ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ (ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ) ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΖΩ.Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ.ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???ΤΑ ΜΑΛΤΕΖ ΜΙΚΡΑ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ???(ΘΥΛΗΚΟ).ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
καλώς ήρθες !

θες να μας πεις από που το πηρες ?

όταν λές μόλις το παρέλαβαν τι εννοείς ακριβώς?

maltese ένα είναι και δεν υπάρχει μικρό ,μεσαίο ή κάτι άλλο..

εκτός εάν το πήρες από κανένα petshop όπου εκεί είναι και λίγο θέμα τύχης

εάν το σκυλί θα πλησιάζει το πρότυπο της φυλής ..

ελπίζω να κάνω λαθος και να έχεις μιλήσει με κάποιον σοβαρό εκτροφέα

της Ελλάδας (?) ή του εξωτερικού-

διάβασε με πολύ προσοχή http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=38
 




tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
maltese

http://www.facebook.com/home.php?#/pages/PUPPIES/84186432695?v=wall&viewas=1408941274&ref=nf
ΓΕΙΑ ΣΟΥ DIMIV KAI EYXAΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΑΠΟ ΤΟ FB ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΜΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΚΥΛΙΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ .ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ ΒΡΑΒΕΥΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ.
ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΕΙΧΑ ΨΑΞΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ ΓΙΑ ΜΑΛΤΕΖ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ
 






tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΑ PET SHOP.
ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖ ΑΠΟ PET SHOP ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΛΤΕΖ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟ FORUM.
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Θα συμφωνησω με την Rottie και θα προσθεσω να το ακυρωσεις εστω κι αν χασεις καποια απο τα χρηματα.
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.886
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Το κουταβι που παρηγγηλες, απο τα "καλυτερα και βραβευμενα" εκτροφεια της Ευρωπης, μαλλον ειναι απο puppy mills. Μακρια!! Βρες εκτροφειο οπου θα μπορεσεις να διαλεξεις το σκυλι αυτοπροσωπως + να δεις τους γονεις του.
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Τσιπακι βαζεις σε οποιονδηποτε σκυλο αν είναι αυτό που νομιζω, δηλαδη τσιπάκι ταυτοτητα.
Τι άλλα χαρτια υπαρχουν?

Pedigree πολλοι βγαζουν μαϊμού.

Σημ. Αν μπορεις μην γραφεις με κεφαλαία. Κανονας του forum.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Το σκυλακι μπορει να βγει υγειές και με καλο ταμπεραμεντο, αν και υπαρχουν πολλες πιθανοτητες για το αντιθετο.

Το θεμα είναι γιατι να ενισχυσεις τους απατεωνες και την σχεδον σιγουρη κακοποιηση (με την εννοια των αθλιων συνθηκων διαβιωσης και πολλαπλών γεννών) των ζώων.

Φαινεσαι ευαισθητο ατομο.
Αν σου φαινεται δυσβάσταχτη η τιμη από εκτροφειο, σκεψου ότι ένα σκυλι εχει πολλά παραπανω εξοδα από αυτό της αγορας του που είναι μια φορα.

Αλλά μπορεις να αποφυγεις τουλαχιστον το αρχικο κοστος αγορας παιρνοντας ένα αναλογο μικροσωο σκυλακι από καταφυγιο.

Μπορει να μην είναι μαλτεζάκι, αλλά ετσι κι αλλιως κι αυτό που εκλεισες μαλλον δεν είναι.
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Ρε παιδια προς Θεου δηλαδη...οτι λετε ειναι σωστα και λογικες ανησυχιες αλλα μην τρομοκρατειτε την κοπελα αμεσως...ας μας δωσει λιγες παραπανω πληροφοριες,καμια φωτο αν εχει κλπ.

Και οταν πρεπει "δραστε" ολοι εγκαιρως για αποφυγη κλασσικων καταστασεων που διαιωνιζονται,οπως puppy mills,byb κλπ
 


french bulldog

Well-Known Member
28 Αυγούστου 2009
292
0
Μην κάνεις το λάθος να αγοράσεις από εισαγωγέα και κυρίος Ουγγαρίας! Έκανα το ίδιο λάθος αλλά είμουν τυχερός επειδή το σκυλλάκι μου ήταν (και είναι) υγειέστατο! Αλλά το ποσοστό το σκυλλάκι σου να δίξει όποιου δίποτε μορφής προβλήματα (τώρα ή στο μέλλον) είναι πάρα πολλά! Άκουσε αυτά που σου λένε στο dogforum γιατί εγώ έμαθα πάρα πολλά και συνεχίζω να μαθαίνω!!!!:rolleyes:;):D:)
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Ρε παιδια προς Θεου δηλαδη...οτι λετε ειναι σωστα και λογικες ανησυχιες αλλα μην τρομοκρατειτε την κοπελα αμεσως...ας μας δωσει λιγες παραπανω πληροφοριες,καμια φωτο αν εχει κλπ.

Και οταν πρεπει "δραστε" ολοι εγκαιρως για αποφυγη κλασσικων καταστασεων που διαιωνιζονται,οπως puppy mills,byb κλπ
την σελιδα του ΕΜΠΟΡΑ στο facebook, την ειδες?:mad:
το ποσο το πουλαει? το πως τα στελνει? τις ψευτιες που γραφει?την ερωτηση για το εαν θελει πεντιγκρι?
τι παραπανω πληροφοριες θα επρεπε να εχουμε?
ΝΤΡΟΠΗ!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΑ PET SHOP.
ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖ ΑΠΟ PET SHOP ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΛΤΕΖ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟ FORUM.
εισαι η κοπελλα που εχει ανοιξει εκει ενα θεμα και ζηταει μαλτεζ με 180 ευρω το πολυ?
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
δεν την ειδα γιατι ηταν μεσα στο μηνυμα της και δεν την ξεχωρισα...τωρα μπηκα και διαπιστωσα μερικα πραγματα οποτε ακυρο το προηγουμενο post μου.
 


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις πληροφορίες.θα δω τί θα κάνω.πρέπει πρώτα να πείσω την κόρη μου να περιμένει.γιατί της το υποσχεθήκαμε το καλοκαίρι.φυσικά και εμείς θέλαμε ένα σκύλο στο σπίτι.
συμφωνώ με όλα τα παραπάνω.υπεραγαπάω τα ζώα και δεν αντέχω όταν βλέπω τέτοια κακοποίηση.μακάρι να μπορούσα να πάρω ένα αδέσποτο απο τον δρόμο,αλλά αυτά βγαίνουν μεγάλα σε μέγεθος.θα το δουλέψω το θέμα λοιπόν σήμερα και θα δούμε.και πάλι ευχαριστώ πολύ.δεν ήξερα οτι συμβαίνουν τέτοια πραγματα.αλλά να μου πείς στην ελλάδα ζούμε.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95