Βρε λες...; (οίστρος)


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ακριβώς... είναι αρκετά πιο ανοιχτόχρωμο και ελαφρώς πιο αραιο/νερουλό από πριν...

Εσύ που έχεις σκύλες έχουν κάποιο από τα παραπάνω συμπτώματα όπως ανορεξία, απώλεια βάρος (ή έστω στην περίπτωσή μου απτικά σαν να έχουν χάσει βάρος) και γενικότερη ανάποδη συμπεριφορά...??
Μου είπαν τα κορίτσια πιο πάνω ότι θα είχε θέματα αλλά αυτη είναι λες και έχει γίνει άλλος σκύλος... και το ότι δεν ακούει στο "έλα" είναι το λιγότερο... είναι αναστατομένη και υποτονική μαζί, αλλαγή στη συμπεριφορά της γενικά, εκεί που είναι τρυφερή και θέλει χάδια μετά δε θέλει κανένα μας, και έκανε κακά πάνω στο κρεβάτι της μάνας μου που δεν το έχει ξανακάνει ποτέεεεεε, ούτε κουτάβι! (και να σε προλάβω δεν είναι καθόλου ούτε στο ελάχιστο κυριαρχική - και γώ από την συμβίωσή μου μαζί της και ο εκπαιδευτής το επιβεβαιώνει).
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
εμας το αιμα κρατησε 3 εβδομαδες χαλαρα. Το επαναστατικο πνευμα επισης. Μην μην μην ανησυχεις, θα της περασει! Και η Χοουπ ειχε κοψει το φαγητο.Αλλα μετα επανηλθε. Αλλος σκυλος.
Αυτό με το αιμα η Ελένη στην εκπαίδευση που είχα πάει μου είπε ότι κρατάει λίγο παραπάνω την πρώτη φορά ("ξεμποκώνει το σύστημα" είπε αστειευόμενη!)

Δεν σε πρόλαβα ... μου απάντησες σε αρκετά πριν προλάβω να ποστάρω!! :)
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Εγω τις σκυλες που εχω τωρα τις εχω στειρωσει γιατι η πιο μεγαλη στο πρωτο της οιστρο επαθε πυομητρα και την μικροτερη τη στειρωσα αποπ φοβο για να την προφυλαξω. Επειδη παντα σκυλες ειχαμε και μεγαλωσα μεσα σε θυλικα σκυλια θα σου πω απο προσωπικη εμπειρια. Ολη η ιστορια κραταει τρεις εβδομαδες με ενα μηνα περιπου. Η φαση της ανορεξιας ειναι συνηθως στην αρχη του οιστρου που εχει σκουρο αιμα. Τωρα τι να σου πω μπορει να εχει να κανει και με τη φυλη. Παντως η πιο υπουλη φαση ειναι αυτη που ειστε τωρα γιατι τωρα που ειναι στα τελιωματα η μικρη το θελει το αρσενικο και ειναι αλλου για αλλου.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Εγω τις σκυλες που εχω τωρα τις εχω στειρωσει γιατι η πιο μεγαλη στο πρωτο της οιστρο επαθε πυομητρα και την μικροτερη τη στειρωσα αποπ φοβο για να την προφυλαξω. Επειδη παντα σκυλες ειχαμε και μεγαλωσα μεσα σε θυλικα σκυλια θα σου πω απο προσωπικη εμπειρια. Ολη η ιστορια κραταει τρεις εβδομαδες με ενα μηνα περιπου. Η φαση της ανορεξιας ειναι συνηθως στην αρχη του οιστρου που εχει σκουρο αιμα. Τωρα τι να σου πω μπορει να εχει να κανει και με τη φυλη. Παντως η πιο υπουλη φαση ειναι αυτη που ειστε τωρα γιατι τωρα που ειναι στα τελιωματα η μικρη το θελει το αρσενικο και ειναι αλλου για αλλου.
Aαααααχ... δε λες τίποτα!

Το Σάββατο στον εκπαιδευτή πήγαινε και μάρκαρε μπροστά σε τρία cockerάκια και έκλαιγε γενικά για να πάει προς το μέρος τους... εκείνα δε τους ήρθε ντουβρουντζάς από τη μικρή και πιάσανε να κλαίνε όλα μαζί... φρίκη!
Και χτες που μου ξέφυγε χωρίς καμία προειδοποίηση, πήγαινε σφαίρα στον αρσενικό του γείτονα (λαμπ/ελληνικός ποιμενικός το αρσενικό τρομάρα της...)!
 
