Γεια σας και από εμάς! Cookie και Αναστασία




Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Έχω να δηλώσω καταγοητευμένη από το κορίτσι αυτό! Είναι τόσο απίστευτο, πανέμορφο και πεντάγλυκο πλάσμα. Ήσυχο, διακριτικό. Κοιτάει τη μαμά της με ένα βλέμμα που δεν περιγράφεται. (και τις τηγανιτές πατάτες, όμως, κι αυτές τις κοιτάει με μεγάλη αγάπη, επίσης)
Σε καμία φωτογραφία της δεν φαίνεται, αλλά είναι όντως ένα πλασματάκι και όχι ένας σκύλαρος.
Τα ματάκια της είναι τρομερά. *agapoylas*

Ελπίζω να την ξαναδούμε και να την ξαναχαϊδέψουμε :D
 




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Αν ηθελε ας εκανε αλλιως με τοσες πατατες και ψημενο ψωμι που τη μπουκωσα :p

Δεν χορταινα να τη φιλαω χθες, ειναι υπεροχο το κοριτσι σου *agapoylas*
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Έχω να δηλώσω καταγοητευμένη από το κορίτσι αυτό! Είναι τόσο απίστευτο, πανέμορφο και πεντάγλυκο πλάσμα. Ήσυχο, διακριτικό. Κοιτάει τη μαμά της με ένα βλέμμα που δεν περιγράφεται. (και τις τηγανιτές πατάτες, όμως, κι αυτές τις κοιτάει με μεγάλη αγάπη, επίσης)
Σε καμία φωτογραφία της δεν φαίνεται, αλλά είναι όντως ένα πλασματάκι και όχι ένας σκύλαρος.
Τα ματάκια της είναι τρομερά. *agapoylas*

Ελπίζω να την ξαναδούμε και να την ξαναχαϊδέψουμε :D
H κουκουβαγιομάνα εδώ γεμίζει υπερηφάνεια και συγκίνηση -- σας ευχαριστούμε πολύ!! Είμαστε διαθέσιμες, αμφότερες!, όποτε θέλετε :)
θες και εσύ να σε ξαναχαιδεψουν? :p
 


D

Deleted member 14614

Guest
Dnassib κι εγώ για 25κιλη την έκανα την Τασία. Αλλά απ'ότι φαίνεται είναι ίση με τον Σπίθα! :confused:
Ακόμη, πώς κάθεται ήρεμη μπροστά στους μεζέδες? Έχει κάνει μαθήματα ζεν ή ήταν έτοιμη να ορμήσει και ξεγελά και σε αυτή την περίπτωση η φωτο?:p
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Γυρισε στα παλια της λιμερια και ειχε παθει ενα ψιλοσοκ, αχνα δεν εβγαζε :rolleyes::p
 


D

Deleted member 14614

Guest
Ω την καημένη! Φοβήθηκε μήπως και επιστρέψει μόνιμα... Αν έβρεχε κιόλας, έδεσε το γλυκό!
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Ναι -- της κάναμε shock therapy Rick! Πήγε στο καταφύγιο 2 ωρίτσες, άκουγε την καταιγίδα, την βάλαμε και σ' ένα crate και... miracolo :D ΑΧΝΑ δεν έβγαλε!

Γενικά πάντως, όταν βλέπει φαγητό γυρίζει το μάτι της μιλάμε αλλά δε ζητιανεύει με κλάμα, βουτιές στο ψητό κτλ --παίρνει βασικά αυτό το ύφος της φουκαρούς, που λέω εγώ, με τα μεγάλα μάτια και την έκφραση 'ελεήστε... ελεήστε... έχω να φάω από τις προηγούμενες ευρωεκλογές... κοιτάξτε.... η μαμά μου δε με ταϊζει' κτλ κτλ. Σε μερικούς, αχέμ!, πιάνει κιόλα!!! (ονόματα δε λέμε/οικογένειες δε θίγουμε, καρφώθηκαν από μόνοι τους άλλωστε!!) :cool::cool:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


D

Deleted member 14614

Guest
Όταν λέω εγώ dnassib ότι κάτι συμβαίνει με τις περιπτώσεις των σκυλιών μας... Πριν από λίγες μέρες τον πήγα κι εγώ μια επίσκεψη στο καταφύγιο (και αν είναι δυνατόν, έβρεχε και στη δική μου επίσκεψη) και είχε την ίδια αντίδραση! Στο crate ήταν ήσυχη η Τασία ή κοίταγε και με το βλέμμα του μελλοθάνατου? χαχα

