Γειά σας!






m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Παιδια, εχω ενα θέμα με τη μικρή (μάλλον ενα ακόμη ). Ενώ την κανω συχνά μπάνιο, μετά απο λίγες ημέρες εχει μια χαρακτηριστική μυρωδια... Ισως φταίει και οτι πολλές φορές πηγαίνει και κάθεται στη πάνα της... Δεν ξέρω... Υπαρχει τρόπος να εξαλειφθεί αυτή η μυρωδιά? Φοβάμαι, επειδή την παίρνω αγκαλιά αλλά και στο κρεβάτι μου, μην αρχίσω να μυρίζω κι εγώ ετςι...
 




*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Μην την κάνεις συχνά μπάνιο! Είναι ό,τι χειρότερο. Χαλάει το ph της επιδερμίδας, απομακρύνονται τα φυσικά έλαια και αυτό την καθιστά ευαίσθητη σε δερματοπάθειες. Ειδικά ένα κουτάβι που ήδη είναι ευαίσθητο.
Επίσης το σκυλί όσο πιο συχνά το πλένεις τόσο πιο πολύ θα μυρίζει.
Γενικώς τα σκυλιά λίγο μυρίζουν, είναι κάτι που θα το συνηθίσεις σιγά σιγά και θα μάθεις να ζεις μ αυτό. Δε γίνεται διαφορετικά
 


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Αυτο με το μπάνιο δεν το ήξερα και σας ευχαριστω! Ούτε πως όσο πιο συχνά το πλένω, τοσο πιο πολυ θα μυρίζει. Δηλαδή, απ´οτι καταλαβαίνω δεν υπαρχει τρόπος για να αντιμετωπιστεί η μυρωδιά... Υπαρχει περίπτωση να "κολλήσω" αυτή τη μυρωδιά και να μυρίζω κι εγώ ετςι? Συγνώμη αν ειναι βλακεία αυτο που ρωτάω αλλα εχω θέμα με την καθαριότητα γενικότερα. ☺
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στα εξι χρόνια που ζω με τον σκύλο μου, δεν μου εχει πει κάποιος από τους συγγενείς ή φίλους μου ότι έχω πάρει την μυρωδιά του. Δε νομίζω να εχουν τέτοια γνώμη και να την κρατάνε για τον εαυτό τους από ευγένεια, καθώς δεν εχουν κανένα κόλλημα να μου πουν για την μυρωδιά του σκύλου μου (ή και για άλλα πράγματα)
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Μπορει καποιος να μου λύσει μια απορία? Η ανιελ, οταν πηγαίνει στη πάνα της για να κανει κακά, ξύνει για πολυ ώρα τη πάνα και την μαζεύει και έπειτα κανει τα κακά της και μερικά, εφόσον μαζεύει τη πάνα, τα κανει εκτος... Γιατι συμπεριφέρεται ετςι? Υπαρχει τρόπος να αλλάξει αυτή η συμπεριφορά?

http://www.pet4u.gr/toyaleta-pet-loo.html

http://www.pet4u.gr/puppy-training-set.html
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua












Annasakis

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2015
110
197
33
Θεσσαλονίκη
Όμορφο φατσόνι η μικρή σου. Να ζήσετε μαζί χρόνια πολλά εύχομαι. Καλως ήρθες!! :)

Υ.Γ κι εγώ τώρα πήρα την Sam's Field puppy 13 κιλά 53 ευρώ και όλα βαίνουν καλώς προς στιγμήν. Χρησιμοποιούσα την equilibrio puppy και επίσης δεν είχα πρόβλημα αλλά ήθελα μια πιο καλή τροφή και όχι πολύ ακριβή.
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καλως ηρθες, να σου ζησει η μικρουλα σου. Ειναι τελεια!!
Αυτο για τη μυρωδια που λες υπαρχει περιπτωση να φταιει και η τροφη. Εμας ποτε δεν μυριζαν αυτο που λενε οι αλλοι..σκυλιλα..(τους διναμε ωμο εμεις)
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Όμορφο φατσόνι η μικρή σου. Να ζήσετε μαζί χρόνια πολλά εύχομαι. Καλως ήρθες!! :)

Υ.Γ κι εγώ τώρα πήρα την Sam's Field puppy 13 κιλά 53 ευρώ και όλα βαίνουν καλώς προς στιγμήν. Χρησιμοποιούσα την equilibrio puppy και επίσης δεν είχα πρόβλημα αλλά ήθελα μια πιο καλή τροφή και όχι πολύ ακριβή.
Σ´ευχαριστω πολυ! Κατέληξα τελικά στην barking heads και ολα καλά αν εξαιρέσουμε μια χαρακτηριστική μυρωδιά που εχει το στόμα της, παρόμοια με αυτή της τροφής. Αφού να σκεφτείς με το ζόρι αντέχω να με γλύφει στη μύτη. Ευτυχώς της αρέσει πολυ το μήλο και κάπως καλυτερεύει η κατάσταση.

Καλως ηρθες, να σου ζησει η μικρουλα σου. Ειναι τελεια!!
Αυτο για τη μυρωδια που λες υπαρχει περιπτωση να φταιει και η τροφη. Εμας ποτε δεν μυριζαν αυτο που λενε οι αλλοι..σκυλιλα..(τους διναμε ωμο εμεις)
Καλώς σας βρήκα κ σε ευχαριστω! Το ώμο δεν νομιζω πως ειναι για μένα... Και μόνο στη σκέψη, κατι παθαίνω... Χαχαχα!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
χαχαχαχα ελα καλε, πόσο κρατάει η μυρωδια? Εμένα αμέσως μετά παιζει με λαστιχένια σκουικς και τερμα. Όταν με γλύφει, δεν καταλαβαίνω τίποτα!
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Εμένα πάλι οταν με γλύφει το καταλαβαίνω... Χαχαχα!! Ευτυχώς την μπουκώνω στα μήλα και κάπως φτιάχνει η κατάσταση! Παντως και η barking εχει μια περίεργη μυρωδιά, κατι απο τυρογαριδακια και ψάρι... Μπλιαχ
 
  • Like
Reactions: ghelly


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εμένα πάλι οταν με γλύφει το καταλαβαίνω... Χαχαχα!! Ευτυχώς την μπουκώνω στα μήλα και κάπως φτιάχνει η κατάσταση! Παντως και η barking εχει μια περίεργη μυρωδιά, κατι απο τυρογαριδακια και ψάρι... Μπλιαχ
χαχαχαχα δεν εχω φτάσει να κάνω τέτοια αναλυση μυρωδιάς, αλλά είσαι τυχερός που δεν ειχες μυρίσει την fish4dogs τότε! Να της πάρεις τις λιχουδιές της naturea, τα σκυλομπισκότα. Υπέροχο άρωμα, χωρίς υπερβολη... και αν δεν τα τρώει, μπορείς να τα βάζεις με τον καφε (ναι τρώγονται ευχάριστα...ντρέπομαι αλλα το ομολογω, δοκιμασα γιατι δεν άντεξα την τέλεια μυρωδιά τους)
 


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Ghelly τα πήρα αυτα τα σκύλο μπισκότα αλλα δεν τρελαίνεται. Και ναι πράγματι εχουν ωραια μυρωδιά αλλα να τα φάω εγώ??? Δεν νομιζω... Προς το παρόν. Για το μέλλον δεν ξέρω... Χαχαχα! Τρώγονται και με γάλα? Μπλιαχ:LOL: Σου προτείνω να πάρεις στη μικρή σου τις λιχουδιές της Origen, η δίκη μου τρελαίνεται!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf