Δεν αντέχω άλλο σκούπισμα! :) Σκούπα Ρομπότ


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Και την ζητας ως σκουπα κομμωτηριου Στελιο?

Σε ειδικα μαγαζια ή σε ολα τα χρωματοπωλεια - σκουπαδικα την βρισκουμε?
Εγώ την παρήγγειλα από την κομμώτρια μου την ώρα που κουρευόμουν!

5-6 ευρώ έχει!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αρη...με δυό σαγιονάρες στρατού στην σειρά, καθάρισες...χαχα...θυμάσαι;
Κύκλο κάνουν τα θέματα :p
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Ευχαριστω Στελιο.

Οτι θα επρεπε να κανω κονε με την κομμωτρια για τον σκυλο ουτε που μου περνουσε απο το μυαλο:cool:
Αντε να δουμε μπας και βρουμε την υγεια μας..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εγώ έχω αυτή που κάνει θαύματα στα χαλιά. Δεν δουλεύει τόσο καλά σε γυαλιστερό πλακάκι αλλά το χειμώνα είναι σωτήρια. Είναι εύχρηστη, γίνεται "πλακέ" και τη χώνεις στη γωνία και δεν φαίνεται, καθαρίζει εύκολα και μαζεύει τη σκυλότριχα καλύτερα και από ηλεκτρική από τα χαλιά!

UK.BISSELL.com - Products - Supreme Sweep(TM)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Ένα τέτοιο πράγμα που δείχνει ο Στέλιος, χειρός όμως, έχω πάρει απο Pet shop, είναι της trixie, σκουπίζω με αυτό τα σκυλοκρέβατα, τον καναπέ και το δικό μου κρεβάτι. Κάνει θαύματα!
 


ChocolatePuma

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2012
62
23
Καλημέρα
Σχετικά με τη σκούπα ρομποτ, δεν ξερω σε ποια συγκεκριμένα αναφέρεσαι, αλλά οι περισσότερες που κυκλοφορούν στο εμπόριο είναι κυριολεκτικά της "πλάκας". Αποτελούνται από μια βάση η οποία κυλάει στο δάπεδο και μόλις χτυπήσει κάπου, απλά αλλάζει κατεύθυνση. Έχει στη βάση της ένα ηλεκτροστατικό πανί, το οποίο τραβάει τα πολύ μικρά σκουπίδια, τρίχες κλπ
Τα αρνητικά : Δεν μπορεί να κινηθεί πάνω σε μη λεία επιφάνεια. Το πανί τραβάει ελάχιστα σκουπίδια. Δεν απορροφά. Δεν έχει δλδ κάδο που να συγκεντρώνονται τα σκουπίδια. Οι κινήσεις που κάνει δεν είναι ελεγχόμενες αλλά τυχαίες.

Απ την άλλη, υπάρχουν πραγματικά καλές ρομποτικές σκούπες, αλλά είναι πανάκριβες. Πάνω απο 400 ευρώ
Ψάξε στο internet για i-robot, scooba, roomba
Συνήθως καθαρίζουν 30-40 τμ με μια φορτιση, αλλα κι αυτές έχουν "θεμα" με τα χαλιά. Δεν κινούνται αν δεν βρίσκονται σε λείο πάτωμα

Ελπίζω να βοήθησα
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Στέλιο ωραίο σκούπα θα την ψάξω και εγώ!!
Εγώ δε γίνεται να μην στρώνω το μισό σπίτι τουλάχιστον,έχει ένα πλακάκι που γλυστράει πάρα πολύ ακόμα και αν περπατάει και κάνει αλλαγή κατεύθυνσης τις φεύγει το πόδι!!Το καλοκαίρι μπορεί και να σφουγκαρίζω κάθε μέρα για να μην γλιστράμε!
Απλά το καλοκαίρι με σώζει ότι αράζει στο μπαλκόνι(μέσα-έξω)ενώ το χειμώνα δε πάει έξω!!
Τρίχα δε έχει αυτή την εποχή αλλά δε θα της χαιδέψεις λίγο να κάνει μία τούμπα να τρίχες!
Επίσης μήπως έχει πάρει το μάτι σας κάποια βούρτα χειρός σαν αυτή που είπε ο Στέλιος για να κάνω την μαξιλάρα της γιατί με βολεύει καλύτερα?
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Εγώ έχω μία της trixie, αλλά δε βρίσκω λινκ με τίποτα. Κοίτα σε pet-shop στα είδη καλλωπισμού.
 








ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εγω πηρα μια βουρτσα για σκυλους,,, την βουρτσισα και την εβαλα πανω στο περβαζι του παραθυρου πισω απο τα καγκελα... μετα απο δυο ωρες βγηκα στη βεραντα,,, ειχε σηκωθει ορθια τραβηξε με το ποδι της τη βουρτσα που δεν την εβλεπε απο κατω αλλα ειδε που την αφησα και την εκανε κοματια,,,, 8 ευρω ==))
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Eγώ την πήρα τη σκούπα ρομπότ και την πουλάω μισοτιμής σε όποιον θέλει, γιατί έχει μείνει σε μια γωνιά εδω και δυο χρόνια... έκανε δουλειά, αλλά θέλει να έχει ελεύθερο πεδίο.... αμα έχει πολλά εμπόδια οπως στο σπίτι μου δυσκολεύεται.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Εγω να ρωτησω κατι σχετικο με την τριχα.
Δεκεμβριος κ ακομη μαδαει το σκυλι σου?
Εμεις μεχρι τελος Οκτωβριου (λογω ζεστου καιρου) κ μετα καθαρισαμε.

Να σκεφτεις εχω χαλια σε ολο το σπιτι κ δε χρειαζεται καν να βαλω ηλεκτρικη πριν τις τρεις μερες.
(Κ δε λες οτι εχει κ λιγη τριχα πανω της)
Εκτος αν αρχισουν να παιζουν αγρια οποτε ολο κ θ'αφησει καποιες τριχες.

Δλδ δεν εχει να κανει με τις εποχες ή την θερμοκρασια?
Παιζει κ τπτ αλλο για το ποτε θα μαδαει?
Ρωτω απλα για να μαθαινω γιατι ομολογω πως ηξερα το "δυο φορες το χρονο" αν κ το καλοκαιρι για μας δεν ισχυει κ τοσο αυτο.
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
αν σκεφτεις οτι τωρα μπηκε ουσιαστικα ο χειμωνας ειναι λογικο...Ο Νοεμβρης δεν ηταν νοεμβρης, πιο πολυ για Οκτωβρης εκανε. Το κρυο τωρα ξεκινησε οποτε λογικα σιγα σιγα θα σφιγγει και το δερμα
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εγώ την είχα πάρει από το pet love.
Κάνε πρώτα ένα τηλέφωνο, μήπως δεν την έχουν πια, αλλά μπορούν να σου δώσουν τηλέφωνο εταιρίας και από εκεί να μάθεις, που μπορείς να την βρεις, πιο κοντά σου.

Επίσης, πολύ καλό σύμμαχο, έχω βρει σ'αυτό το τεράστιο ρολλό:

Mega Pet's Hair Roller

!!!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Kανει καλή δουλειά? Γιατί εγω που έχω το γνωστό μικρό (10εκ) roller, είναι μάπα... για να καθαρίσω τον καναπε πχ θέλει να αλλάξω αυτοκόλλητο τουλάχιστον 10 φορές.... Μετά το πρώτο γύρισμα δεν κολλάει τίποτα....
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Kανει καλή δουλειά? Γιατί εγω που έχω το γνωστό μικρό (10εκ) roller, είναι μάπα... για να καθαρίσω τον καναπε πχ θέλει να αλλάξω αυτοκόλλητο τουλάχιστον 10 φορές.... Μετά το πρώτο γύρισμα δεν κολλάει τίποτα....
Με μια βουρτσα καθαρισμου ρουχων εχεις τελειωσει σε 5' το καθαρισμα του καναπε!
 


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Εγώ την είχα πάρει από το pet love.
Κάνε πρώτα ένα τηλέφωνο, μήπως δεν την έχουν πια, αλλά μπορούν να σου δώσουν τηλέφωνο εταιρίας και από εκεί να μάθεις, που μπορείς να την βρεις, πιο κοντά σου.

Επίσης, πολύ καλό σύμμαχο, έχω βρει σ'αυτό το τεράστιο ρολλό:

Mega Pet's Hair Roller

!!!
Ευχαριστώ πολύ! Κοντά μου είσαι για αυτό ρώτησα :)