Γεια σας και από εμάς. Άιρα + Χριστόφορος


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της κοινότητας!

Είμαστε μια πολύ τρελή παρέα και θα σας το αποδείξουμε :p

Η Άιρα είναι ένα θηλυκό Groenendael και ήρθε στα χέρια μου 70 μερών, τότε ήταν ένα μικρό σκατό που δεν ήξερε τίποτα για τον κόσμο. Ήταν κάπως έτσι..






Πλέον μετά από καιρό και πολύ κόπο από τους δυο μας έχουμε γίνει παράδειγμα σε πολλά και ατρόμητοι σε όλα :) Πλέον είμαστε έτσι..



Είμαστε 14 μηνών και μόλις λύσουμε κάποια προβλήματα στην βασική υπακοή προχωράμε γι άλλα!

Καλώς σας βρήκαμε.
 






mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της κοινότητας!

Είμαστε μια πολύ τρελή παρέα και θα σας το αποδείξουμε :p

Η Άιρα είναι ένα θηλυκό Groenendael και ήρθε στα χέρια μου 70 μερών, τότε ήταν ένα μικρό σκατό που δεν ήξερε τίποτα για τον κόσμο. Ήταν κάπως έτσι..






Πλέον μετά από καιρό και πολύ κόπο από τους δυο μας έχουμε γίνει παράδειγμα σε πολλά και ατρόμητοι σε όλα :) Πλέον είμαστε έτσι..



Είμαστε 14 μηνών και μόλις λύσουμε κάποια προβλήματα στην βασική υπακοή προχωράμε γι άλλα!

Καλώς σας βρήκαμε.
Καλός ήρθατε.η Άρια ειναι μια πανέμορφη κούκλα.να την χαίρεστε.
 
  • Like
Reactions: Kodagoshe












Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
φλατ;;;;;;;
ωραια η μαυρη,να την χαιρεσαι

Flat (φλατ) = ξάπλα
Σε όλες τις εντολές που της έμαθα κοίταγα και πόσο καλά της κάθετε η λέξη. Ας πούμε όταν θέλω να μπει για μπάνιο της λέω ποδαράκια :p και μπαίνει μόνη της στην μπανιέρα για μπάνιο. Ενώ με την λέξη μπάνιο δεν το είχαμε. Όπως και σε εμάς κάποιες λέξεις μας κολλάνε καλύτερα έτσι και σε αυτά. Επειδή λένε όλοι ξάπλα δεν πρέπει να το λέμε και μεις. Ότι ταιριάξει καλύτερα στον σκύλο είναι το θέμα.
 
  • Like
Reactions: LaCat and dnassib


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Δεν ξέρω αν την έχω καλομάθει. Μπορεί να μην την έκανα καν φύλακα ''Χρυσάφι'' αλλά προσπάθησα και δεν θα σταματήσω να προσπαθώ να της δώσω όσες παραπάνω εμπειρίες μπορώ, έχοντας την πάντα κομμάτι στην ζωή μου και πάντα μαζί.


http://www.dogforum.gr/community/media/albums/Άιρα-από-το-ξεκίνημα-έως-τώρα.4740/
 
Last edited:






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki