Γεια σας!!


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
Καλησπερα!!!
Ηδη θα ζητησω συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθοι που παντα θα κανω αλλα με μονο 4 χρονια σχολειο στην Ελλαδα...
Με λενε Χριστινα Λαρσεν Παπανδρεου και εχω σκυλια & γατες απο τοτε που γεννηθικα!!
Οταν ημουν 15 χρονων παρακαλουσα τον πατερα μου να μου παρει ενα Rottweiler..ειχα παρει βιβλια ειχα μεχρι και ποστερ στο Δωματιο μου!!!
Ο πατερας μου φυσικα μου ειπε οχι οτι πρεπει να περιμενω λιγα χρονια ακομη..
Το 97' τελικα παιρνω το πρωτο μου Rottweiler αρσενικος "Grego" ο οποιος ηταν απογονως του Multi Ch Falko Vom Sittard..
Επιτελους λοιπον μπηκε στην Ζωη μου το πρωτο μου Rottweiler!!!
Και ετσι γνωρισα και τον Βασιλη Παπανδρεου που ηταν εκτροφεας Rottweiler (και ενας απο τους 2 ιδιοκτητες του Falko Vom Sittard) και μετα απο χρονια θα γινοταν ο ανδρας μου!!
Καποιους μηνες μετα αγορασαμε και μια Θηλυκια Rottweiler!!
O Πατερας μου τρελλαθηκε λατρεψε την φυλη (εννοω ειχαμε στο παρελθον labrador)..
2 Χρονια μετα κανω και την πρωτη μου γεννα..

Περασαν 2 χρονια πανω κατω και ηθελα να γινω Κομμωτρια σκυλων παω στην Νορβηγια και παρακουλοθω μαθηματα και γυρναω και δουλευω σε ενα κομμωτιριο στην Θεσσαλονικη..
Συχρονος για να εισαι κομμωτρια σκεφτικα πρεπει να εχεις και ενα μακρυτριχο σκυλο..
Αποφασισω λοιπον και αγοραζω και ενα Κανις με ενα Super Pedigree!!!!

Τελικα ομως κουραστικα να κουρευω σκυλια (πρεπει να εχεις γερα νευρα)
και αποφασισω να πουλησω και το Κανις μου μια και δεν μου ταιριαζε η φυλη καθολου..

Τελικα μετα απο καποια χρονια φιλιας γινομαστε ζευγαρη με τον Βασιλη και οι περισσοτεροι νομιζουν οτι με τον Βασιλη γνωρισα τα Rottweiler..αλλα δεν με πειραζει!!!!
Σημερα λοιπον ειμαι ευτιχισμενη με τον ανδρα μου που τον Θαυμαζω!!!!!

Ειμαι επισης ευτιχισμενη "μαμα" που εχει 13 Rottweiler & 1 Dobermann & 2 Pug!!

Ολα τα ειπα λοιπον !!!!
Χριστινα !!
 


gevkarinian

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2006
208
2
Hrakleio Kritis
Καλωσήρθες Χριστινα.

Τελικα ομως κουραστικα να κουρευω σκυλια (πρεπει να εχεις γερα νευρα)
και αποφασισω να πουλησω και το Κανις μου μια και δεν μου ταιριαζε η φυλη καθολου..
Μια ερώτηση. Πως και το πούλησες τόσο εύκολα?
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
gevkarinian said:
Καλωσήρθες Χριστινα.

Τελικα ομως κουραστικα να κουρευω σκυλια (πρεπει να εχεις γερα νευρα)
και αποφασισω να πουλησω και το Κανις μου μια και δεν μου ταιριαζε η φυλη καθολου..
Μια ερώτηση. Πως και το πούλησες τόσο εύκολα?
Δεν τον πουλησα τοσο ευκολα αλλα δεν ηθελα να μπω σε λεπτομεριες..την περιοδος αυτη αναγκαστικα κ τον πουλησα λογω αναγκης..ειχα ανοιξε ενα μαγαζι με μια φιλη μου η οποια το αδειαζε ολο σε μια νυχτα και τα χρωστουμενα ολα ηταν στο ονομα μου..
Δεν θελω να πω περισσοτερα με ποναει ακομη η ιστορια και μολις επαψα να πληρωνω λογαριασμους απο το μαγαζι..

Και πιστεψε με ειμαι πολυ ζωοφιλη και δεν επιτρεπω κανενα να με σχολιαζει για κατι διαφορετικο.
 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλώς ήρθες Χριστίνα!
Όποιος ασχολείται με τη φυλή, γνωρίζει και το Βασίλη και εσένα. :wink:
Σας είδα με τα σκυλιά σας στην τελευταία έκθεση του ΚΟΕ και θα χαρώ να σας ξαναδώ και τον Οκτώβρη!
Καλωσόρισες στο Dogforum και καλές συζητήσεις. :p
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
ROTTIE said:
Καλώς ήρθες Χριστίνα!
Όποιος ασχολείται με τη φυλή, γνωρίζει και το Βασίλη και εσένα. :wink:
Σας είδα με τα σκυλιά σας στην τελευταία έκθεση του ΚΟΕ και θα χαρώ να σας ξαναδώ και τον Οκτώβρη!
Καλωσόρισες στο Dogforum και καλές συζητήσεις. :p
Ευχαριστω!!!!! :wink: :wink:
Λυπαμε αλλα δεν θα κατεβουμε αυτην την φορα..
Αλλα ελπιζω να κατεβουμε 3-4/11 παντως..
Χαιρομαι ομως που θα ειναι καποια σκυλια εκτροφεις μας εκει!!!
 








nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
την ιδια ερωτηση θα εκανα και γω...αλλα με προλαβε ο gevk.Βεβαια δεν ειναι η πρωτη φορα που θα ακουσω κατι παρομοιο...εχω φιλο που αλλαζει τα σκυλια του ...σαν αυτοκινητα.
anyway το θεμα μας δεν ειναι αυτο...Καλωσηρθες στο dogforum Falko (σκυλος-θρυλος ο falco) σου ευχομαι πολλες και εποικοδομητικες συζητησεις.
 








GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καλώς ήλθες χριστίνα.!!!!
χαιρετισμούς στον.. βασίλη ( ήταν ο πρωτος επαγγελματίας που γνώρισα.. και με έκανε να ασχοληθώ σοβαρά με τα σκυλιά)- παλιά έμενα θεσσαλονίκη.
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
GRDANE said:
καλώς ήλθες χριστίνα.!!!!
χαιρετισμούς στον.. βασίλη ( ήταν ο πρωτος επαγγελματίας που γνώρισα.. και με έκανε να ασχοληθώ σοβαρά με τα σκυλιά)- παλιά έμενα θεσσαλονίκη.
Εχεις Χαιρετισματα επισης..
Απλα ηθελε να μαθει ποιος εισαι..Εαν θελεις φυσικα..!!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
PRIN 10 περίπου χρόνια στον αγ. ιωάννη έβγαζα βόλτα τον φρανκο.. ένα γερμανικό ποιμενικό με έπεισε να τον κατεβάσω και σε έκθεση...(βραβευθήκαμε με την μία..)
τότε ήταν χωράφια εκεί.... τον έτρεχα και με μηχανή...
πέτρος...
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
GRDANE said:
PRIN 10 περίπου χρόνια στον αγ. ιωάννη έβγαζα βόλτα τον φρανκο.. ένα γερμανικό ποιμενικό με έπεισε να τον κατεβάσω και σε έκθεση...(βραβευθήκαμε με την μία..)
τότε ήταν χωράφια εκεί.... τον έτρεχα και με μηχανή...
πέτρος...
Γεια σου Πετρο.Χρονια και Ζαμανια!!!!Τι κανεις?Ολα καλα?Δεν μπορεις να φανταστεις τι μου θυμησες!!!!!!Ειμαι ακομη εκει και μ εχουν κλεισει οι οικοδομες.....Αν πανε ολα καλά σε λιγο καιρο μετακομιζω απο εκει...Στειλε μου τηλ.στο mail μου να τα πουμε.Πολυ χαρηκα!!!!
Βασιλης.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU