Δάφνη Λυκάκη!


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Κούκλα αληθινή,νά την χαίρεστε νά έχετε μιά υπεροχη ζωή. Μα πώς νά μην μας παίρνουν τον αέρα τέτοια πλασματακια??

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Περιττό να σας πω πως ακόμη δεν έχω κοιμηθεί!
Πολύ κλάμα ρε παιδιά τι να κάνω;
Την έχω στο πάρκο και τα έχει κάνει όλα μαντάρα! :banghead:
Είπα να την αφήσω να μην της δώσω σημασία αλλά έχει σηκώσει τον κόσμο.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Περιττό να σας πω πως ακόμη δεν έχω κοιμηθεί!
Πολύ κλάμα ρε παιδιά τι να κάνω;
Την έχω στο πάρκο και τα έχει κάνει όλα μαντάρα! :banghead:
Είπα να την αφήσω να μην της δώσω σημασία αλλά έχει σηκώσει τον κόσμο.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
Δεν εχεις ιδεα πόσο σε νιώθω.... Ημικρανία παθαινα με τη δικια μου, που δεν γαβγιζε, παρα εβγαζε κορώνες να σου σπάνε το κρανίο...
Ηρεμησε τα βράδυα μόνο αφού της εβαλα το σπιτάκι δίπλα στο κρεβατι μου, μπροστά από το κομοδίνο (ασχετα ότι κοιμάται πλέον κατω από το κρεβάτι)
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Δεν εχεις ιδεα πόσο σε νιώθω.... Ημικρανία παθαινα με τη δικια μου, που δεν γαβγιζε, παρα εβγαζε κορώνες να σου σπάνε το κρανίο...
Ηρεμησε τα βράδυα μόνο αφού της εβαλα το σπιτάκι δίπλα στο κρεβατι μου, μπροστά από το κομοδίνο (ασχετα ότι κοιμάται πλέον κατω από το κρεβάτι)
Είμαι στην δουλειά και "μπατάρω" από τη νύστα!
Δεν θα της περάσει όμως έχω γαϊδουρινή υπομονή! :)


Sent from my XT910 using Tapatalk 2
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Είμαι στην δουλειά και "μπατάρω" από τη νύστα!
Δεν θα της περάσει όμως έχω γαϊδουρινή υπομονή! :)


Sent from my XT910 using Tapatalk 2
Εμένα μου λες? Εγώ την επεφτα στον καναπε του γραφείου! Μπας και αναπληρώσω καθόλου ύπνο!
Και εγώ από υπομονη ειμαι φουλ, από ντεπόν δεν ημουν!
 






panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
p10101102.jpg

Καλά έτσι είναι χάλι μαύρο!
Καλά λάθος.
Χάλι μαύρο με λίγο ...καφέ!!:rolleyes:
Σε πόσο καιρό θα δω τα αυτάκια της όπως τα ποθώ;
 




panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Δεν έχει κάτι το ...καχύποπτο στο βλέμμα της ή εγώ το βλέπω μόνο όταν την κοιτάζω. :p

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Μάλλον την τρελανες μέ τά φλας :p καί σε βλέπει μέ μισό μάτι. Οχι μωρέ αστειεύομαι , κουκλιστικο κουταβισιο ύφος έχει.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Δεύτερη μέρα:
Η Δάφνη: Τρεις, τέσσερις φορές αρχίζω τα γρυλίσματα και τα κλάματα μήπως φιλοτιμηθεί κανείς και μου κάνει παρέα τούτο το δύσκολο βράδυ. Ανταπόκριση από κανένα. (Καλό το φως και η κλασσική μουσική όλο το βράδυ αλλά οι άνθρωποι έχουν πιο πολύ πλάκα!) Ησυχία. Το πρωί ο ψηλός με τη χοντρή φωνή μου ανοίγει την πόρτα και βγαίνω έξω. Κόντευα να σκάσω. Τα κάνω όλα, χοντρά, ψηλά, όλα λέμε. Μετά έρχεται στο δωμάτιο ΜΟΥ κρατώντας ένα μπολ με ένα καφέ ζουμί και αρχίζουμε το παιχνίδι. Μετά πάει στη σκεπή του σπιτιού ΜΟΥ, που έχει βάλει όλη του την πραμάτεια (χωρίς να με ρωτήσει αν τα θέλω), τα μπολάκια του, ένα μαύρο τετράγωνο, που αν το ανοίξεις έχει ένα παράξενο παράθυρο και κουμπάκια και άλλα διάφορα άλλα. Ευτυχώς μου έδωσε ένα μου παιχνίδι, που μου το είχε κλέψει το βράδυ και παίζω τώρα.
Εγώ: Κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Την ακούω που αρχίζει τις κορόνες και τα κλάματα αλλά δεν της δίνω σημασία. Ξυπνάω το πρωί της ανοίγω να βγει στο μπαλκόνι και δεν της δίνω σημασία ΚΑΘΌΛΟΥ, σαν να μην υπάρχει. (καλά τα πάω λέω από μέσα μου.) Μαζεύω τα "κατορθώματά" της και πάω και τα ξεφορτόνομαι στον κοντινότερο κάδο). Φτιάχνω το καφεδάκι μου και πάω στο δωμάτιό ΜΟΥ - γραφείο ΜΟΥ. Παίζω λιγάκι μαζί της (δεν κρατιόμουν άλλο) της δίνω ένα παιχνίδι να παίζει και κάθομαι στο γραφείο ΜΟΥ (Τάκης - Δάφνη 0-1, λείπει το ένα ροδάκι από την καρέκλα του γραφείου) κόντεψα να πέσω. Αυτή έχει κατασκηνώσει κάτω από το γραφείο μου με το έτσι θέλω. Αναγκάστηκα εχθές να μαζέψω όλα τα καλώδια και τις πρίζες για να μην έχει πρόσβαση. Σε λίγο πάμε να βγάλουμε κανένα φράγκο.
Καλημέρα σας.
p1010111op.jpg
 
Last edited:




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Κούκλα είναι...και αν έχω καταλάβει καλά σας κάνει ότι θέλει ήδη!!! Μήπως να δοκίμαζες νησιώτικα αντί για κλασσική ?
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Δεν έχει κάτι το ...καχύποπτο στο βλέμμα της ή εγώ το βλέπω μόνο όταν την κοιτάζω. :p

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
Αναρωτιέται το ζώο ποιος είσαι και τι θέλεις από τη ζωή της!!:confused::p
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
κι εμένα κάπως περίεργα με κοιτούσε στην αρχή (ή μάλλον έτσι μου φαινότανε ειδικά όταν με κοίταζε με το γαλάζιο μάτι όχι με το καστανό)αλλά έχει βγει το καλύτερο παιδί του κόσμου!σε αντίθεση με ένα πιτμπουλάκι που έχουν κάτι φίλοι και λες πόοοοοοοοσο καλό και αθώο φαίνεται μέχρι να του τη δώσει και να αρχίσει τα γρυλίσματα!
 


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
Δεύτερη μέρα:
Η Δάφνη: Τρεις, τέσσερις φορές αρχίζω τα γρυλίσματα και τα κλάματα μήπως φιλοτιμηθεί κανείς και μου κάνει παρέα τούτο το δύσκολο βράδυ. Ανταπόκριση από κανένα. (Καλό το φως και η κλασσική μουσική όλο το βράδυ αλλά οι άνθρωποι έχουν πιο πολύ πλάκα!) Ησυχία. Το πρωί ο ψηλός με τη χοντρή φωνή μου ανοίγει την πόρτα και βγαίνω έξω. Κόντευα να σκάσω. Τα κάνω όλα, χοντρά, ψηλά, όλα λέμε. Μετά έρχεται στο δωμάτιο ΜΟΥ κρατώντας ένα μπολ με ένα καφέ ζουμί και αρχίζουμε το παιχνίδι. Μετά πάει στη σκεπή του σπιτιού ΜΟΥ, που έχει βάλει όλη του την πραμάτεια (χωρίς να με ρωτήσει αν τα θέλω), τα μπολάκια του, ένα μαύρο τετράγωνο, που αν το ανοίξεις έχει ένα παράξενο παράθυρο και κουμπάκια και άλλα διάφορα άλλα. Ευτυχώς μου έδωσε ένα μου παιχνίδι, που μου το είχε κλέψει το βράδυ και παίζω τώρα.
Εγώ: Κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Την ακούω που αρχίζει τις κορόνες και τα κλάματα αλλά δεν της δίνω σημασία. Ξυπνάω το πρωί της ανοίγω να βγει στο μπαλκόνι και δεν της δίνω σημασία ΚΑΘΌΛΟΥ, σαν να μην υπάρχει. (καλά τα πάω λέω από μέσα μου.) Μαζεύω τα "κατορθώματά" της και πάω και τα ξεφορτόνομαι στον κοντινότερο κάδο). Φτιάχνω το καφεδάκι μου και πάω στο δωμάτιό ΜΟΥ - γραφείο ΜΟΥ. Παίζω λιγάκι μαζί της (δεν κρατιόμουν άλλο) της δίνω ένα παιχνίδι να παίζει και κάθομαι στο γραφείο ΜΟΥ (Τάκης - Δάφνη 0-1, λείπει το ένα ροδάκι από την καρέκλα του γραφείου) κόντεψα να πέσω. Αυτή έχει κατασκηνώσει κάτω από το γραφείο μου με το έτσι θέλω. Αναγκάστηκα εχθές να μαζέψω όλα τα καλώδια και τις πρίζες για να μην έχει πρόσβαση. Σε λίγο πάμε να βγάλουμε κανένα φράγκο.
Καλημέρα σας.
View attachment 36212
Τέλεια ανταπόκριση! Συνέχισε έτσι :)...
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Τα πλακάκια -ειδικά για κουτάβια των οποίων τη φυλή μαστίζει η δυσπλασία-, είναι απαγορευτικά...

Να σας ζήσει!
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
αχ βρε παιδια τι χαλί της έχω τι κρεβατάκι που το καταμάσησε στην κρεβατοκάμαρά μου δεν έχω βγάλει ακόμα τα χαλιά για να κοιμάται στα μαλακά κι αυτή εκεί κάτω από το κρεβάτι!
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Κούκλα είναι...και αν έχω καταλάβει καλά σας κάνει ότι θέλει ήδη!!! Μήπως να δοκίμαζες νησιώτικα αντί για κλασσική ?
Μα... μια χαρά τον χορεύει και με την κλασσική! :p

Να σας ζήσει η κούκλα! Μια σκέτη γλύκα φαίνεται...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22