Last edited:




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
Αυτό με το αιμα η Ελένη στην εκπαίδευση που είχα πάει μου είπε ότι κρατάει λίγο παραπάνω την πρώτη φορά ("ξεμποκώνει το σύστημα" είπε αστειευόμενη!)

Δεν σε πρόλαβα ... μου απάντησες σε αρκετά πριν προλάβω να ποστάρω!! :)
ναι Χρυσουλα μου, την πρωτη φορα εχει τον ατελειωτο. Εμενα πχ για να καταλαβεις, εκανε πιπι πανω της, το θεμα τουαλετας ειχε παει περιπατο...ειχα πικραθει, λεω, τι τσαμπα τοση εκπαιδευση;;; Επισης δεν ακουγε, εννοειται. εδινα εντολη και με κοιτουσε και μετα γυρνουσε κεφαλι επιδεικτικοτατα το ποντικι! Πυρ και μανια με εκανε ενα μηνα. Εννοειται εκανε τσισα πανω στο κρεβατι μου και της. Κατι που δεν εκανε ποτε εως τοτε. Εκει να δεις σοκ. Το φαγητο το ειχε κοψει, εκανε τσαλιμακια. ακομα ακομα και ζαμπον να εδινα καποιες φορες, δεν ετρωγε! Μεχρι και που εκλαιγε στις αρχες θυμαμαι. Επαθε σοκ το νιανιαρο μαλλον. Βεβαια την δευτερη φορα, ημασταν πιο κουλ. Λιγοτερο αιμα, κανενα ατυχημα πιπι κλπ, απλα δεν ετρωγε και παλι ητνα καπως ανυπακοη, αλλα καμια σχεση με την πρωτη φορα.
Υπομονη, τελιεωνει το βασανο,χεχε!
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
ναι Χρυσουλα μου, την πρωτη φορα εχει τον ατελειωτο. Εμενα πχ για να καταλαβεις, εκανε πιπι πανω της, το θεμα τουαλετας ειχε παει περιπατο...ειχα πικραθει, λεω, τι τσαμπα τοση εκπαιδευση;;; Επισης δεν ακουγε, εννοειται. εδινα εντολη και με κοιτουσε και μετα γυρνουσε κεφαλι επιδεικτικοτατα το ποντικι! Πυρ και μανια με εκανε ενα μηνα. Εννοειται εκανε τσισα πανω στο κρεβατι μου και της. Κατι που δεν εκανε ποτε εως τοτε. Εκει να δεις σοκ. Το φαγητο το ειχε κοψει, εκανε τσαλιμακια. ακομα ακομα και ζαμπον να εδινα καποιες φορες, δεν ετρωγε! Μεχρι και που εκλαιγε στις αρχες θυμαμαι. Επαθε σοκ το νιανιαρο μαλλον. Βεβαια την δευτερη φορα, ημασταν πιο κουλ. Λιγοτερο αιμα, κανενα ατυχημα πιπι κλπ, απλα δεν ετρωγε και παλι ητνα καπως ανυπακοη, αλλα καμια σχεση με την πρωτη φορα.
Υπομονη, τελιεωνει το βασανο,χεχε!
Υπομονή...άντε να δούμε!

Το ωραί της υπόθεσης είναι ότι με το που μπήκαμε στο τερέν στον Κώστα (πέραν του φαγητού που όπως είπα έφαγε λίγο αλλά μετά γιοκ) ήταν όπως ήταν πάντα υπάκουη, εκτελούσε σωστά και γρήγορα και ήταν σαν να μην έτρεχε τίποτα... (τι σκάτα μάγια τους κάνει αυτός ο άνθρωπος...???).
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
δεν ξερω, μαλλον παιρνουν χαμπαρι οτι το χει... Τι να λεμε...
ξεχασα να σου πω το καλυτερο ολων με την χοουπ...ειναι σε ανατομια, η μιση απο τη Λεηλα. Παντα λοιπον ειχα τη Λεηλα να καβαλαει τη μικρη. Φαντζασαι πως ηταν οταν πρωτοειδα στα τελη του οιστρου της Χοουπ, το νιανιαρο να καβαλαει τη Λεηλα ε; ω ναι...και να τρεχει η Λεηλα να βρει την ησυχια της. Σοκ η δικια σου...Και με κινησεις σεξυ η μικρα, καταλαβαινεις ε; το απολυτο θεαμα.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Χαχαχαχαχχαχααααα.... απίστευτο!!
Ήθελα να ήμουν από μία μεριά να το δω αυτό...!

Εμένα ευτυχώς ακόμα δεν έχει καβαλήσει τίποτα, διότι θα της κόψει τον πωπό η μανούλα (αντιλαμβάνεσαι ότι εμείς άλλο σκυλάκι δεν έχουμε οπότε οι επιλογές της είναι περιορισμένες και αυστηρώς απαγορευμένες!!

Πάντως χτες στην παραλία από το πουθενά την ώρα που φεύγαμε βλέπω ένα μαυρούλι γαλλάκι να το σκάει από τη μαμά του και να έρχεται κατά πάνω μας...!! Επιτυχίες και στην παραλία η μικρή!! Αμ πως...
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
δεν ξερω, μαλλον παιρνουν χαμπαρι οτι το χει... Τι να λεμε...
ξεχασα να σου πω το καλυτερο ολων με την χοουπ...ειναι σε ανατομια, η μιση απο τη Λεηλα. Παντα λοιπον ειχα τη Λεηλα να καβαλαει τη μικρη. Φαντζασαι πως ηταν οταν πρωτοειδα στα τελη του οιστρου της Χοουπ, το νιανιαρο να καβαλαει τη Λεηλα ε; ω ναι...και να τρεχει η Λεηλα να βρει την ησυχια της. Σοκ η δικια σου...Και με κινησεις σεξυ η μικρα, καταλαβαινεις ε; το απολυτο θεαμα.
Μήπως φτερνιζόσουν χτες βράδυ... σε μελέταγα....

[video=youtube;G_AHsxRZpP0]http://www.youtube.com/watch?v=G_AHsxRZpP0[/video]
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Να ανησυχήσω που ως αντικείμενο του πάθους και της ηδονής διάλεξε τη φόρμα μου...??? :D
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Αυτό με την όρεξη για φαγητό πάντως...εμείς ΔΕΝ το έχουμε...
Η Ρούνη μπήκε σε...φάση οίστρου εδώ και δυο μέρες. Μέσα στο σπίτι τη βγάζει...(χώρια απ'τον Άρη εννοώ...)
Στο φαγητό...και το τσουβάλι να της βάλω...δεν θα'χει πρόβλημα.
Το Αρουλάκι μου δεν τρώει πολύ....Τώρα ή τον έχει πειράξει η ζέστη ή του "λείπει" το Ρουνίδιον....:D:D...τι να πω...

Σκηνές απείρου κάλλους....και είμαστε ακόμα στην αρχή...
Εγώ με μια σφουγγαρίστρα στο χέρι...
Ο Άρης με το που μπαίνει μέσα στο σπίτι κολλάει το μουσούδι του στην πόρτα του διαδρόμου, όπου είναι κλεισμένη η ...άλλη, γλύφει εκεί που έχουν υπάρξει τα σταγονίδια της "ντροπής"...:D:D...
Τι να λέμε τώρα...

Άρα Χρυσούλα μου....υπάρχουν και χειρότερα...;);)
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
πεθαναααααααααααα!!!!!!!!! να σου πω, να της μιλησεις για αντισυλληψη:D, σε παρακαλω, μην εχουμε αδεσποτα φορμακια...χιχιιχι! Στο ειπα, πριν αποσας, για σας :D:D:D
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Θα έχουμε σε λίγο αδέσποτα φορμάκια και τσαντάκια (βούτηξε και την τσάντα μου πριν από λίγο ρε συ...!!) όχι τίποτα άλλο γιατί είναι ημίαιμα και εκτός προτύπου (πως γίνεται θα μου πεις...γίνεται!)...
τέτοια ανατροφή σου έδωσα εγώ... η δόλια μάνα???
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
χαχα! πριν καμια ωρα, πηρε η μικρη το λουτρινο τη Λαιδη και κει να δεις σεχ...βεβαια, εγω δεν της το κοβω μιας και το κανει μια στο τοοοοοοσο εκτος οιστρου και απλα μετα παιζουμε. Εχεις να δεις τετοια,ουουουουου :D Παντως τετοιες στιγμες νιωθω τυχερη που εχω κοριτσακι γιατι αν ηταν αρσενικο, θα ειχα θεμα. :p
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Θα δανειστώ το βιντεάκι από άλλο thread και θα αναρωτηθώ... αν η Κλαίρη ήταν αγοράκι τη φαντάζεσαι έτσι...??? :D

[video=youtube;yMOHAXEpx2w]http://www.youtube.com/watch?v=yMOHAXEpx2w&feature=player_embedded[/video]

Bλέπω να κλειφώνεται το θέμα λόγο ακαταλληλότητας για ανηλίκους... :cuniaoo:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95