Δάφνη Λυκάκη!


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
έφαγε πριν λίγο ρυζάκι με κοτόπουλο και συνήλθαμε λίγο.
Απομονώνεται στα σκοτεινά όμως συνέχεια. Πρέπει να πονάει. Μήπως έπρεπε να μου γράψει και παυσίπονα;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Παυσίπονα όχι. Δεν συνηθίζονται. Καλύτερα να πονάει, αν και απίθανο μου φαίνεται.
Μήπως ζεσταίνεται και απλώς ψάχνει σκιά/δροσιά και όχι σκοτάδια για απομόνωση;

Φύγε πάνω από το κεφάλι της. Αστην ήσυχη :)
 






panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Απίστευτο σκηνικό που μέσα στην αγωνία μου χτυπιόμουν στα γέλια έγινε εχθές μόλις την έφερα σπίτι. Την κατέβασα αγκαλιά σιγα-σιγά από το αυτοκίνητο και παραπατώντας σαν "χρήστης" πήγε εκεί που βάζω τα μπαλάκια της και με κοιτούσε. Εδω δεν μπορούσε να συγχρονίσει τα πόδια της να περπατήσει, το μυαλό της στα μπαλάκια το είχε. Άλλο να σας το γράφω και άλλο να το βλέπετε.:)
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Εδώ εσύ που το είδες, λες ότι πονάει και απομονώνεται. Εμείς που δεν το είδαμε, το πιστεύουμε πάντως, ότι μια χαρά το είχε το μυαλουδάκι της στο παιχνίδι :)
 
  • Like
Reactions: panagiotisgp


ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Γειά κι από μένα και σιδερένια.:)
Να σου πω εγώ που έκανα πρόσφατα στείρωση στη δική μου.
1η μέρα δεν έφαγε τίποτα, δεν έκανε εμετό μόνο πολλά σάλια, και παραπατούσε. Νερό : έβρεχα το δάχτυλο μου και το έγλυφε. Τσισάκια κανονικά. Κακάκια γιόκ.
2η μέρα μετρημένες κροκέτες, περπατούσε άνετα, νερό μόνη της, τσισάκια κανονικά. Κακάκια γιόκ
3η μέρα ποιος την έπιανε. Κακάκια πολλά με αναστεναγμό...(επιτέλους );)

Αντιβίωση ενέσιμη, 48ωρη κάλυψη, την μέρα της επέμβασης και την 3η μέρα άλλη μια.
Παυσίπονη ένεση μόνο την μέρα της επέμβασης την κάλυψε.

Φοράμε ακόμα τον κώνο. Παρασκευή θα τον βγάλουμε. (Μπάι δε γουέι πάει κι ο κώνος της Κέιτ.... Τώρα φοράμε της Φρειδερίκης:p).
 
  • Like
Reactions: panagiotisgp


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Απίστευτο σκηνικό που μέσα στην αγωνία μου χτυπιόμουν στα γέλια έγινε εχθές μόλις την έφερα σπίτι. Την κατέβασα αγκαλιά σιγα-σιγά από το αυτοκίνητο και παραπατώντας σαν "χρήστης" πήγε εκεί που βάζω τα μπαλάκια της και με κοιτούσε. Εδω δεν μπορούσε να συγχρονίσει τα πόδια της να περπατήσει, το μυαλό της στα μπαλάκια το είχε. Άλλο να σας το γράφω και άλλο να το βλέπετε.:)
Εισπνεεις βαθιά και αργάααααααα αφηνεις τον αερα στην εκπνοη. Φουλαρε πνευμόνια.....
Και ασε τη Δαφνη ησυχη!
 








panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Σας ευχαριστώ πολύ. Από το πρωί το κορίτσι μου είναι περδίκι. Μόνο η αποτρίχωση έμεινε να μας θυμίζει.
Όλα μια χαρά. Δεν έχει γλείψει καθόλου και την πληγή.
Βόλτα βέβαια δεν πήγαμε, φοβήθηκα, αλλά από αύριο λέω να την πάω μια μικρή.
Τα κακά της μόνο είχαν μια παράξενη κεραμιδί απόχρωση και ήταν και μαλακά. Θα τα δούμε και αύριο.
Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι.
 
