Γεια σας!


Achilster

Active Member
6 Φεβρουαρίου 2010
30
0
Ονομάζομαι Αχιλλέας και πριν από ένα μήνα αποκτήσαμε με τη σύζυγό μου ένα σοκολατί λαμπραντόρ, τον φιντέλ, σήμερα τριών μηνών.
Έχουμε ενθουσιαστεί με το μικρό, αλλά μικροπροβληματάκια υπάρχουν.
Ελπίζω πολύ στις συμβουλές και στην πείρα σας :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Καλώς ήρθες. Μου αρέσουν πολύ αυτά τα σοκολατί λαμπραντοράκια. Κούκλος ο φιντελάκος. Να τον χαίρεστε. Τι μικροπροβληματάκια έχει; Από pet shop τον πήρατε;
 








Achilster

Active Member
6 Φεβρουαρίου 2010
30
0
Καλως σας βρηκα παιδια! :)

Ναι τον πήραμε απο pet shop.

Οσο για τα προβληματακια, ενω μερικες φορες μας εντυπωσιάζει (π.χ. εμαθε να τα κανει στο μπαλκόνι σε 1-2 μερες, ειχαμε ελαχιστα ατυχηματα στο σπιτι) αλλες φορες δειχνει να εχει ξεχασει ο,τι εχει μαθει. Το βασικοτερο ειναι με το "ελα", οταν ειμαστε εξω απλα μας αγνοει τελειως. Αλλα δεν πρεπει να εχω πολλες απαιτησεις ακομα. Ειναι μολις 3 μηνων.

Παντως ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα και χαιρομαι που βρηκα ανθρωπους που νοιαζονται για τους σκυλους να τα λεμε. :)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.708
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Αυτα ειναι τα καλα προβληματα.
Ελπιζω να μην αντιμετωπισεις τα ασχημα που αντιμετωπισαν πολλοι που πηραν σκυλια απο πετ σοπ.
Εν τω μεταξυ ενημερωσου για
pet-shop
Byb
Puppy mills

Υπαρχουν πολλα σχετικα στο φορουμ αυτο, διαβασε τα και πες μας τη γνωμη σου :)

Να σου ζησει ο μικρος και να μην υπαρξουν προβληματα, ευχομαι!
 


Achilster

Active Member
6 Φεβρουαρίου 2010
30
0
Ευχαριστω πολυ Berna.
Οσο για τα puppy mills διαβασα μολις τωρα στο φορουμ και έφριξα.
Ειλικρινα δεν ήξερα..
Το μονο που ειχα ακουσει ειναι οτι καποιες δημοφιλεις ρατσες οπως τα λαμπραντορ εξαιτιας της υπερβολικης ζητησης γεννιουνται με προβληματα.
Απο δω και στο εξης θα γνωριζω.
 






Achilster

Active Member
6 Φεβρουαρίου 2010
30
0
Μάλλον δεν ειναι το καταλληλο μερος του φορουμ αυτο για να ρωτησω, αλλα μπορειτε να μου πειτε ποση ωρα πρεπει να τον βγάζω βολτα τωρα που ειναι 3 μηνων; Απ' οταν εκανε και το 4ο εμβολιο τον βγαζουμε 3 30λεπτες βολτιτσες την ημερα σ' ενα παρκο που εχουμε εδω διπλα. Διαβασα οτι δεν πρεπει να κουραζεται πολυ τωρα που ειναι μικρος..

Επισης, επειδη θελω να σταματησει να τα κανει στο μπαλκονι καποια στιγμη, καθε 2 ωρες και μετα απο φαι τον κατεβαζω εξω (μενουμε στον 3ο οροφο πολυκατοικιας). Το βρισκετε καλη λυση;

Ευχαριστω :)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.708
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εκανε ολα τα εμβολια; Αν ναι, δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις.
Βγαζε τον εξω μετα το φαΐ, μετα τον υπνο και μετα απο παιχνιδι. Οταν κανει αυτο που θες στο μερος που θες, επιβραβευσε τον (χαδι, μπραβο, κλπ).

Θα δεις, θα μαθει γρηγορα. Μονο υπομονη και επιμονη :)
 


Achilster

Active Member
6 Φεβρουαρίου 2010
30
0
SOS!

Μολις αποκτησαμε και δευτερο σκυλακι!:)

Επι μια ωρα ακουγα κλαματα εξω στο δρομο. Φανταστηκα οτι θα ειναι καποιο απ' τα σκυλια των γειτονων γιατι τα αφηνουν στα μπαλκονια τους. Ομως το κλαμα επεμενε κι ετσι βγηκα εξω να δω. Βρηκα ενα πολυ μικρο σκυλακι (ουτε ενος μηνος δεν πρεπει να ειναι) που καποιος ηλιθιος το ειχε παρατησει σ' ενα παιδικο σταθμο. Το πηρα σπιτι και το ταισαμε αλλα δεν τα πηγε καλα με το δικο μας μικρο. Ο ενος μηνος επιτιθεται στον Φιντελ!! Προσπαθησα να επικοινωνησω με την φιλοζωικη Ηρακλειου και μου ειπαν απο αυριο και ισως να μη γινει και τιποτα.
Προς το παρον θα μεινει σε μια κουτα με νερο και φαγητο στη δουλεια της γυναικας μου.
Αν ξερετε καπου που να μπορω να απευθυνθω στο Ηρακλειο Κρητης σας παρακαλω πειτε μου!
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν ειναι 1 μηνος πρεπει να συμβουλευτειτε καποιον κτηνιατρο για την διατροφη του και για την υγεια του!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU