Γεια σας κυρίες και κύριοι


Νικολ

New Member
6 Απριλίου 2009
3
0
ATHENS,HELLAS.
Γεία σας παιδιά,είμαι η Νικόλ,είμαι από Αθήνα/Καρδίτσα.
Αυτό το φόρουμ το βρήκα τυχαία ψάχνωντας.
Λατρεύω τα σκυλιά όπως και ΟΛΑ τα ζώα σχεδόν του πλανήτη.
Εδώ στο διαμέρισμα που μένω στην Αθήνα δεν είχα ποτέ εως τώρα σκύλο.
Μόνο στο χωριό μου....το έχω ακόμα βέβαια αρκετά χρόνια...το φροντίζει η γιαγιά μου,και εγω το βλέπω όποτε ανεβαίνω πάνω..δηλαδή αρκετές φορές τον χρόνο..
Είμαι κάτοχος ερπετών κυρίως απο πολύ μικρή ηλικία..για σχετικές φωτο μπορείτε όσοι από εσάς ΄θέλετε να ρίξετε μιά ματιά στο photo album που έκανα,εκεί έβαλα μερικές φωτο,επίσης σύντομα θα ποστάρω και του σκύλου μου φωτο.
Σας ευχαριστώ,καλώς σας βρήκα και να έχουμε καλές κουβεντούλες εδώ πέρα.
cheers
:)
 




kormos

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2009
322
2
45
Greece
www.GrDevelopers.metrelenis.gr
Γεία σας παιδιά,είμαι η Νικόλ,είμαι από Αθήνα/Καρδίτσα.
Αυτό το φόρουμ το βρήκα τυχαία ψάχνωντας.
Λατρεύω τα σκυλιά όπως και ΟΛΑ τα ζώα σχεδόν του πλανήτη.
Εδώ στο διαμέρισμα που μένω στην Αθήνα δεν είχα ποτέ εως τώρα σκύλο.
Μόνο στο χωριό μου....το έχω ακόμα βέβαια αρκετά χρόνια...το φροντίζει η γιαγιά μου,και εγω το βλέπω όποτε ανεβαίνω πάνω..δηλαδή αρκετές φορές τον χρόνο..
Είμαι κάτοχος ερπετών κυρίως απο πολύ μικρή ηλικία..για σχετικές φωτο μπορείτε όσοι από εσάς ΄θέλετε να ρίξετε μιά ματιά στο photo album που έκανα,εκεί έβαλα μερικές φωτο,επίσης σύντομα θα ποστάρω και του σκύλου μου φωτο.
Σας ευχαριστώ,καλώς σας βρήκα και να έχουμε καλές κουβεντούλες εδώ πέρα.
cheers
:)
Καλημέρα...

Καλώς όρισες και καλή διαμονή να έχεις...να δούμε το "μικρό" σου :p
 


insanity

Well-Known Member
1 Απριλίου 2009
48
0
Γερακας Αττικης
Καλως μας ηρθες!Ειδα το photo album σου...ομορφα τα μικρα σου(ανατριχιαστικα για μενα βεβαια):p Να τα χαιρεσαι!:)
Περιμενουμε και φωτο απο το Καρδιτσιωτικο "μωρο" σου;)
 
















chris paras

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
59
0
καλα οι σαυρες ειναι κορυφη!! καλα που βρηκες γκεκο μου κανει εντυπωσει??
 


Νικολ

New Member
6 Απριλίου 2009
3
0
ATHENS,HELLAS.
Ευχαριστω,,τετοιες σαυρες γκεκο οπως και πολλα αλλα ειδη ερπετων μπορεις ευκολα να βρεις σε 2,3 καλα πετ σοπ στην Αθηνα καποια περα απο τα σκυλακια,γατακια,πουλια κτλπ κτλπ πουλανε και ερπετα...
καπια πετ παλι ειναι αποκλειστικα και μονο ερπετοπετ...επισης μπορουνε να βρεθουνε και να αγοραστουνε ομορφα ερπετα πολλων ειδων με παραγγελιες απο εκτροφεις του εξωτερικου.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Νικόλ να σε ρωτήσω κάτι? Πόσα χρόνια ασχολείσαι με ερπετά? Βρίσκεις δυσκολίες στη φροντίδα τους?
Είχα τις νεροχελώνες μου σε πολύ καλές συνθήκες ενυδρείου (θερμοκρασία-φωτισμός) αλλά έχασα τη μία μετά από 15 χρόνια, γιατί παρ' ότι βρήκα γιατρό, δεν είχα αναγνωρίσει έγκαιρα τα συμπτώματα της ασθένειάς της.
Για εκτροφείς ερπετών πρώτη φορά ακούω :)
Θεωρείς ότι τα ζωάκια αυτά μπορούν να φροντιστούν όπως πρέπει στην αιχμαλωσία, μακριά απ' το φυσικό τους περιβάλλον? Θα είχε ενδιαφέρον μια σχετική παρουσίαση στην ενότητα "φιλοζωικά θέματα", αν βρεις το χρόνο :)
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Νικόλ να σε ρωτήσω κάτι? Πόσα χρόνια ασχολείσαι με ερπετά? Βρίσκεις δυσκολίες στη φροντίδα τους?
Είχα τις νεροχελώνες μου σε πολύ καλές συνθήκες ενυδρείου (θερμοκρασία-φωτισμός) αλλά έχασα τη μία μετά από 15 χρόνια, γιατί παρ' ότι βρήκα γιατρό, δεν είχα αναγνωρίσει έγκαιρα τα συμπτώματα της ασθένειάς της.
Για εκτροφείς ερπετών πρώτη φορά ακούω :)
Θεωρείς ότι τα ζωάκια αυτά μπορούν να φροντιστούν όπως πρέπει στην αιχμαλωσία, μακριά απ' το φυσικό τους περιβάλλον? Θα είχε ενδιαφέρον μια σχετική παρουσίαση στην ενότητα "φιλοζωικά θέματα", αν βρεις το χρόνο :)

Θα με ενδιέφερε και εμενα πολύ..
Εχω και εγώ μια νεροχελώνα όπως η Λιζα και εμενα η μια από τις δυο μου μου πέθανε..
τις έχω από 5 ετών..

Όποτε μπορείς πες μας λίγα λόγια..
Επίσης κάτι που δεν γνωρίζω επειδή τα ερπετά θεωρητικά είναι παράνομα..
Είναι και οι εκτροφής?
και πραγματικά είναι παράνομα η όχι τελικά?:rolleyes::)