Γνώμη


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
16922822314007134775439483570277.jpgΜπορεί να μου πει κάποιος τι είναι αυτο; Είναι πάνω στη θηλή του σκυλου μου ο οποίος είναι 5 χρονων στειρωμενος. Μοιάζει με άσπρο πόρο δεν μπορώ να το εξηγήσω. Δεν πονάει
 




Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Αν και ανοιχτόχρωμο, λόγω σχήματος μοιάζει με τσιμπούρι.
Αμάν!!!! Λες???? Όσο το τραβάω μοιάζει να βγαίνει κιαλλο προς τα έξω αλλά δεν ξέρω, φοβαμαι μην ειναι καμια ελια και το ματώσω
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν και ανοιχτόχρωμο, λόγω σχήματος μοιάζει με τσιμπούρι.
Όσο το τραβάω μοιάζει να βγαίνει κιαλλο προς τα έξω αλλά δεν ξέρω, φοβαμαι μην ειναι καμια ελια και το ματώσω
Τι λέτε μωρέ και οι δύο;

@Katerinarp με τον γιατρό σου, έχεις μιλήσει;
 


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Αν βγαίνει κι άλλο προς τα έξω, τόσο περισσότερο μου κάνει για τσιμπούρι. Δοκίμασε να το πιάσεις με ένα τσιμπιδάκι από χαμηλά και τράβηξε σιγά σιγά να το βγάλεις ολόκληρο. Ωστόσο, εάν το τσιμπούρι είναι βαθύ ή εάν ο σκύλος εμφανίζει έντονη δυσφορία, πρέπει να ζητήσεις τη βοήθεια κτηνιάτρου.
 


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Αμάν!!!! Λες???? Όσο το τραβάω μοιάζει να βγαίνει κιαλλο προς τα έξω αλλά δεν ξέρω, φοβαμαι μην ειναι καμια ελια και το ματώσω
Αν και ανοιχτόχρωμο, λόγω σχήματος μοιάζει με τσιμπούρι.
Θα τον ψεκασω με σπρει για τα τσιμπουρια να δω αν πέσει. Να πω ότι στη φωτο φαίνεται πιο μεγάλο από ότι είναι...
Αν βγαίνει κι άλλο προς τα έξω, τόσο περισσότερο μου κάνει για τσιμπούρι. Δοκίμασε να το πιάσεις με ένα τσιμπιδάκι από χαμηλά και τράβηξε σιγά σιγά να το βγάλεις ολόκληρο. Ωστόσο, εάν το τσιμπούρι είναι βαθύ ή εάν ο σκύλος εμφανίζει έντονη δυσφορία, πρέπει να ζητήσεις τη βοήθεια κτηνιάτρου.
Θα τον παω σήμερα στον γιατρό, γιατί πρόσεξα και αλλού στη ρωγα τέτοιο πράγμα βέβαια πιο μικρό σαν να είναι στην αρχή ακόμα
 


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Τελικά είναι θηλωματακι, πάει να βγαλει και σε άλλη θηλή και μου είπε ότι είναι καλοήθη αυτά! Δεν ήξερα ότι οι σκύλοι βγάζουν θηλωματα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Συνήθως τα βγάζουν πέριξ του στόματος. Δεν έχω ξαναδεί εκεί. Ευτυχώς που δεν συνέχισες να το τραβάς.
 


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Συνήθως τα βγάζουν πέριξ του στόματος. Δεν έχω ξαναδεί εκεί. Ευτυχώς που δεν συνέχισες να το τραβάς.
Ναι ευτυχως!
Θα ήθελα να σου πω την αλήθεια να τα αφαιρέσω αν γίνεται κάποια στιγμή αλλά ο γιατρός που πήγαμε μιας και οι δικοί μας είναι κλειστοί, μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ούτε έχω ακούσει να αφαιρούνται.
Συνήθως απορροφούνται μοναχά τους.
Δεν ενοχλούν πάντως τα καημένα.
 


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Ούτε έχω ακούσει να αφαιρούνται.
Συνήθως απορροφούνται μοναχά τους.
Δεν ενοχλούν πάντως τα καημένα.
Τελεια, σε ευχαριστώ! Αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος να βγουν δεν πρόκειται να τα πειράξω!
 




Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Οτι σου πει ο γιατρός σου!
Καλησπέρα! Τελικά απορροφήθηκαν οντως μόνα τους! Το πρόσεξα σήμερα που τον χαιδευα στη κοιλια, δεν έχει τίποτα σαν να μην τα είχε ποτέ. Μήπως παίζει ρόλο το στρες που τα εβγαλε? Γιατί η αλήθεια είναι πως τις προηγούμενες μέρες είχαμε φιλοξενία ένα γατάκι στο σπιτι και όλη μέρα ήταν από πισω του να παίξουν και στη τσίτα.
 


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Καλησπέρα! Τελικά απορροφήθηκαν οντως μόνα τους! Το πρόσεξα σήμερα που τον χαιδευα στη κοιλια, δεν έχει τίποτα σαν να μην τα είχε ποτέ. Μήπως παίζει ρόλο το στρες που τα εβγαλε? Γιατί η αλήθεια είναι πως τις προηγούμενες μέρες είχαμε φιλοξενία ένα γατάκι στο σπιτι και όλη μέρα ήταν από πισω του να παίξουν και στη τσίτα.
Και ξέχασα να πω ότι το είχαμε 2 εβδομάδες σπίτι και την πρώτη εβδομάδα ήθελε να το φάει, μετά το συνηθισε...δηλαδή οντως υπέστη στρες
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
486
1.094
20
Πάτρα
Αν βγαίνει κι άλλο προς τα έξω, τόσο περισσότερο μου κάνει για τσιμπούρι. Δοκίμασε να το πιάσεις με ένα τσιμπιδάκι από χαμηλά και τράβηξε σιγά σιγά να το βγάλεις ολόκληρο. Ωστόσο, εάν το τσιμπούρι είναι βαθύ ή εάν ο σκύλος εμφανίζει έντονη δυσφορία, πρέπει να ζητήσεις τη βοήθεια κτηνιάτρου.
Αν είναι δυνατόν; Δηλαδή αν ήταν κάποιος άλλος και συνέχιζε να το τραβάει και τραυμάτιζε τον σκύλο; Μην δίνετε τέτοιες συμβουλές στο ίντερνετ. Άλλο «Υποψιάζομαι ότι είναι το τάδε» και άλλο το «Πάρε τσιμπιδάκι και βγάλ’το».
 
  • Like
Reactions: Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Και ξέχασα να πω ότι το είχαμε 2 εβδομάδες σπίτι και την πρώτη εβδομάδα ήθελε να το φάει, μετά το συνηθισε...δηλαδή οντως υπέστη στρες
Ξεκόλλα με την υπερανάλυση.
Sorry...:)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Orjo


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Αν είναι δυνατόν; Δηλαδή αν ήταν κάποιος άλλος και συνέχιζε να το τραβάει και τραυμάτιζε τον σκύλο; Μην δίνετε τέτοιες συμβουλές στο ίντερνετ. Άλλο «Υποψιάζομαι ότι είναι το τάδε» και άλλο το «Πάρε τσιμπιδάκι και βγάλ’το».
Συμφωνώ. Επειδή όμως γνωρίζω ελληνικά, προτείνω να ξαναδιαβάσεις ότι έγραψα και να λάβεις υπ' όψιν ότι δεν είναι μόνο η απάντηση στο internet, είναι και η ερώτηση.