Γατάκι με ειδικές ανάγκες






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Σήμερα το παίρνουμε σπίτι μας για φιλοξενία μέχρι να πάει σε υιοθεσία οπότε θα βάλω και φωτογραφίες να το δείτε το ζομπάκι το καημενάκι!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Όχι ας το βαφτίσει η οικογένεια που θα το υιοθετήσει!
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Με πρόλαβες. Αν δε βάλεις φωτογραφίες άμεσα θα επαναστατήσω. Άλλωστε το ζόμπι είναι το παραλίγο-δικό μου γατί :cry: Το έχω πει σε όλο το κόσμο το παράπονό μου με το κωλόσκυλό μου.

Όσο για τις φιλοζωικές, κάτι που θέλω απλά να προσθέσω είναι ότι κάποιοι δήμοι έχουν συμφωνητικό με τοπικές φιλοζωικές και παραχωρούν ένα συγκεκριμένο ποσό σε κτηνιάτρους εντός των δήμων, για στειρώσεις. Καλό θα ήταν αν ξαναχρειαστεί, όποιος ξαναχρειαστεί να το ψάξει και έτσι. Κι εγώ πριν απο 2 βδομάδες έτσι στείρωσα ένα γατί, μέσω του δήμου χωρίς χρέωση. Η φιλοξενία τώρα είναι άλλο πράγμα εντελώς. Εμένα μου το κράτησαν και μετά το χειρουργείο κάποιες μέρες πάντως χωρίς χρέωση επίσης.
 
  • Like
Reactions: Aslan and l.Kyveli






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Και πως το χειρίζεσαι τώρα; Σε περιορισμένους χώρους κλπ κλπ κλπ; :confused:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Στο κρέιτ του Τζιμάκου το έχουμε σε μία πολύ δροσερή βεράντα με τέντες . Εκεί θα μείνει γιατί έχουμε και τις 2 γάτες στο άλλο μισό του σπιτιού και η μία ήδη πλησίασε το κρέιτ με άγριες διαθέσεις (είναι στρίγγλα).
Ωστόσο ειναι σαν να βλέπει. Ο τρόπος που αντιδρά στα ερεθίσματα είναι απίστευτος. Όταν πλησίασε η Φρουφρού το κρέιτ πλησίασε κι αυτό εκεί που ήταν, την είχε αντιληφθεί αμέσως.
 












manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Εύχομαι να μην δυσκολευτείς να του βρεις το νέο του σπίτι. Καλή τύχη να έχει.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εύχομαι να μην δυσκολευτείς να του βρεις το νέο του σπίτι. Καλή τύχη να έχει.
Έχει βρει ήδη νέο σπίτι στο οποίο έχουν και άλλη γατούλα που τους είχα δώσει. Απλώς ανυπομονώ να πάει στο νέο του σπίτι γιατί το γατάκι χρειάζεται ανθρώπινη παρέα, αγκαλιές, κοινωνικοποίηση κάτι που σε ένα κλουβί δεν τα έχει. Αν και το βγάζουμε όσο περισσότερο γίνεται με τόσα ζώα που έχουμε και που δεν είναι φιλικά προς αυτό δεν είναι εύκολο.