Διακοπές με σκύλο-γάτα


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Τι μπράβο καλέ παιδιά - 2-3 παραγράφους έγραψα. Επειδή σχετίζομαι και ολίγον με το αντικείμενο του "web/portal" και και ήξερα και που να το στείλουμε...

Το μπράβο πηγαίνει σε αυτούς που κάνουν τα δύσκολα: αυτούς που μαζεύουν, περιθάλπτουν και φιλοξενούν αδέσποτους.
 




isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Για όσους κάνετε διακοπές με την σκηνή σας ,σε οργανωμένο η ελεύθερο camping , ο σκύλος σας που κοιμάται; :?: :?:
 




elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Εμείς πρώτη φορά φέτος θα πάμε διακοπές με τη μικρή μας.:lol:

Σκεφτόμαστε να πάμε στο ελευθερο καμπινγκ στη Σαμοθράκη για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια ως προς το θέμα σκύλος.

Δοκιμαστικά λέμε πρίν απο αυτό να πάμε με το αντίσκηνο κανα δυο Σ/Κ σε καμία παραλία , για να δούμε πώς θα αντιδράσει η Βίρμα και αν θα επιβιώσει το αντίσκηνο απο τα δοντάκια μας :lol:

Στο καμπινγκ κεφτόμαστε να πάρουμε και το crate μαζί μας αλλα είναι λίγο τεράστιο ακόμα και όταν είναι μαζεμένο και δεν νομίζω πως χωράει στο αυτοκίνητο αλλα θα δούμε τι θα κάνουμε :lol:

Ετσι αι αλλιώς θα έχουμε μαζί μας το κλουβί μεταφοράς της οπότε στην ανάγκη μπορούμε να χρησημοποιήσουμε εκείνο..

Στην τελική μάλλον τη βλέπω να κοιμάτε μαζί μας στο αντίσκηνο :roll:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
isalasi said:
Για όσους κάνετε διακοπές με την σκηνή σας ,σε οργανωμένο η ελεύθερο camping , ο σκύλος σας που κοιμάται; :?: :?:
σε οργανωμενο δεν εχω μεινει ποτε...σε ελευθερο,εξω απο την σκηνη,δεμενοι σε πασαλακια κι αυτοι ,περιμετρικα:lol:
το μονο προβλημα μου ειναι πως βγαινω για κατουρημα στα σκοταδια και παταω παντου σκυλους :lol:
 


isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Milou said:
σε οργανωμένο η ελεύθερο camping
Άσχετο αλλά έχεις κανένα καλό προορισμό;; :D
Για Σαββατοκύριακο (εκτός απο Ιούλιο-Αύγουστο που γίνεται χαμός) πάμε στην παραλία του Μαυροβουνίου.Είναι λίγο έξω απο το Γύθειο.
 


isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
elle said:
Εμείς πρώτη φορά φέτος θα πάμε διακοπές με τη μικρή μας.:lol:

Σκεφτόμαστε να πάμε στο ελευθερο καμπινγκ στη Σαμοθράκη για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια ως προς το θέμα σκύλος.

Δοκιμαστικά λέμε πρίν απο αυτό να πάμε με το αντίσκηνο κανα δυο Σ/Κ σε καμία παραλία , για να δούμε πώς θα αντιδράσει η Βίρμα και αν θα επιβιώσει το αντίσκηνο απο τα δοντάκια μας :lol:

Στο καμπινγκ κεφτόμαστε να πάρουμε και το crate μαζί μας αλλα είναι λίγο τεράστιο ακόμα και όταν είναι μαζεμένο και δεν νομίζω πως χωράει στο αυτοκίνητο αλλα θα δούμε τι θα κάνουμε :lol:

Ετσι αι αλλιώς θα έχουμε μαζί μας το κλουβί μεταφοράς της οπότε στην ανάγκη μπορούμε να χρησημοποιήσουμε εκείνο..

Στην τελική μάλλον τη βλέπω να κοιμάτε μαζί μας στο αντίσκηνο :roll:
Είναι Φανταστικά.

Εχουμε μείνει στο δημοτικό camping και είναι ιδανικά για ανθρώπους και σκύλους.

Μπράβο.
 


jazz68

New Member
10 Μαϊου 2008
1
0
USA-Thessaloniki
Γεια σας καινούρια στο forum
Έχω ένα ελληνικό κανίς, όπως μου αρέσει να λέω χαριτολογώντας, μεσαίου μεγέθους που τον Αύγουστο θα γίνει 14 ετών και χαίρει άκρας υγείας.
Στις διακοπές πάντα την παίρνω μαζί μου, τα τελευταία χρόνια βέβαια κάνουμε διακοπές σε δικό μας σπίτι αλλά παλιότερα κάναμε camping, πάντα σε οργανωμένο και πάντα την έπαιρνα μαζί μου και κοιμόταν φυσικά μέσα στη σκηνή. Ούτε που μου πέρασε ποτέ από το μυαλό να την αφήσω έξω.Αλλά έχω μείνει και σε ξενοδοχείο με την Jazzy, χωρίς κανένα πρόβλημα.
Γενικότερα τα περισσότερα προβλήματα συνήθως τα είχα στις παραλίες όπου όλοι οι φοβεροί ελληνάρες που κά....νε μέσα στη θάλασσα δίπλα ακριβώς στο παιδάκι που κολυμπάει παθαίνουν τρία επανωτά εμφράγματα μόλις δουν σκυλί μέσα στο νερό!!!
Έτσι καταλήξαμε να γίνουμε πολύ "πρωινοί τύποι" για να μπορούμε να απολαύσουμε ένα μπανάκι με την ησυχία μας.
Στη Σαμοθράκη που αναφέρθηκε πιο πάνω είχαμε τα λιγότερα προβλήματα και είχαμε μείνει σε ξενοδοχείο, γενικότερα ο κόσμος που κυκλοφορούσε εκεί ήταν πιο "εναλλακτικός" θα έλεγα, οπότε ήταν πιο εύκολα τα πράγματα.
Το ίδιο και στην Αμοργό, το camping στα Κατάπολα ήταν πολύ καλό (έχουν περάσει όμως πολλά χρόνια μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου)
 


Faye

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
70
0
Eγω τηλεφωνω στο Ξενοδοχειακο Επιμελητηριο και μου λενε ποια ξενοδοχεια εχουν δηλωση οτι δεχονται σκυλια στην περιοχη που με ενδιαφερει. Μετα φυσικα το τσεκαρω.
 


isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Σκηνές απο την πρώτη φετινή μας εξόρμιση. :!: :!: :!:











Μπορεί να είναι για κάποιους αυτονόητο αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ :!: :!: :!:
Φοράτε στο σκύλο σας ζώνη ασφαλείας.
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Μπράβο, σας ζηλεύω...!!!! :D
Πρέπει να περάσατε καταπλικτικά! Εκει είναι στο Γύθειο που έλεγες λίγο πιο πάνω;

Οι σαγιονάρες είναι απο το περιοδικο Glamour;;;;; :lol:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
μια χαρουλα σας κοβω isalasi και οργανωση στο φουλ,μπραβο σας ...
πολυ ωραιες φωτο :D
 


isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Milou said:
Μπράβο, σας ζηλεύω...!!!! :D
Πρέπει να περάσατε καταπλικτικά! Εκει είναι στο Γύθειο που έλεγες λίγο πιο πάνω;
Ναι , είμαστε στο Γύθειο.Πραγματικά περάσαμε Φανταστικά.
Λίγος κόσμος στο camping και όλοι τους Γερμανοί με τα αυτοκινούμενα τους και τα σκυλιά τους.Κάποιοι είχαν και τα παιδιά τους... :lol:
 




isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Οργανωμένο.

Με φυσική σκιά πεύκα.

Εχει και τεχνιτή σκιά αλλά είναι κυρίως για τα τροχόσπιτα η τα αυτοκινούμενα.