ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ (2xCACIB) - 13 & 14.10.2012


Barcode AST

Active Member
30 Αυγούστου 2012
39
1
41
athens

2 ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ (2xCACIB) - 13 & 14.10.2012
Marathon Land - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΡΙΤΕΣ:
Παντελής ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΟΣ (Ελλάς), Γιώργος ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ (Ελλάς),
Βασίλης ΜΠΑΛΑΚΑΣ (Ελλάς), Zsolt Csaba LOKODI (Ρουμανία),
Dusan PAUNOVIC (Σερβία), Ligita ZAKE (Λετονία)

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ:

KOE anakinoseis

www.koe.gr

 






greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Οσες φορες εχω παει στο Μαραθωνα απο Πατρα βγαινω απο την 8η εξοδο της Αττικης οδου και συνεχιζω στην λιμνη του Μαραθωνα, κτλ,κτλ.
Επειδη ειναι σχετικα κουραστικη διαδρομη αυτη, υπαρχει καποια εναλλακτικη ισως?
Δηλαδη να βγω ας πουμε σε μια πιο μακρινη εξοδο και να φτασω πιο ευκολα?
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Οσες φορες εχω παει στο Μαραθωνα απο Πατρα βγαινω απο την 8η εξοδο της Αττικης οδου και συνεχιζω στην λιμνη του Μαραθωνα, κτλ,κτλ.
Επειδη ειναι σχετικα κουραστικη διαδρομη αυτη, υπαρχει καποια εναλλακτικη ισως?
Δηλαδη να βγω ας πουμε σε μια πιο μακρινη εξοδο και να φτασω πιο ευκολα?
Θα έλεγα ότι έχεις δίκιο...:)
Καλύτερα να προχωρήσεις στην Αττική οδό και να βγεις στην έξοδο προς Λεωφ. Μαραθώνος (νομίζω 14 ή 15)...

Οι πινακίδες θα σε καθοδηγήσουν προς τη διασταύρωση με τη Λεωφόρο Μαραθώνος, όπου θα στρίψεις αριστερά...

Δρόμο παίρνει - δρόμο αφήνει... θα περάσεις και τη Νέα Μάκρη... και μετά από 1-2 χιλιόμετρα, θα κρατήσεις τη δεξιά λωρίδα...
Εχοντας κόψει ταχύτητα, θα δεις την πινακίδα Marathon Land και την "πινακιδούλα" Εκθεση Κ.Ο.Ε...:D
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
ok Γιαννη ευχαριστω.
Παω με τo gps αλλα το ρημαδι με βγαζει ολο σε εκεινη την εξοδο 8....Αλλα ειναι ταλαιπωρια η διαδρομη.

Ειχα παει μια φορα καταλαθος ομως :-\", και ειχα βγει σε μια εξοδο πολυ μετα την 8 και μου φανηκε καλυτερη η διαδρομη και για αυτο ρωτησα.
Eυχαριστω και παλι.
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Θα έλεγα ότι έχεις δίκιο...:)
Καλύτερα να προχωρήσεις στην Αττική οδό και να βγεις στην έξοδο προς Λεωφ. Μαραθώνος (νομίζω 14 ή 15)...
Πας την Αττική μέχρι τέρμα και βγαίνεις Πικέρμι. (Η 14 είναι Γέρακας και η 15 Παλήνη).
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Βγαίνεις στην έξοδο Ραφήνα(16 αν δεν κάνω λάθος),στα φανάρια κανεις αριστερά για Μαραθωνος και στα επόμενα δεξιά για Ραφήνα-Μαραθωνα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Πας την Αττική μέχρι τέρμα και βγαίνεις Πικέρμι. (Η 14 είναι Γέρακας και η 15 Παλήνη).
Η έξοδος 15 είναι η λεωφ. Μαραθώνος - δεν σε συμφέρει να βγεις εκεί.

  • Συνεχίζεις και βγαίνεις στην έξοδο 16 "Προς Ραφήνα".
  • Εκεί που τερματίζει ο δρόμος και έχει φανάρι κάνεις αριστερά (προς Πικέρμι κλπ.)
  • Στη μεγάλη διασταύρωση μετά κάνεις δεξιά - αυτή είναι η Μαραθώνος.
  • Συνεχίζεις όλο ευθεία, προσπερνάς το Πικέρμι, τη Ραφήνα, το Νέο Βουντζά και τη Νέα Μάκρη. Μετά είναι ο Μαραθώνας.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Τι διαφορετικο θα εχει αναμεσα στις 2 μερες? αλλες φυλες θα παρουσιαστουν την μια ημερα και αλλες την αλλη? ρωταω παιδια επειδη δεν εχω ιδεα
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Η διαφορά είναι στους κριτές.
Αλλοι κριτές θα είναι το Σάββατο και άλλοι την Κυριακή.
Συνεπώς θα πάρει 2 διαφορετικές κρίσεις ο σκύλος και αν αξίζει θα πάρει 1 CACIB το Σάββατο και 1 CACIB την Κυριακή. Για αυτό λένε "2ΧCACIB"

CACIB είναι ΔΙΕΘΝΕΣ πιστοποιητικό μορφολογίας.
 


kimeli

Member
19 Ιουλίου 2012
20
0
να ρωτησω βρε παιδια κατι αλλο?δεν προλαβα να δηλωσω συμμετοχη σε αυτη την εκθεση...για την επομενη εκθεση ποτε δηλωνουν?για τον νοεμβρη εννοω.κ πως γινεται η διαδιακασια...ξερει κανεις σας?
 






online79

Active Member
5 Μαϊου 2012
29
2
Συγνώμη επειδή είμαι άσχετος με το θέμα σε αυτές τις εκθέσεις μπορείς να πας χωρίς τον σκύλο σου απλά για να παρακολουθήσεις; Με τι κόστος;
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Συγνώμη επειδή είμαι άσχετος με το θέμα σε αυτές τις εκθέσεις μπορείς να πας χωρίς τον σκύλο σου απλά για να παρακολουθήσεις; Με τι κόστος;
Χωρίς σκύλο και δωρεάν.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Χωρίς σκύλο και χωρίς κόστος (αν δεν λάβεις υπόψη σου βενζίνες, καφέδες και σουβλάκια)
 






apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
να ρωτησω βρε παιδια κατι αλλο?δεν προλαβα να δηλωσω συμμετοχη σε αυτη την εκθεση...για την επομενη εκθεση ποτε δηλωνουν?για τον νοεμβρη εννοω.κ πως γινεται η διαδιακασια...ξερει κανεις σας?
κριμα που δεν προλαβες.....εχει τον αλλον μηνα παλι ομως οποτε οκ¨:)

πριν κανεις οτιδηποτε ομως να μιλησεις με τον εκτροφεα του σκυλου,ο οποιος θα σου δωσει οποιαδηποτε πληροφορια θελεις,αλλα θα σου δωσει οδηγιες για τον σκυλο σου..δηλ με λιγα λογια χρειαζεται και προπονησουλα..πχ να μην καθεται ο σκυλος,πως να τον στηνεις...πως θα δειξεις τα δοντια του σκυλου κτλ κτλ ... και για οτι χρειαστεις εδω ειμαστε :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki