Γυρισε απο εκπαιδευτηριο σκελετωμενο(?)






bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
καποτε σταυρωνατε κοσμο για τον πνιχτη ασχετα αν ξερατε πως τον χρησιμοποιει....τωρα που καποιος δυσφημειτε παιρνετε το μερος του....περιεργο.

τι εγινε..?

και μην ριχνετε ευθυνες στον (αρχαριο-αναισθητο-αχαιρευτο-τσαμπατζη-διαλεξτε εσεις πως θελετε να τον χαρακτηρισετε) ιδιοκτητη
μονοι σας εχετε πει και εγκομιασει τον εκπαιδευτη οτι πρεπει να πληρει προυποθεσεις

τις οποιες δεν τις πληρει στην εν λογο καταγγελια.

οταν εισαι επαγγελματιας....δεν κρατας σκυλι αρρωστο.δεν το αναλαμβανεις εξ αρχης.αν σου βγει στην πορεια το στελνεις πισω με την μια αφου εχεις ενημερωσει κτηνιατρο-ιδιοκτητη

οταν εισαι επαγγελματιας μπλα μπλα μπλα μπλα....τα ξερετε εσεις ολοι τα εχετε πει μονοι σας μην σας βλεπω να λετε για τον ιδιοκτητη ενω ο εκπαιδευτης δεν εκανε ουτε τα μισα για τον σκυλο.
και ποια ειναι τα μισα...?
κτηνιατρο-εξετασεις απο την τριτη μερα-ορο και τον ιδιοκτητη να παραλαβει τον σκυλο του και να πληρωσει τον λογαριασμο.και φυσικα να επιστρεψει και τα λευτα.

οτι και να εχει κανει ο ιδιοκτητης το βαρος πεφτει στον επαγγελματια.

δεν το χειριστηκε σωστα.δνε με νοιαζει αν εχει παθος για τα ζωα η αν εχει το δικο του προσωπικο εγκωμιο....οταν εχεις ενα σκυλο και η δουλεια σου ειναι να το εκπαιδευσεις και να εχεις την ευθυνη του οσο στο εμπιστευτηκε καποιος και ειδικα επι πληρωμη εχεις την απολυτη υποχρεωση να παραδωσεις τουλαχιστον τον σκυλο οπως τον πηρες και φυσικα εκπαιδευμενο.

να χασει ενα κιλο ενας σκυλος ενταξει να χασει 2 ενταξει...να χασει 3-4 στα κομματια να παει....απο εκει και περα επρεπε να παει ο σκυλος στον κτηνιατρο και να ερθει αμεσως ο ιδιοκτητης και να αναλαβουν τις ευθυνες τους αν αρρωστησε στον χωρο του εκπαιδευτη ο σκυλος να κλεισει ....αν δεν νοσησε εκει να πληρωσει ο ιδιοκτητης τα νοσηλεια και ο καθενας σπιτι του.

ολα ξεκινανε απο την ευθυνη του εκπαιδευτη και τις προτοβουλιες του.

περιεργη αντιμετωπιση ομως μπραβο ρε παιδια....οταν ειδα τι γραψατε απορησα να τα γραψατε εσεις.

(και μια κρυφη αληθεια να ξερετε ποσως με ενδιαφερει...γιατι αυτα που γραφω παραπανω εσεις τα εχετε σταυρωσει σε αλλους οχι εγω. αρα τον εαυτο σας θα ακυρωσετε σε αλλα ποστ)
μπράβο +1000

όταν αφορούν κάποια θέματα συγκεκριμένες κατηγορίες επαγγελματιών, η αντικειμενικότητα, αν υπήρξε ποτέ, πάει περίπατο...
αυτό που με ενοχλεί πιο πολύ όμως είναι ότι πετιούνται ιδεώδη τα οποία υιοθέτησα κι εγώ όπως και πολλοί διαβάζοντας αυτό το φόρουμ....

τελικά απάντησε ο εκπαιδευτής?
 






Ira73

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2013
197
3
Μπορει να μην μπορω να εχω αποψη για το συγκεκριμενο γεγονος αλλα θα μπορουσα να εκφρασω τη διαφωνια μου ως προς τον τροπο εκπαιδευσης. Προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν καποιον που θα μου ελεγε ασε τον σκυλο σου σε εμενα 1 μηνα και ελα να τον παρεις ετοιμο. Ο σωστος εκπαιδευτης εκπαιδευει τον σκυλο παρουσια του ιδιοκτητη και στη συνεχεια εκπαιδευει τον ιδιοκτητη ο οποιος με τη σειρα του εκπαιδευει το σκυλο.
ο σωστος εκπαιδευτης εκπαιδευει τον χειριστη πως να επικοινωνει με το σκυλο του , και πως να τον ''διαβαζει '' . Αυτη τη νοοτροπια του αφηνω το σκυλι μου γιατι βαριεμαι να συμετεχω στη διαδικασια της εκπαιδευσης , αλλα προτιμω να τον παρω '' ετοιμο '' σε λιγες μερες , δεν θα την καταλαβω ποτε ....
 
Last edited by a moderator:






Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
και οι μερες περνουν μεχρι να κλεισει το θεματακι.... ουτε δημοσιογραφοι του MEGA ...!!!

θελω πολυ να δω ποιος κοροιδευει ποιον ..... !!!!
 


Iron

Member
28 Νοεμβρίου 2013
19
0
SALONICA
Τηλέφωνο έπεσε απο μεριά του εκπαιδευτή!!Το αν η ιδιοκτήτρια δεν σήκωνε το τηλέφωνο ή πολύ απλά βαριόταν είναι άλλο θέμα!!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Iron/sakkan έχω μια απορία. Ο φίλος και εκπαιδευτής σου έχει γνώση με ποιο τρόπο τον υπερασπίζεσαι δημοσίως?
 


Iron

Member
28 Νοεμβρίου 2013
19
0
SALONICA
Δεν υπερασπίζομαι κανέναν παιδιά!!Μην το βλέπετε έτσι!!Αν μια στις χίλιες καταλάβαινα οτι κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον άνθρωπο θα έπαιρνα δρόμο κατευθείαν!!!Δεν είμαι χαζός και ξέρω πολύ καλά το τι μου γίνεται!!Δεν θα υπερασπιζόμουν ποτέ έναν άνθρωπο ο οποίος κακομεταχειρίζεται έναν σκύλο!!Ο ίδιος ο αδερφός μου να ήτανε!!Δεν θέλω να υπερασπιστώ το πρόσωπό του!!Αν θέλει ο ίδιος να βγει και να μιλήσει έχει μούτρα και μπορεί να το κάνει!!Δεν χρειάζεται εμένα!!Και δεν απολογούμαι για κανέναν!!
 


Robin

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2013
217
2
Δυτική Μακεδονία
Δεν υπερασπίζομαι κανέναν παιδιά!!Μην το βλέπετε έτσι!!Αν μια στις χίλιες καταλάβαινα οτι κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον άνθρωπο θα έπαιρνα δρόμο κατευθείαν!!!Δεν είμαι χαζός και ξέρω πολύ καλά το τι μου γίνεται!!Δεν θα υπερασπιζόμουν ποτέ έναν άνθρωπο ο οποίος κακομεταχειρίζεται έναν σκύλο!!Ο ίδιος ο αδερφός μου να ήτανε!!Δεν θέλω να υπερασπιστώ το πρόσωπό του!!Αν θέλει ο ίδιος να βγει και να μιλήσει έχει μούτρα και μπορεί να το κάνει!!Δεν χρειάζεται εμένα!!Και δεν απολογούμαι για κανέναν!!
Με ποιον τρόπο σε ρώτησε ο παραπάνω... Όχι αν τον θεωρείς ένοχο...
 


illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Τηλέφωνο έπεσε απο μεριά του εκπαιδευτή!!Το αν η ιδιοκτήτρια δεν σήκωνε το τηλέφωνο ή πολύ απλά βαριόταν είναι άλλο θέμα!!
Εσύ τα ξέρεις από το πρώτο χέρι, λες θα μιλήσει ο εκπαιδευτής, που μάλλον δεν έχει μιλήσει, αλλά αναλαμβάνεις να διαδίδεις αυτό που θέλει να πει ο εκπαιδευτής, χωρίς να το κάνει ο ίδιος...

Αυτός επικοινωνούσε, αυτή "δεν το σήκωνε" ή "απλά βαριόταν"...αντιφατικό σχόλιο...
...και καλά πληροφορίς "εκ των έσω" που προσπαθεί να πιάσει όλες τις εναλλακτικές αλλά αντιφάσκει ως προς το κατά πόσο στηρίζεται σε "γνώση"...
- "δεν σήκωνε το τηλέφωνο" λες, όχι δεν τη βρήκε στο τηλέφωνο ο εκπαιδευτής ΑΝ τη πήρε τηλέφωνο, για να κάνεις να φανεί ωσάν δεν απαντούσε επίτηδες...
- "απλά βαριόταν"...βαριόταν να κάνει τί; Να σηκώσει το τηλέφωνο, να πάει να δει το σκύλο; Τί;

-- απάντησε τελικά καμιά φορά στο τηλέφωνο;
-- της εξήγησε ο εκπαιδευτής τί γινόταν;

Παίζεις με το ήξερε / δεν ήξερε, δεν το σήκωνε / δεν τη βρήκε...
Προσπαθείς να καλλιεργήσεις την εντύπωση πως ο εκπαιδευτής και καλά έπαιρνε τηλέφωνα, αλλά να το αποσυνδέσεις από το αποτέλεσμα της επικοινωνίας που θα τεκμηρίωνε τους ισχυρισμούς, δηλαδή την ενημέρωση της ιδιοκτήτριας


Ακούγεται πολύ αστείο:
- να έβλεπε ο εκπαιδευτής τη κατάσταση του σκύλου και να αρκούταν σε μερικά τηλέφωνα που η ιδιοκτήτρια "δεν σήκωνε", γνωρίζοντας ότι μπορεί να βρεθεί νομικά υπόλογος...
...ακόμα και στη περίπτωση αυτού του κατά πώς φαίνεται παραμυθιού, εφόσον ο εκπαιδευτής δεν παρέδωσε το σκύλο σε κτηνίατρο, φέρει πλήρη ευθύνη
- η ιδιοκτήτρια που έπαθε πατατράκ βλέποντας το σκύλο να γνώριζε τί και πώς εκ των προτέρων, αλλά να "βαριόταν" και να τον άφηνε εκεί...

...πουλάς θολούρα λοιπόν για λογαριασμό τρίτου με ζήλο κάποιου με προσωπικά διακυβεύματα, και όπως σου είπαν παραπάνω αν δεν (παρα)πληροφορείς για λογαριασμό του, τον εκθέτεις ανεπανόρθωτα...
Ειδικά ακόμη κι αν δεν είχε σκοπό να μιλήσει δημόσια ο εκπαιδευτής, από τη στιγμή που υποτιθέμενοι υπερασπιστές του βγαίνουν και τον εκθέτουν με αυτό το τρόπο, θα έπρεπε να πάρει θέση...
...προφανώς δεν το κάνει και πιθανότατα να έχει καλούς λόγους...αν παρέχουν μια ένδειξη τα μηνύματά σου πάντως, περισσεύει η υποκρισία, ο πανικός κι η ανηθικότητα θα έλεγα...
 


Ira73

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2013
197
3
μπηκα στο facebook της κοπελας , και ειδα τα σχολια .... μιλαμε για ηθος , οχι αστεια
 




Iron

Member
28 Νοεμβρίου 2013
19
0
SALONICA
Εσύ τα ξέρεις από το πρώτο χέρι, λες θα μιλήσει ο εκπαιδευτής, που μάλλον δεν έχει μιλήσει, αλλά αναλαμβάνεις να διαδίδεις αυτό που θέλει να πει ο εκπαιδευτής, χωρίς να το κάνει ο ίδιος...

