Δολοφόνοι χτύπησαν στο Καβούρι!!!


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Προσοχή παιδιά!!! Πρίν από λίγο διάβασα αυτή τη δημοσιεύση από μιά απελπησμένη κοπέλα!!! Την έκανα copy και την έβαλα εδώ για να μην πέσουμε και εμείς θύματα αυτών των δολοφόνων!!! :mad:

Όποιος βγάζει το σκύλο του εκεί κοντά και έχει παρατηρήσει κάτι ας το αναφέρει για το καλό των ζώων και μόνο!!!


"Μεγάλωσα πιστεύοντας ότι οι Ελληνες έχουν κουλτούρα, πολιτισμό, είναι καλοί και φιλόξενοι. Ηρθα από την Αυστραλία να ζήσω εδώ κι έφερα και την Κίμπα μαζί μου, την αγαπημένη μου σκύλα: ένα Australian blue heeler kelpie. Την Κυριακή, 28 Σεπτεμβρίου 2008, πήγαμε μαζί βόλτα στο λόφο του Καβουρίου. Εκεί, κάποιοι δολοφόνοι είχαν σκορπίσει φόλες, τις οποίες έφαγε η Κίμπα και πέθανε στα χέρια μου. Ηταν 8 χρόνων.

Τελικά, κατάλαβα ότι, δυστυχώς, υπάρχουν και Ελληνες που ούτε καλοί είναι ούτε πολιτισμό έχουν. Αντίθετα, είναι «άνθρωποι» χωρίς παιδεία, εγκληματίες, κοινοί δολοφόνοι, ασχέτως του οικονομικού ή μορφωτικού τους επιπέδου. Ειλικρινά, αν τους έβλεπα μπροστά μου δεν θα με σταματούσε τίποτα: Θα τους έδινα να φάνε αυτά που έδωσαν στην Κίμπα να φάει! Τόσο θυμωμένη είμαι. Διότι και εγώ και η Κίμπα μου δεν έχουμε πειράξει κανέναν!"

Ρίνα Χατζή
Πηγή: "www.enet.gr"
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Εγω εχω δει πολλα στο μικρο Καβουρι..,εκει που ειναι τα ουζερι..
που τα προσεχει καποιος νομιζω..:rolleyes:
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Έχετε δει πολλά αδέσποτα στην Βουλιαγμένη?
Δεν σας έχει εντυπωσιάσει η απουσία τους?
Στο Καβούρι υπάρχουν αρκετά και είναι γνωστά.

Τα φροντίζουν οι κάτοικοι.

Ποιο λόφο εννοεί δεν κατάλαβα. Τον πεζόδρομο με τα παράνομα ταβερνεία?
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Προφανώς έχω πέσει στην περίπτωση, δεν είμαι θαμώνας εκεί, αλλά... όσες φορές έχω βρεθεί στην Βουλιαγμένη με σκύλο, δεν έτυχε ποτέ να συναντηθώ με αδέσποτο, και μου είχε κάνει εντύπωση, οπότε το συνδίασα με πιθανό μαζικό φόλιασμα κατά καιρούς.
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Σε τέτοιες περιοχές παιδιά είναι πολύ δύσκολο να δούμε αδέσποτα! Και δυστυχώς όχι επειδή τα βοηθάνε και τα μαζεύουν στα σπίτια τους αλλά επειδή τους ενοχλούν και πρέπει να τα εξαφανίσουν!!! Αλλά όπως είναι λογικό, κανείς εκεί και σε άλλες εφοπλιστικές περιοχές δεν πρόκειται να κάνει κάτι!!! :(

Θέλουν οι κυρίες που βγάζουν έξω τα ακριβοπηρωμένα σκυλάκια τους να είναι τα μοναδικά!!! Μεγάλος ρατσισμός ακόμα και σε αυτό το σημείο!

Που ζούμε τελος πάντων??? Θα πρέπει όποτε πάμε βόλτα τα σκυλιά μας εκεί...να είμαστε με το φόβο!!!

Αχ, και να πετύχω κανέναν κανά βράδυ :mad: :mad: :mad: ............θα τον τσακίσω και θα τον βάλω να τα φάει!!!!!!!! :paja1:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν συμφωνώ..

Αυτά υπάρχουν παντού..

Φόλες βάζουνε στην Γλυφάδα..,
Φόλες βάζουνε στο Παλαιό Φάληρο ,στον Πειραιά και φόλες βάζουνε στο περιστέρι και στο Αιγάλεω..,τυχαία ανάφερα τις περιοχές..(για Γλυφάδα και Παλαιό Φάληρο παλαιά κρούσματα υπήρχαν..)μην το πάμε εκεί..

Εγώ προσωπικά έχω δει στο Καβούρι πολλά σκυλάκια όπου είναι κάποιος εκεί και τα φροντίζει..

Η αθλιότητα δεν γνωρίζει τάξεις..,δεν γνωρίζει γεωγραφικους χάρτες εντός Ελλάδας..
Η αθλιότητα πάει με την ψυχοσύνθεση των ανθρώπων..

Οπου όπως έχουν πει πολλοί..
Εξω είναι οι τρελοί και μέσα οι λογικοί..
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Ναι, σίγουρα υπάρχουν παντού αλλά δεν μπορούμε να συγκρίνουμε το ποσοστό αδέσποτων που υπάρχουν στον Πειραιά, ας πούμε και γύρω περιοχές, ... με το Καβούρι, Εκάλη, Βούλα, Ψυχικό κλπ! :shock:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Για την ασυνειδησία μίλησα και τις φόλες..

Μην το παίρνεις πάντα όπου δεν βλέπεις αδέσποτα είναι κακό..

Παντού υπάρχουν αδέσποτα ,απλά σε κάποιες περιοχές που αφήνουν κάποιοι να τριγυρίζουν τα σκυλιά τους και να γεννοβολάνε από εδώ και από εκεί είναι μεγαλύτερο το πρόβλημα..
Αδέσποτα πολλά επί τις Ιωάννου Μεταξά στην Γλυφάδα..
πολλά στην πλατιά της Βούλας..
πολλά στην Αγίου Αλεξάνδρου στο Παλαιό Φάληρο..
αρκετά στο σι παρκ και στην μαρίνα Αλίμου..

και έχω δει και αρκετά στον Πειραιά..

Στις παραλιακές ζώνες όμως μέσα στα στενά δεν έχω δει πουθενά στις περιοχές των νοτιων προαστίων αλλα στα συγκεκριμένα σημεία που είπα..


Εχτές πήγα στο εξοχικό μου στην Ραφήνα..

έξω από το σπίτι μου είδα μια τεραστια αγελη από αδέσποτα ευτυχισμένη ομολογουμένως παίζανε και φαινόντουσαν καλοζωισμένα και πολλά έμοιαζαν με ημίαιμα..
Στην παρέα ήταν ένα boxer,ένα ημίαιμο golden,ένα ημίαιμο λυκόσκυλο και κάποια αλλα
καθόλου ράτσας..
κάποια είχαν και λουράκι για σκνίπα..

Η Ραφήνα βεβαια πάντα είχε αδέσποτα..
γιατί πάντα πολλά σκυλιά τους τα άφηναν ελευθερα..
Γιατί καμια φιλοζωική δεν ενδιαφέρθηκε ποτε..
Γιατί ο δήμαρχος αλλα και ο πρωθυπουργός που μενει εκεί δεν ενδιαφέρθηκε ποτε ..
ειναι τοσα τα γιατί και σε καθε περιοχη εχει δικα του ..γιατί..


Εγώ δεν το περνώ με τις περιοχές που αδεσποτα υπάρχουν παντού..,αλλα με την ασυνειδησία που υπάρχει..
που το πιστεύω υπάρχει παντού..
Για μένα αυτός που αφήνει το σκυλί του να γεννοβολά από εδώ και από εκεί ,είναι ο ίδιος που θα βάλει φόλες..
οποτε μην το παίρνουμε αριθμητικά που έχει πιο πολλά αδέσποτα ανά περιοχή ως καλύτερο τεκμήριο ,αλλα πόση ασυνειδησία γενικά υπάρχει παντού..
 




nikitadog

Active Member
30 Αυγούστου 2008
32
0
καλησπερα εγω ταιζω στο καβουρι-βουλιαγμενη υπαρχουν αρκετα αδεσποτα ομως εχει γινει και καλη δουλεια με τη στειρωση απο το δημο οπου η κυρια ντινα τρεχει σαν τρελλη ανθρωποι κακοι υπαρχουν παντου και δυστυχως θα υπαρχουν
 


nikitadog

Active Member
30 Αυγούστου 2008
32
0
ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΑΡΚΙΖΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΡΙΞΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΛΕΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΚΛΗΡΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΕΙΡΩΣΗΣ ΞΑΝΑ(ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΟΜΙΖΩ)ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΙΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟ ΜΠΡΑΒΟ:mad::mad::mad:ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΠΕΙΛΕΙ