Γεια σας! εχω ενα σοβαρο προβλημα με το Min-Pinscher μου..! ΤΙ ΕΧΕΙ? :(


15 Ιουλίου 2016
6
0
28
Απο χθες ειναι πολυ κομμενος, δεν πολυτρώει, δεν μπορει να σταθει ορθιος στα ποδια του, ειναι αδιαθετος και δεν θελει να παιξει, συνεχεια ξαπλωνει δεν κινειται αν δεν τον παρακινησω εγω. Είναι 2 μηνών μόλις, ενεργειται και ουρα, δεν εχει εμετουσ η διαρροιες.. Εχει πολύ πόνο στις αρθρωσεις και γενικα σε οποιο σημειο του σωματος τον αγγιζω, ακόμη και στην σπονδ. στήλη.
Ο γιατρός απέκλησε τραύμα στη λεκάνη ή την σ.στήλη με ακτινογραφίες. το σκυλί εδώ και 8 ωρες και μετά την επίδραση του οπιοειδούς (παυσιπονο) έχει την ιδια κατασταση. Ο γιατρός έχει μόνο υποψία για κάποιο Ιό που ''χτυπά'' στις αρθρώσεις..

Πείτε μου απόψεις σας παρακαλώ, ανυσηχώ πάρα πολυ!! :(
 








15 Ιουλίου 2016
6
0
28
Μιλησα τωρα με το γιατρο και μου ειπε μεχρι αυριο που θα περασει η επιδραση των φαρμακων ειναι το ιδιο, να το παω ξανα αυριο και μαλλον θα κρατηθει για νοσηλεια.. Ειμαι πολυ αγχομενη.. Εχετε καποια ιδεα για το τι μπορει να εχει?? :(
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Πολλα μπορει να ειναι θα πρεπει να γινει ενδελεχης ελεγχος.
Απο αυτοανοσο μεχρι LCPD και ολα τα αλλα
 


15 Ιουλίου 2016
6
0
28
πανοστειτιδα, Βορρελιωση
Αγαπητέ Yasemin εγιναν ακτινογραφιες και ειναι καθαρες, οποτε αποκλειεται η πανοστειτιδα! Τώρα όσο για την Βορρελιωση υπαρχει πιθανοτητα, αν και δε εντοπιζω καποιο σημαδι η τσιμπημα στο δερμα του..
 






yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Kαλα δεν εγινε και τιποτα:)

Ποσες μερες το εχεις το σκυλακι?
 


15 Ιουλίου 2016
6
0
28
Kαλα δεν εγινε και τιποτα:)

Ποσες μερες το εχεις το σκυλακι?
Σημερα ειναι η δευτερη.. τρωει λιγακι και πινει νερο απλ δεν μπορει/δυσκολευεται πολυ να κινηθει και εχει πονο παντου
 


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Σημερα ειναι η δευτερη.. τρωει λιγακι και πινει νερο απλ δεν μπορει/δυσκολευεται πολυ να κινηθει και εχει πονο παντου

Δηλαδη απο την πρωτη ημερα που ηρθε σπιτι σου το σκυλακι, ηταν ετσι?
Απο που το πηρες αν επιτρεπεται?
 


15 Ιουλίου 2016
6
0
28
Δηλαδη απο την πρωτη ημερα που ηρθε σπιτι σου το σκυλακι, ηταν ετσι?
Απο που το πηρες αν επιτρεπεται?
Οχι, το σκυλακι το εχω 1 μηνα και κατι! απο χθες εναι σε αυτη την κατασταση!
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Τι εξετάσεις έκανε ο γιατρός; Δες για Λάιμ ή ίσως αυτοάνοση πολυαρθρίτιδα... Ρώτα τον... Κάντε αιματολογικές και βιοχημικές, κάντε και λάιμ και ερλίχια.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf