Βρήκα ένα τσιμπουροκούταβο ==))


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
DSCN6905.jpg Η βλαμενη η ζινα του ριχτηκε πολυ αγρια οταν το ειδε,,, ουτε γατα να εβλεπε... σαν κυνηγοσκυλο μοιαζει,, πολυ πεινασμενο και πολλα τσιμπουρια,, εφαγε 6 γιουβαρλακια και μια χουφτα purina tonnus pupy για αρχη σε μηδεν χρονο,,,,,
 
  • Like
Reactions: underdog




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Μπραβο που το μαζεψες το κακομοιρο! :) Πηγαινε το μια βολτα απο το γιατρο να δει οτι ολα ειναι καλα και μην βιαστεις να το εμβολιασεις. Γνωμη μου ειναι να περιοριστεις μονο σε αποπαρασιτωση εξωτερικη και σε λιγες ημερες κι εσωτερικη για σκουληκια. Ασε να περασουν 10 μερες και μετα το εμβολιο. Κρατα το προφυλαγμενο να μην κολλησει τιποτα διοτι η γαστρεντεριτιδα θεριζει κυριολεκτικα τα κουταβια.

Για την σκυλα σου σας μην πω καλυτερα τη γνωμη μου, στα εχω ξαναγραψει (σκορπια) ποια γνωμη εχω για τη διαγωγη που περιγραφεις οτι εχει γενικοτερα... :rolleyes: επρεπε να κανει τουμπεκι κι οχι να παρει πρωτοβουλια. Αν εσυ γουσταρεις να παρεις κουταβι αυτης δεν της πεφτει κανενας απολυτως λογος.

Σκεφτεσαι να το κρατησεις?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Η γρατζουνιά στην μύτη του από την Ζήνα είναι; Δεν την βλέπω και τόσο άγρια στην φώτο.
Ακόμη και να μην μπορείς να το κρατήσεις μια φιλοξενία μέχρι να υιοθετηθεί είναι πολύ σημαντική! Μπράβο fero,,,,,,,==))
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
δεν ξερω τι θα το κανω θα δω κατσε τωρα γιατι πλακωθηκανε δεν την αντεξε το μικρο και εκανε γιουργια ==))
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ρε συ μην αφηνεις το σκυλι σου να το ζοριζει. Δεν του φτανει το σοκ του που ειναι στα χαμενα, εχει και το τρελοσκυλο σου στο κεφαλακι του. Απομονωσε το καπου να ηρεμησει, κουταβακι ειναι.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Είσαι ψυχάρα τρομάρα σου κατά βάθος :rolleyes:

Κράτα τοοοοο :-\":-\" Κι αν δε μπορέσεις κι η φιλοξενία και το να ψάξεις να του βρεις σπίτι είναι μεγάλο πράμα ,,,,==))

Και κάνε αυτό που σου λέει ο Nizinny ;)
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
DSCN6926.jpg του εκανα αποπαρασιτωση εξωτερικη και σαλταρε,,, του εκανα ενα προχειρο κελι να πεσω για υπνο ==)) αρχισε να το συνηθιζει η ζινα,, στην αρχη του μπηκε πολυ αγρια,, μετα της ορμηξε εκεινο,,, μετα την κρατησα κατω ακινητη και πηγαινε και τη χτυπαγε στη μουσουδα με τα μπροστινα ==))
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
View attachment 45315 του εκανα αποπαρασιτωση εξωτερικη και σαλταρε,,, του εκανα ενα προχειρο κελι να πεσω για υπνο ==)) αρχισε να το συνηθιζει η ζινα,, στην αρχη του μπηκε πολυ αγρια,, μετα της ορμηξε εκεινο,,, μετα την κρατησα κατω ακινητη και πηγαινε και τη χτυπαγε στη μουσουδα με τα μπροστινα ==))
Μαγκακος ο μικρος!!Αφου τη λεει στο δικο σου το θεριο!ειναι πανεμορφος ο κουταβος..
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Aαααα αυτά λες εσύ μάχη..Πές το μας έτσι!

Με τα τσιμπούρια τι έκανες;
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
αρσενικο δειχνη,,,, τα τσιμπουρια τα ψεκασα με sebacil... πριν λιγο που το εψαξα δεν βρηκα κανενα,,, η αυτο κανει καλη δουλεια η εγω βαζω μεγαλη δοση ==))
 


bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
πόσο είναι περίπου το κουτάβι?
η ζινα είναι στειρωμένη?
σε βλέπω για εκτροφέα πεντιροζ!!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
ουτε δυο μηνων δεν πρεπει να ειναι,,, δεν εχει δυναμη να δαγκωσει,, ενα μπισκοτακι σκυλισιο δεν καταφερε να το σπασει και του το ξαναπηρα,,,, σα μεθυσμενο περπαταει με ασταθεια ,, το δαχτυλο μου δεν μπορει να το δαγκωσει δυνατα,,, τα δοντακια του ειναι πολυ μικρα,,, απο αυτο συμπεραινω οτι ειναι κατω απο δυο μηνων,,,
 


bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
δεν ξέρω αλλά από τις φωτό μου κάνει παραπάνω
θα δυναμώσει γρήγορα πάντως
τι θα το κάνεις τελικά?
 


mpoumpoulaoriginal

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
429
49
Βυρωνας
Τελικά μια χαρά είναι ο σκύλος σου και όλα αυτά που γράφεις είναι για να ξεσηκώνεις τα πλήθη:p. Μπράβο σου για τον κούταβο!
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
:shock::shock::shock:

Για βάλε φωτό, να δούμε τι...δείχνει...
χαχαχαχαχαχ

Θεριό ανήμερο η Ζήνα ρε παιδί, όντως :p Καλά να την προσέχεις, δεν είναι και συνηθισμένη, μην του κάνει ζημιά.

Κτηνίατρο αύριο ε? Ε δες και για τσιπάκι μπας και αν και δεν το βλέπω.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Μίλησε με την τύχη του το κουταβάκι εκτός αν ο fero είναι κινέζος και το παχαίνει για το πάσχα! :p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95