Δεν "τρώει"


thp

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
101
3
Καλησπέρα έχω ένα Γερμανικό Ποιμενικό 3,5 μηνών. Από διάθεση για παιχνίδι είμαστε μια χαρά, όπως και το βάρος του είναι κανονικό. Τις τελευταίες 3-4 μέρες δεν τρώει, ή για να το πω καλύτερα τρώει οποτε θέλει εκείνο. Τυχαίνει να της αφήνω το φαγητό και να το φάει μετά από 2-3 ώρες. Έχει σταματήσει να το τρώει τις καθορισμένες ώρες που της το δίνω από τότε που το πήρα. Επίσης μου κάνει εντύπωση πως άμα το βάλω στο χέρι μου δεν έχει πρόβλημα να το φάει εκείνη την στιγμή. Πιο πολύ όλα αυτά μου φαίνονται σαν παιχνίδια και τσαχπινιές αλλα θα ήθελα και την δικη σας γνώμη.

Γυναίκες . .
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Δοκιμασε να της αφηνεις το φαγητο για 15- 20 λεπτα και να το μαζεύεις.
Ποσες φορες την ταιζεις τη μέρα και ποια ξηρα;
Το βαρος της είναι φυσιολογικό;
 


thp

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
101
3
- Royal canin maxi junior
- 3 φορες την ημερα συγκεκριμένες ώρες.
- Όπως είπα δεν έχουμε πρόβλημα βάρους και όρεξης. Κυρίως όρεξης, μπορεί να τρέχει όλη μέρα.

Αυτό που προτείνεις το έχω δοκιμάσει και δεν είχε αποτέλεσμα.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Δεν είχε αποτελεσμα γιατι λύγισες εσύ ;)
Ποσες μέρες εμεινε νηστικια;
 


trickius

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2009
263
4
Καλησπέρα έχω ένα Γερμανικό Ποιμενικό 3,5 μηνών. Από διάθεση για παιχνίδι είμαστε μια χαρά, όπως και το βάρος του είναι κανονικό. Τις τελευταίες 3-4 μέρες δεν τρώει, ή για να το πω καλύτερα τρώει οποτε θέλει εκείνο. Τυχαίνει να της αφήνω το φαγητό και να το φάει μετά από 2-3 ώρες. Έχει σταματήσει να το τρώει τις καθορισμένες ώρες που της το δίνω από τότε που το πήρα. Επίσης μου κάνει εντύπωση πως άμα το βάλω στο χέρι μου δεν έχει πρόβλημα να το φάει εκείνη την στιγμή. Πιο πολύ όλα αυτά μου φαίνονται σαν παιχνίδια και τσαχπινιές αλλα θα ήθελα και την δικη σας γνώμη.

Γυναίκες . .
Τα σκυλιά με την ζέστη δεν τρώνε την ίδια ποσότητα όπως το χειμώνα. Αν δεν κόψει τελείως την τροφή δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Είναι φυσιολογικό.
 


thp

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
101
3
Δεν έχει μείνει καθόλου νηστηκια απλά τρώει λιγότερες ποσότητες και τις τρώει οποτε θέλει εκείνη. Άσε που στο ίδιο διάστημα χύνει συνεχώς τα νερά της επειδή ξέρει πως θα πάω να τα γεμίσω με την μια.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Δεν έχει μείνει καθόλου νηστηκια απλά τρώει λιγότερες ποσότητες και τις τρώει οποτε θέλει εκείνη. Άσε που στο ίδιο διάστημα χύνει συνεχώς τα νερά της επειδή ξέρει πως θα πάω να τα γεμίσω με την μια.
Σου κανει ''γυμνασια''. Σε περναει απο ''εξετασεις''...;)