  • Like
Reactions: Orilis and mareco




panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Τα νέα - παλιά μας είναι:
Η Δάφνη κόλλησε μύκητες πέρυσι το καλοκαίρι σε γνωστό ξενοδοχείο σκύλων και μας πήρε μήνες να τους ξεφορτωθούμε.
IMAG0268_DF.jpg
"Χάσαμε" το Λιζάκι μας στα 18+
liza_blue_eyes_kanapes_edit_DF.jpg
Διάφορες στιγμές μας
WP_20141001_14_19_00_Pro_DF.jpg WP_20141001_14_19_13_DF.jpg WP_20150314_08_31_41_Pro 1_DF.jpg 20150508_103329796_iOS_DF.jpg
Βρήκα αυτόν το μασκαρά πριν 20 ημέρες χτυπημένο από ρεύμα υψηλής τάσης με τσιπάκι και στειρωμένο. Το όνομα αυτού Πάρης.
20150421_091552666_iOS_DF.jpg
...και πάνω που νόμισα πως όλα πάνε καλά στο θέμα Δάφνη & Πάρης σήμερα τρέχαμε στους γιατρούς.
Μεγάλη ιστορία.
20150509_171420879_iOS_DF.jpg
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Συλληπητήρια για την γατούλα σας.

Μαλώσανε ο Πάρης με την Δάφνη;
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Απαπα την έρμη, όχι απλά έπαθε μυκητίαση, γέμισε η καημένη!
Συλληπητήρια για το Λιζάκι.
Πολλά μπράβο για την αντοχή, φοβερές οι φώτο αγκαλιά.
Ο Πάρης? Αφού έχει τσιπάκι? Ακαταχώρητος?
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
αχ πήγε τελικά σε κανεναν η προηγουμενη χρονιά καλά???

το Λιζάκι έζησε μέχρι βαθιά γεράματα και σίγουρα εφυγε ευτυχισμένη αφήνοντας πολλές αναμνήσεις πίσω της.
Ελπίζω γρήγορα να τα βρουν Παρης και Δάφνη και να μην έχετε αλλες πονεμένες ιστορίες!
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Συλληπητήρια για την γατούλα σας.

Μαλώσανε ο Πάρης με την Δάφνη;
Δεν ΤΟΝ αφήνει σε ησυχία λέμε.
Είναι και αυτός διάολος!

Απαπα την έρμη, όχι απλά έπαθε μυκητίαση, γέμισε η καημένη!
Συλληπητήρια για το Λιζάκι.
Πολλά μπράβο για την αντοχή, φοβερές οι φώτο αγκαλιά.
Ο Πάρης? Αφού έχει τσιπάκι? Ακαταχώρητος?
Μίλησα με τους ιδιοκτήτες και το συμπέρασμα είναι πως πείστηκα πως πραγματικά έχουν "Θέμα" δυστυχώς.
Δεν έχω αλλάξει όνομα στο τσιπ ακόμη μέχρι να δω πως θα τα πάνε τελικά.
Το πρόβλημα με αυτόν είναι πως την "κοπανάει" από παντού. Σκαρφάλωσε σε δυόμιση μέτρα περίφραξη συρμάτινη και μου τον έφεραν οι γείτονες!

αχ πήγε τελικά σε κανεναν η προηγουμενη χρονιά καλά???

το Λιζάκι έζησε μέχρι βαθιά γεράματα και σίγουρα εφυγε ευτυχισμένη αφήνοντας πολλές αναμνήσεις πίσω της.
Ελπίζω γρήγορα να τα βρουν Παρης και Δάφνη και να μην έχετε αλλες πονεμένες ιστορίες!
Ευχαριστώ!
 
  • Like
Reactions: ghelly and l.Kyveli


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Περαστικα για την μικρη και συλληπητηρια για την γατουλα! Οσο για το επαγγελματια δραπετη που προσφατα δεχθηκατε ελπιζω να μπει σε μια ρουτινα με τον καιρο, χωρις να χετε αλλα ατυχηματα μεταξυ τους
 
  • Like
Reactions: panagiotisgp


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Τώρα πόσο φυσιολογικό είναι αυτό;
37 βαθμοί Κελσίου και ο Πάρης διαλέγει τα χειρότερα σημεία να "ξεραθεί"!
Μα πάντα όμως; Αν δεν τον φωνάξω μέσα κάπως έτσι την βγάζει έξω κι ας υπάρχει σκιά σε αφθονία. image.jpegimage.jpeg
Λέτε να θέλει να πάρει χρώμα να γίνει σαν την Δάφνη;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU