Βολτα με εμποδια


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Εχω 2 χρονια ενα αδεσποτακι και παλια οταν πηγαιναμε βολτα δεν σταματουσε τοσο συχνα να αφησει ιχνη η να ουρησει,ειναι τωρα περιπου 3 και μιση χρονων,δεν ξερω σιγουρα αλλα ετσι μας ειχαν πει στην φιλοζωικη οταν τον βρηκαμε και του καναμε τα εμβολια,τον τελευταιο καιρο η βολτα ειναι ταλαιπωρια γιατι τρεχει απο δω και απο εκει,μυριζει οτι βρει και σταματαει πεισματικα καθε 2 μετρα να περιεργαστει λουλουδια,φυτα,ξεροχορτα και αν δεν αφησει ιχνη δεν ξεκιναει,η ρατσα του ειναι ιμιαιμο κοκονακι,ειναι κατι που θα περασει με τον καιρο η πρεπει να αλλαξω τροπο βολτας?
 


Solvap

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
167
250
Είναι απόλυτα φυσιολογικό να αφουγκράζεται και να «υπογράφει» τα πάντα στο διάβα του. Αν κολλάει κάπου για πολύ ώρα, ε, τράβα το ελαφρά από το λουρί.
 










epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Σαφως και τα αρσενικα θελουν και εχουν ενστικτο να μυρισουν και να μαρκαρουν απο εδω κι απο κει.
Ομως πρεπει να ξερει ποτε μπορει και ποτε οχι!

Αλλιως αν σε θεωρει του "χεριου" του, (και για να σε θεωρει, μαλλον δικιο θα εχει, αφου σιγουρα θα δοκιμασε, θα επεμεινε και στο τελος θα το καταφερε) θα κανει οτι τον συμφερει και γουσταρει αυτος.
Οποτε η συντροφια του σκυλου μαζι σου στο δρομο θα ειναι μαρτυριο.

Οταν ομως πας με το σκυλο μεχρι το περιπτερο θα πρεπει να ακολουθησει χωρις να σκεφτει να το κανει.
Οταν θα πατε χαλαρη βολτα γι αυτον, θα το νοιωσει, θα μυρισει και θα μαρκαρει πιο πολλα.
Αν πατε βολτα μαζι μ αυτον, αλλα και για σενα, θα πρεπει να το κανει εκει που κρινει οτι του το επιτρεπεις!
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Λουρί φοράει? Ρωτάω γιατί η περιγραφή σου μου δίνει την εντύπωση ότι δεν φοράει. Γιατί αν φοράει, γιατί δεν τον τραβάς να προχωρήσει, αυτό αναρωτιέμαι. :)

Τα αρσενικά έτσι είναι. Γι'αυτό είπα ποτέ ξανά αρσενικό σκύλο. Βαρέθηκε η ψυχή μου το σταμάτημα κάθε 2 μέτρα. :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
φυσικα,ποτε χωρις λουρι,ποσο να τον τραβηξω,κολλαει σαν να του εχουν βαλει κολλα,οταν αφησει το ιχνος του ξεκολλαει.
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki