ΕΠΕΙΓΟΝ!!! - ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΜΕΣΗ ΥΙΟΘΕΣΙΑ -ΕΠΕΙΓΟΝ!!!


tryphon13

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
180
334
ATHENS
καλημέρα.

Στη γειτονιά μου υπάρχει ένα αδεσποτο σκυλακι το οποιο κινδυνεύει άμεσα. Το ταίζει μια κυρία και το φροντίζει όσο μπορεί αλλά ουσιαστικά μένει στο δρόμο. Το πρόβλημα είναι πως πνίγει γατάκια και ως αποτέλεσμα οι γείτονες είναι έξαλλοι. Από ότι άκουσα εχθές σκότωσε ένα γατάκι και ένας γείτονας τον ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ αλλά ευτυχώς αστόχισε.
Σήμερα με πήρε η κυρία που τον φροντίζει έντρομη και μου το είπε. Επίσης μου είπε πως η γειτονιά τον θεωρεί επικίνδυνο και θέλουν να τον πάνε για ευθανασία. Έιναι εξαιρετικό σκυλάκι περίπου 1μησι έτους, περίπου 30 κιλά, πάρα πολύ φιλικό με ανθρώπους και σκυλιά.

Επειδή δεν μπορώ να δεχτώ αυτές τις αλητείες θα τον φιλοξενίσω από σήμερα κιόλας στο σπίτι μου. Δυστυχώς δεν μπορώ να τον κρατήσω για πολύ καιρό γιατί έχω άλλα δυο σκυλιά και δεν έχω χώρο και χρήμα για τρίτο σκυλί.

Δεν είναι από σπίτι γιατί τον είχα φέρει σπίτι μου 3 φορές παλαιότερα για να τον ταίσω αλλά με το που έτρωγε γινότανε λούης. επίσης τον ανέβασαν στο facebook της φιλοζωικής Μαραθώνα και δεν τον αναζήτησε κανείς΄!

Σας παρακαλώ όποιος μπορει να βοηθήσει τον JET να βρει ένα καλό σπίτι.

Επίσης έχει τσιπάκι αλλά δεν είναι καταχωρημένο.

Θα ανεβάσω και φωτογραφίες το απόγευμα.

Ευχαριστώ,
 
Last edited:
  • Like
Reactions: l.Kyveli








tryphon13

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
180
334
ATHENS
Καλά πυροβόλησε κάποιος και δεν φωνάξατε την αστυνομία?
μάλλον δε διάβασες καλά το κείμενο. Δεν τον είδα το περιστατικό. Ετσι ακούστηκε!!!

είανι δυνατόν να ήμουν μπροστά και να μην έκανα τίποτα??

αλλά βέβαια στην κριτική είμαστε πρώτοι
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Από ότι άκουσα εχθές σκότωσε ένα γατάκι και ένας γείτονας τον ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ αλλά ευτυχώς αστόχισε.
Αν και η ερώτησή μου δεν ήταν για σένα προσωπικά (και συγνώμη αν το κατάλαβες έτσι) .....αλλά αναφερόταν γενικά στο "δεν φωνάξατε"....θα την διορθώσω....και θα ρωτήσω ..αν άκουσες : φώναξε κάποιος στην αστυνομία ? ή η γειτονιά το πέρασε στο ντούκου και είπαν όλοι ευτυχώς ?
Το θέμα της κριτικής δεν θα το σχολιάσω καν...
 


tryphon13

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
180
334
ATHENS
δεν γνωρίζω πολλά πράγματα . Σας μεταφέρω τι μου είπε η κυρία που τον ταίζει.. Έχετε υπόψιν σας κάποιον που να τον αγαπήσει?
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf