Διατροφή σκύλου


Kate_Nala

Member
14 Δεκεμβρίου 2013
18
0
Καλησπέρα σε όλους τους συνφορουμήτες και συνφορουμήτισες ! Εχω ένα Boxerάκι την Νάλα έχουμε και 1-2 ποστ στο φόρουμ ! Η ανησυχία μου τον τελευταίο καιρό είναι τα κιλά της ! Ενώ κιλά δεν έχει χάσει κυμαίνεται πάντα 25-26 ανάλογα αν έχει φάει για κάποιον λόγο φαίνονται έντονα τα κόκκαλά της ! Τρώει 2 φορές την μέρα από 700ml ξηρά τροφή (την κάθε φορά) και γυμνάζεται περίπου 2'5 με 3 ώρες καθημερινά ! Κάναμε εξετάσεις και βγήκαν άριστες και πάλι όμως εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω τα κοκκαλάκια της ! Ο γιατρός είπε να ξεκινήσω να της δίνω γιαούρτια και μαγιά μπύρας ! Εχετε κάτι να προτείνετε για να πάρει κάποια κιλά ?

(γνωρίζω ότι το καλούπι της ράτσας δεν είναι ιδιαίτερα ''εύσωμο'' αλλα συγκριτικά με άλλα Boxer είναι αρκετά αδύνατη)
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Δεν νομιζω πως θα βοηθουσε καπου το γιαουρτι κ η μαγια,οχι σε οτι αφορα τα κιλα παντα. Το γιαουρτι καθως περιεχει προβιοτικα ειναι πολυ καλο σαν εξτρα τροφη,για την μαγια δεν ξερω να σου πω,αν κ καπου διαβαςα οτι κανει καλο,δεν ξερω αν παχαινει το σκυλο ομως.Κατ εμε εφοσον εισαι ευχαριστημενος-η με την τροφη που δινεις,απλα δωσε περισσοτερη ποσοτητα.
 


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Η τροφή που τρώει είναι απλή ή ενέργειας;Αν είναι απλή δοκίμασε να δώσεις τροφή ενέργειας.