Ναι, το καταλαβαίνω το ύφος, ίδιο με του Σπίθα! Εντάξει, χωρίς να έχω γνωρίσει την Τασία, νιώθω ότι την ξέρω πλέον! :DΔεν μου λες, αν τελειώσεις το φαγητό σου και δεν της δώσεις μεζεδάκι σε κοιτάει κι εσένα μετά με ένα ψυχρό βλέμμα για κανένα μισάωρο?
Ναι, αυτοί είναι οι συνήθεις ύποπτοι! Έχουν πέσει τσακωμοί, ε? :p
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
ENNOEITAI ότι κάθεται για αρκετή ώρα μετά και περιμένει μήπως και την λυπηθούμε και – ομολογώ, ότι τις περισσότερες φορές κερδίζει J Άμα κάθεται φρόνιμη αλλά συνεχίζει τον πόλεμο της φουκαρούς, ε, συνήθως όλο και κάτι τσιμπάει μετά! Το μεγαλύτερο κατόρθωμά μου τον τελευταίο καιρό είναι ότι όταν πλέον υποκύπτω και της δίνω κάτι – αφού βέβαια έχουμε πρώτα τελειώσει εμείς το φαγητό και δεν έχει νιαουρίσει – της λέω ‘μπες μέσα τώρα!’ και τρέχει βουρ στο crate της μαζί με το λάφυρο!!
Εντάξει… από ολότελα… μια χαρά είναι και αυτή η Παναγιώταινα!!

Πάντως, όσο πιο πολύ μιλάω και εγώ με νέους σκυλογονείς τετράποδων που δεν έχουν ζήσει και με τις καλύτερες συνθήκες πριν μας υιοθετήσουν, παρόμοιες ιστορίες ακούω. Οπότε, όπως σου έλεγα, καλά κρατεί το group therapy εδώ, είμαστε πολλοί J
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Ναι, αυτοί είναι οι συνήθεις ύποπτοι! Έχουν πέσει τσακωμοί, ε? :p
Εμενα εννοει rick κι αν μου λεγε και τιποτα την ειχα παρει επιτοπου και ειχα φυγει την Αναστασια :cool: Οποτε εβλεπε το παιδι της να τρωει λιγες πατατουλες και λιγο ψωμακι και το χαιροταν κι ολας :cool::p

Δημητρα αν πιστευεις οτι τα χεις δει ολα με το θεμα ζητιανιας, οταν θα ερθεις σπιτι θα καταλαβεις τι σημαινει "εχουν να με ταισουν απο οταν με βρηκαν" :p
 


D

Deleted member 14614

Guest
Χαχα, εντάξει μια χαρά σε βρίσκω να το αντιμετωπίζεις! Το να φάει κάτι μετά από εσένα δεν νομίζω ότι είναι τόσο κακό, αλλά μη γίνει και συνήθιο! Δεν θα ξεκολλάει μετά! Άσε που μπορεί να αρχίσει τα θεατρινίστικα και να κάνει ότι λιποθυμάει από την ασιτία!χαχα
Πραγματικά dnassib κι εγώ έχω βοηθηθεί παααάρα πολύ από το forum, ελπίζω να μην αρχίσει να χρεώνει τις συνεδρίες! :p

Χαχα Hlianna δεν το κατάλαβα! Την εκπαιδεύεις κανονικά δηλαδή, ε? :p Βρε dnassib πάτα πόδι, θα στην πάρουν τη μικρή! :lol:
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Τον προηγούμενο μήνα κλείσαμε αισίως έναν ευτυχισμένο χρόνο μαζί με την Τασούλα, η οποία από.... φοβισμένο αγριολούλουδο έγινε πια ΚιΟΥρία της καρδιάς μας! :love:
Θα κάνω κάποια στιγμή και ένα πιο αναλυτικό post, αλλά είπα να ανεβάσω μερικές φωτογραφίες μας από την ημέρα της επετείου μας, complete με home-made σκυλοτούρτα, για αρχή...





 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να χαίρεστε για πολλά πολλά χρόνια η μία την άλλη !!!

Είστε από τις αγαπημένες μου ιστορίες διάσωσης! :D
 
  • Like
Reactions: dnassib




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Πανέμορφη η ιστορία σας. Δεν ξέρω ποιά είναι πιο τυχερή, η Αναστασία ή εσύ.. :ROFLMAO:
Χρόνια σας πολλά πολλά και καλά μαζί, μόνο χαμόγελα εύχομαι!!
Να μας δώσεις την συνταγή για την τούρτα, θα την χρειαστώ σε κανένα δεκάμηνο.. αχαχαχα
 
  • Like
Reactions: dnassib


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Ευχαριστούμε πολύ παιδιά! Ήμασταν πολύ τυχερές αμφότερες -- δεν έχω καμία αμφιβολία γι' αυτό ;)

@Pitsinaki ευκολάκι η 'τούρτα': κιμάς μοσχαρίσιος μαγειρεμένος με ψιλοκομμένα καρότα, σέλινο, αρακά και καστανό ρύζι, με λίγο ελαιόλαδο και δενδρολίβανο για τη γεύση! Φορμαρίστηκε (!) σε μπολάκι και στολίστηκε με μπισκοτάκια (αυτά με το μεδούλι -- δεν είναι λουκανικοπιτάκια, όπως πολλοί νόμιζαν) ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ να εορτάσετε και εσείς :love:
 
  • Like
Reactions: Pitsinaki