Αυτός επικοινωνούσε, αυτή "δεν το σήκωνε" ή "απλά βαριόταν"...αντιφατικό σχόλιο...
...και καλά πληροφορίς "εκ των έσω" που προσπαθεί να πιάσει όλες τις εναλλακτικές αλλά αντιφάσκει ως προς το κατά πόσο στηρίζεται σε "γνώση"...
- "δεν σήκωνε το τηλέφωνο" λες, όχι δεν τη βρήκε στο τηλέφωνο ο εκπαιδευτής ΑΝ τη πήρε τηλέφωνο, για να κάνεις να φανεί ωσάν δεν απαντούσε επίτηδες...
- "απλά βαριόταν"...βαριόταν να κάνει τί; Να σηκώσει το τηλέφωνο, να πάει να δει το σκύλο; Τί;

-- απάντησε τελικά καμιά φορά στο τηλέφωνο;
-- της εξήγησε ο εκπαιδευτής τί γινόταν;

Παίζεις με το ήξερε / δεν ήξερε, δεν το σήκωνε / δεν τη βρήκε...
Προσπαθείς να καλλιεργήσεις την εντύπωση πως ο εκπαιδευτής και καλά έπαιρνε τηλέφωνα, αλλά να το αποσυνδέσεις από το αποτέλεσμα της επικοινωνίας που θα τεκμηρίωνε τους ισχυρισμούς, δηλαδή την ενημέρωση της ιδιοκτήτριας


Ακούγεται πολύ αστείο:
- να έβλεπε ο εκπαιδευτής τη κατάσταση του σκύλου και να αρκούταν σε μερικά τηλέφωνα που η ιδιοκτήτρια "δεν σήκωνε", γνωρίζοντας ότι μπορεί να βρεθεί νομικά υπόλογος...
...ακόμα και στη περίπτωση αυτού του κατά πώς φαίνεται παραμυθιού, εφόσον ο εκπαιδευτής δεν παρέδωσε το σκύλο σε κτηνίατρο, φέρει πλήρη ευθύνη
- η ιδιοκτήτρια που έπαθε πατατράκ βλέποντας το σκύλο να γνώριζε τί και πώς εκ των προτέρων, αλλά να "βαριόταν" και να τον άφηνε εκεί...

...πουλάς θολούρα λοιπόν για λογαριασμό τρίτου με ζήλο κάποιου με προσωπικά διακυβεύματα, και όπως σου είπαν παραπάνω αν δεν (παρα)πληροφορείς για λογαριασμό του, τον εκθέτεις ανεπανόρθωτα...
Ειδικά ακόμη κι αν δεν είχε σκοπό να μιλήσει δημόσια ο εκπαιδευτής, από τη στιγμή που υποτιθέμενοι υπερασπιστές του βγαίνουν και τον εκθέτουν με αυτό το τρόπο, θα έπρεπε να πάρει θέση...
...προφανώς δεν το κάνει και πιθανότατα να έχει καλούς λόγους...αν παρέχουν μια ένδειξη τα μηνύματά σου πάντως, περισσεύει η υποκρισία, ο πανικός κι η ανηθικότητα θα έλεγα...
Αχαχαχαχα!!!Τώρα τι να κάτσω να σου εξηγήσω ρε φίλε άσ'το!!Δεν ξανασχολούμαι πολύ απλά!!Πίστευε ότι θέλεις!!Αποψή σου είναι!!Ανθρωποι που ΞΕΡΟΥΝ τι έχει γίνει και ΞΕΡΟΥΝ και τον συγκεκριμένο κύριο έχουν άλλη άποψη επι του θέματος!!Απο κει και πέρα...ΔΕΝ με απασχολεί και ιδιαίτερα το όλο θέμα!!
 


illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Αχαχαχαχα!!!Τώρα τι να κάτσω να σου εξηγήσω ρε φίλε άσ'το!!Δεν ξανασχολούμαι πολύ απλά!!Πίστευε ότι θέλεις!!Αποψή σου είναι!!Ανθρωποι που ΞΕΡΟΥΝ τι έχει γίνει και ΞΕΡΟΥΝ και τον συγκεκριμένο κύριο έχουν άλλη άποψη επι του θέματος!!Απο κει και πέρα...ΔΕΝ με απασχολεί και ιδιαίτερα το όλο θέμα!!
Ηλίου φαεινότερον ότι δεν σε απασχολεί, τί λες τώρα...

Ο εκπαιδευτής προφανώς από ΓΝΩΣΗ έπραξε όπως έπραξε...και βέβαια μόνο οι δικοί του που ΞΕΡΟΥΝ θα τον κρίνουν όπως του αρμόζει...