Βρέθηκε θηλυκό Αγ. Βερνάρδου – Θεσσαλονίκη


kouzia

Member
14 Αυγούστου 2009
18
0
Θεσσαλονίκη
Βρέθηκε στην περιοχή ΧΑΝΘ. Χωρίς τσιπάκι.. Φιλικότατο, με κολλάρο και προφανώς εξοικειωμένο σε οικιακές συνθήκες. 3-5 ετών σύμφωνα με το γιατρό. Μετά από έρευνα σε forums και αγγελίες, κανείς δεν το αναζητά. Για την ώρα του κάνουμε αγωγή για πληγή στο πόδι. Παρακαλούμε για υιοθεσία γιατί είναι δύσκολη η συγκατοίκηση με το rottweiler μας. τηλ 6999271367
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Υπάρχει κάποιος στη Θεσσαλονίκη που ασχολείται με Αγιου Βερνάρδου...θα μάθω αύριο όνομα και θα το αναρτήσω...μπορεί να ξέρει κάτι αυτός...βάλε φωτό...
 








Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Άσε μην μου το λές και έχω μία τρέλλα με τα Αγ. Βερνάρδου, άσε πόσο. Αν είχα αυλή ερχόμουν και αύριο να στην πάρω. :)
 










omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Και εγω για Γκολφω την βλεπω,πολυ μυτερη μουριτσα για Αγιου Βερναρδου,και μικροσωμη.
Ειναι ενα πολυ ομορφο σκυλι ασχετα με την ρατσα.
 


kouzia

Member
14 Αυγούστου 2009
18
0
Θεσσαλονίκη
Υιοθετήθηκε και βρίσκεται από χθες στον Πολύγυρο.
Είμαστε σε επαφή με τον άνθρωπο και θα βοηθούμε τον πρώτο καιρό με τη θεραπεία.
Όσο για τη φυλή...
Τί να πω; Κι εγώ αμφέβαλλα, αλλά ο κτηνίατρος που της έκανε τη θεραπεία και η συνεταίρος του ήταν σίγουροι για τη φυλή, απλά τη βρήκαν αδυνατισμένη και φυσικά ... βρώμικη.
Με την ευκαιρία να πω ότι οι γιατροί που ασχολήθηκαν πάνω από δύο ώρες συνολικά σε δύο επισκέψεις για να της βγάλουν δεκάδες άγανα και άλλα ξένα σώματα από τρεις πατούσες, χρέωσαν μόνο τη φαρμακευτική αγωγή. Δεν ξέρω ποια είναι η πολιτική του φόρουμ για τα ονόματα γι αυτό δεν το αναφέρω. Αν επιτρέπεται θα επανέλθω.
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αγίου Βερνάρδου είναι αλλά...όχι και η καλύτερη ποιότητα..
Η μούρη της είναι πολύ ελαφριά για Αγίου Βερνάρδου...και το κεφάλι γενικά δεν είναι και πολύ τυπικό της φυλής...
Τώρα μπορεί και να προέρχεται από ζευγάρωμα Αγίου με τσοπάνη...δεν αποκλείεται...
Πάντως είναι μία κούκλα!!!!
Χαίρομαι που βρήκε σπίτι!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU