Διάρροια με αίμα


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
παιδες,εχουμε δυο μερες με διαρροια κ σημερα ,στο τελος,εβγαλε κ αιμα.τι σκατα παιζει?καλα....σκατα παιζουν σιγουρα,το θεμα ειναι τι....

ξεκινησαν απο τοτε που του εδωσα κατι κρεατα βραστα...παιζει να χαλασαν μεχρι να τα βαλω στο ψυγειο?καμια ιδεα μεχρι να τον παω στον γιατρο?
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Εκτος απο αίμα είδες και βλεννες;
Τι χρωμα έχει το αίμα;
Μη δωσεις τιποτα (φαγωσιμο) πριν μιλησεις με το γιατρο.
 




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
μονο κρεατα ηταν,χωρις κοκκαλα.βλεννες...χμ...αν ειχε ηταν κατι πολυ λιγο.νομιζω πως ειχε παρα πολυ λιγο...
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Μπορει να ειναι απο το κρεας μπορει και απο ιο γαστρεντεριτιδας.
Το αιμα μετα απο εντονη διαρροια ειναι συνηθες.
Περαστικα στο αγορι.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
δεν μπορω να σου πω με σιγουρια,γιατι οταν το ειδα ειχε ξεραθει καπως...νομιζω ως ηταν λιγο ανοιχτο κ λιγο σκουρο.δεν νομιζω να ειναι καποιου ειδους τραυματισμος απο κοκκαλο.τα κρεατα ηταν προσεκτικα καθαρησμενα.απλα πιστευω πως ισως χαλασαν μεχρι να τα δωσω....υπαρχει περιπτωση απο αυτο?ρυζι να ταισω?
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Για κολλητιδα ακουγεται.
Εγω θα ελεγα να μην ταισεις πριν σου πει o dr.
Μιλησες μαζι του ή θα τον πας κατευθειαν;
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Όχι μην δώσεις τίποτα μέχρι να το δει κτηνίατρος..

Πονάει καθόλου στην κοιλία αν την αγγίξεις? τι άλλα συμπτώματα έχει?

Λογικά κάποια γαστρεντερίτιδα πρέπει να είναι..

Είδες σκούρο αίμα?
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Περαστικά. :) Δε νομίζω πάντως να ήταν το κρέας που χάλασε διότι μπορεί άργησες να το βάλεις στο ψυγείο. Απ' ό,τι έχω ακούσει, αρκετοί ιδιοκτήτες που ταΐζουν τους σκύλους τους BARF τους δίνουν ληγμένα κρέατα και μάλιστα κάποιος μου είπε καμιά φορά και ελαφρώς χαλασμένα. Προσωπικά δεν θα το έκανα ποτέ φυσικά και είναι σίγουρη ότι ούτε κι εσύ το κάνεις. Αν όμως οι δικοί τους σκύλοι είναι μια χαρά, αποκλείεται να έπαθε κάτι ο δικός σου γι' αυτό το λόγο αφού τον προσέχεις. :) Πάντως σκούρο αίμα συνήθως σημαίνει στομάχι και ανοιχτό κόκκινο κάτω μέρος του πεπτικού (έντερα). Μήπως πρόκειται για άσχετη βακτηριακή μόλυνση?
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ευχαριστω για τα περαστικα σας!θα τον παω κατευθειαν να τον δει.στην κοιλια δεν ποναει καθολου,αλλα ειναι κωλοσκυλα.δεν το δειχνουν.τον παταω ,αλλα δεν ξερω μεχρι ποσο να πατησω κ να πιεσω....φευγω σε λιγο για γιατρο
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν πιστεύω να είναι κάτι το ανησυχητικό.. αν πιστεύει ο ιατρός λογικά θα του κάνει και ακτινογραφία..

Όλα καλά θα πάνε!!! :)

Πες μας τα νέα!!
 




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Περαστικά του ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά ! Περιμένουμε νέα σας !
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Ναι ρε Λαυρεντη, τι εγινε; Μεταμεσονυχτια θα μας τα πεις...?
 




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
του εδωσα ρυζακι,μου ειπε να μην ανυσηχω,αν δω οτι συνεχιζει μου ειπε να δωσω ενα φαρμακο που δεν θυμαμαι πως λεγεται.αλλα σημερα ηταν πιο ησυχος,δεν εκανε τιποτα κ οπως κ χθες το βραδυ ηταν ευδιαθετος φουλ!!!οπωτε,οπως ολα δειχνουν ,εχουμε γλυτωσει απο κατι χειροτερο!!!!!ευχαριστουμε για το ενδιαφερων παιδια!!!!!
 




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση να συνεβει εξαιτιας του οτι δεν συνδιασα την κροκετα με τα κρεατα κ του τα εδωσα σκετα...σαν την αλλαγη τροφης ενα πραγμα ,που πρεπει να γινεται σταδιακα...την πατησα λεει σαν νηπιακι.τωρα που το σκεφτομαι,τα σκυλακια της ομαδας 2 εχουν λιγο ευαισθητα στομαχακια απο οσο γνωριζω..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU