Φφφφφ τι να.ηρεμήσω. Ηλεκτρική καρέκλα σε όλους όσους βλάπτουν ζώα. Όλοι οι γιατροί είπαν ότι αν το πήγαινε κάποιος το πρωτο 24ωρο στο.γιατρό θα ειχ Ε ελπίδες. Ωστόσο όλοι το χαζευαν ακόμη κι ο κτηνίατρος αλλά κανείς δεν έκανε κάτι. Πραγματικά ντρέπομαι.
 

Attachments

  • Like
Reactions: vek and mareco


vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Θα προσπαθήσω να.ανεβάσω κι ένα βίντεο. Επικοινώνησα σήμερα με τον ένα γιατρό που μ προτείνατε και περιμένω απάντηση. Ξαβαεγραψα την ιστορία γτ ποιο πάνω η πρώτη απάντηση δεν γνωρίζει και λογικό. Αύριο επικοινωνώ και με τους υπόλοιπους που μου είπατε. Διάβασα για μια τεχνική μεταμόσχευσης βλαστοκυτταρων αλλά προς το παρον δεν την εφαρμόζει κάποιος από αυτούς που ρώτησα. Επίσης σήμερα μου μίλησαν και για επέμβαση 3000'ευρώ. Φφφφφ τι να.ηρεμήσω. Ηλεκτρική καρέκλα σε όλους όσους βλάπτουν ζώα. Όλοι οι γιατροί είπαν ότι αν το πήγαινε κάποιος το πρωτο 24ωρο στο.γιατρό θα ειχ Ε ελπίδες. Ωστόσο όλοι το χαζευαν ακόμη κι ο κτηνίατρος αλλά κανείς δεν έκανε κάτι. Πραγματικά ντρέπομαι.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU