ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!ΥΙΟΘΕΣΙΑ ή ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ για ημίαιμα κουταβάκια και μαμά κουρτσχααρ!


Natasa S Ka

Active Member
20 Νοεμβρίου 2013
29
6
Ζωγράφου, Αθήνα
SOS!!! Μεγάλη ανάγκη για φιλοξενίες σε 8 κουτάβια και της αδέσποτης μανούλας σκυλίτσας!!!!αφού απογαλακτιστούν!σε ένα μήνα περίπου!!!!έστω ένα κουτάβι ο καθένας να φιλοξενήσει παιδιά!!!η τροφή του θα είναι καλυμμένη!μόνο την φιλοξενία ζητάμε!!!!!!τη βρήκαμε στην περιοχή μας να έχει γεννήσει κάτω από μια σκάλα μέσα στα μπάζα και τα σκουπίδια!η μανούλα είναι καθαρόαιμη κουρτσχααρ και τα μωρά είναι ημίαιμα και πανέμορφα!θα γίνουν μεσαίου μεγέθους!την έχουμε προς το παρόν μαζί με τα μωρά της σε χώρο καταστήματος που όμως δε μπορούν να μείνουν μέχρι να υιοθετηθούν!δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά!3 άτομα είμαστε που βοηθάμε!το καταφύγιο της περιοχής μας είναι γεμάτο!δεν μπορεί να αναλάβει άλλα περιστατικά! ΠΑΡΑΚΑΛΩ πείτε το σε όποιον νομίζετε ότι μπορεί να βοηθήσει!οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι πολύτιμη!!!
εάν ενδιαφέρεται κάποιος να υιοθετήσει...τα μωρά και η μητέρα θα δοθούν με συμβόλαιο υιοθεσίας και με την υποχρέωση τοποθέτησης microchip από τον νέο κηδεμόνα!
Σας ευχαριστώ από καρδιάς!!!
εδώ είναι το άλμπουμ τους στο facebook!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152319900846877&type=110426655_10204023207399549_5099614165935333591_n.jpg 10334464_10152309274316877_175491072157495117_n.jpg 10426655_10204023207399549_5099614165935333591_n.jpg 10308065_10204023204759483_2120679453169518582_n.jpg
 
  • Like
Reactions: Serge


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ναι...αλλά...είναι η τρίτη φορά που το βάζεις.
Το είδαμε και τις δύο προηγούμενες. Μπορείς να σταματήσεις να το ποστάρεις :unsure:
 


Natasa S Ka

Active Member
20 Νοεμβρίου 2013
29
6
Ζωγράφου, Αθήνα
οκ συγνώμη για το λάθος μου!!!!!το έβαλα σε διαφορετικές κατηγορίες νομίζοντας ότι ο κόσμος που μπαίνει ίσως να μην το δει αν δε το έβαζα σε όλα τα αντίστοιχα θέματα!εσύ δέχεσαι ειδοποιήσεις γιατί είσαι μέλος!νομίζω όμως ότι όσοι επισκέπτονται το forum για να βρουν κάτι δε θα το δουν παντού αλλά μόνο στην κατηγορία που θα τους ενδιαφέρει!ίσως να κάνω και λάθος τι να σου πω...υπάρχει όμως μεγάλη ανάγκη να το δει όποιος μπορεί να βοηθήσει!συγνώμη για την ενόχληση!!!!!!! :confused:
 


Natasa S Ka

Active Member
20 Νοεμβρίου 2013
29
6
Ζωγράφου, Αθήνα
και αφού είδες όσες φορές το πόσταρα θα είδες και το πρώτο θέμα που άνοιξα για την διατροφή της!σαν παλιό λοιπόν κι έμπειρο μέλος μήπως να απαντούσες σε εκείνο?εκτός από να κάνεις παρατήρηση?αν θέλεις βέβαια....ευχαριστώ!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Οτι βλέπω εγώ, βλέπουν όλοι.

Θα σε συμβούλευα, να επικεντρωθείτε στις κοινοποιήσεις μέσω fb.
Σε ένα σκυλοφόρουμ, όπου τα μέλη του είναι πολύ πιθανό να έχουν ήδη σκύλο/σκύλους, οι πιθανότητες να βρεις ανταπόκριση λιγοστεύουν.
Παρόλα αυτά, αν βρεθεί κάποιος ενδιαφερόμενος που: δεν είναι μέλος στο φόρουμ [δεν έχει κάνει δηλαδή εγγραφή] και δεν έχει fb, δεν θα ξέρει ούτε που είσαστε, ούτε πως να επικοινωνήσει :unsure:

Η αγγελία λοιπόν που έχεις βάλει τόσες φορές, χρειάζεται ακόμη, περιοχή / τηλέφωνο / e-mail επικοινωνίας :rolleyes:

Και...καλή τους τύχη.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
και αφού είδες όσες φορές το πόσταρα θα είδες και το πρώτο θέμα που άνοιξα για την διατροφή της!σαν παλιό λοιπόν κι έμπειρο μέλος μήπως να απαντούσες σε εκείνο?εκτός από να κάνεις παρατήρηση?αν θέλεις βέβαια....ευχαριστώ!!!
Οχι. Ούτε είδα άλλο θέμα σου [δεν είναι και υποχρεωτικό], ούτε θα ήθελα να συμμετέχω [επίσης, μη υποχρεωτικό]. Παρακαλώ :)
 


Natasa S Ka

Active Member
20 Νοεμβρίου 2013
29
6
Ζωγράφου, Αθήνα
δεν είπα ποτέ ότι είναι υποχρεωτικό να μου απαντήσεις!είπα εάν θέλεις!!!το ότι δεν θέλεις να συμμετέχεις και να απαντήσεις είναι δικαίωμα σου προφανώς!αλλά αφού δε θέλεις να ασχοληθείς τότε μην ασχολείσαι σε παρακαλώ και με το που το πόσταρα και πόσες φορές!!
νόμιζα ότι πρόκειται για forum ανταλλαγής απόψεων,απαντήσεις,ερωτήσεις, πάνω σε θέματα που αφορούν τα σκυλιά!δεν καταλαβαίνω λοιπόν το λόγο που πρέπει να δέχομαι επίθεση επειδή ανέρτησα ένα θέμα που αφορά την διατροφή μιας θηλάζουσας σκυλίτσας!και ταυτόχρονα το έβαλα και σε κατηγορία φιλοξενίας-υιοθεσίας!εκτός αν υπάρχει κανόνας του forum που να το απαγορεύει και να μην το γνωρίζω οπότε σε αυτή τη περίπτωση θα το σβήσω!
όσο αναφορά την πρώτη απάντηση σου έχω ήδη επικεντρωθεί στο facebook με κοινοποιήσεις!αλλά είδα πως υπάρχει ενότητα προσφορά και ζήτηση για υιοθεσίες σκυλιών!άρα μάλλον μπορώ κι εδώ να βάλω την αγγελία μου!έχω βάλει και το λίνκ για το άλμπουμ στο facebook αλλά οκ θα προσθέσω και το τηλ!το ότι κάποιος δεν θα έχει facebook και ταυτόχρονα δεν θα είναι και μέλος στο forum δεν το σκέφτηκα!!ευχαριστώ λοιπόν γι΄αυτήν τη διευκρίνση αλλά σε παρακαλώ αφού δε θέλεις μην ασχολήσε άλλο!μπορεί να υπάρχει κάποιο άλλο μέλος στο forum που ενώ έχει σκυλί-ά να θέλει να βοηθήσει με οτιδήποτε!κι εγώ έχω δυο σκυλιά αλλά ταυτόχρονα φιλοξενώ και σκυλίτσα με 8 κουτάβια!οπότε δε θεωρώ ότι οι πιθανότητες να βρω ανταπόκριση λιγοστεύουν εδώ!είμαι αισιόδοξη και προσπαθώ να κάνω το καλύτερο γι'αυτά αν δε σε πειράζει!
ευχαριστώ καλό απόγευμα!!!!
 
  • Like
Reactions: moko


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
δεν είπα ποτέ ότι είναι υποχρεωτικό να μου απαντήσεις!είπα εάν θέλεις!!!το ότι δεν θέλεις να συμμετέχεις και να απαντήσεις είναι δικαίωμα σου προφανώς!
Ευχαριστώ :)

αλλά αφού δε θέλεις να ασχοληθείς τότε μην ασχολείσαι σε παρακαλώ και με το που το πόσταρα και πόσες φορές!!
Σε άλλο θέμα σου, δεν θέλω να ασχοληθώ. Στο παρόν, μια χαρά θέλω. Τα έχεις μπλέξει λιγουλάκι
:)

νόμιζα ότι πρόκειται για forum ανταλλαγής απόψεων,απαντήσεις,ερωτήσεις, πάνω σε θέματα που αφορούν τα σκυλιά!
Σωστά έχεις καταλάβει :)

δεν καταλαβαίνω λοιπόν το λόγο που πρέπει να δέχομαι επίθεση επειδή ανέρτησα ένα θέμα που αφορά την διατροφή μιας θηλάζουσας σκυλίτσας!
Που έχει γίνει αυτή η επίθεση; Sorry...δεν παρακολουθώ :)

και ταυτόχρονα το έβαλα και σε κατηγορία φιλοξενίας-υιοθεσίας!εκτός αν υπάρχει κανόνας του forum που να το απαγορεύει και να μην το γνωρίζω οπότε σε αυτή τη περίπτωση θα το σβήσω!
1ον. Δεν υπάρχει ακριβώς τέτοιος κανόνας. Υπάρχουν ευρύτεροι κανόνες, για την εύρυθμη / λογική χρήση του. Τους έχεις διαβάσει καθόλου; :)
2ον. Δεν μπορείς να τα σβήσεις.

όσο αναφορά την πρώτη απάντηση σου έχω ήδη επικεντρωθεί στο facebook με κοινοποιήσεις!αλλά είδα πως υπάρχει ενότητα προσφορά και ζήτηση για υιοθεσίες σκυλιών!άρα μάλλον μπορώ κι εδώ να βάλω την αγγελία μου!έχω βάλει και το λίνκ για το άλμπουμ στο facebook αλλά οκ θα προσθέσω και το τηλ!το ότι κάποιος δεν θα έχει facebook και ταυτόχρονα δεν θα είναι και μέλος στο forum δεν το σκέφτηκα!!ευχαριστώ λοιπόν γι΄αυτήν τη διευκρίνση...
Παρακαλώ :)


... αλλά σε παρακαλώ αφού δε θέλεις μην ασχολήσε άλλο...
Αυτό το διευκρινήσαμε. Ας μην επαναλαμβανόμαστε :)

.μπορεί να υπάρχει κάποιο άλλο μέλος στο forum που ενώ έχει σκυλί-ά να θέλει να βοηθήσει με οτιδήποτε!κι εγώ έχω δυο σκυλιά αλλά ταυτόχρονα φιλοξενώ και σκυλίτσα με 8 κουτάβια!οπότε δε θεωρώ ότι οι πιθανότητες να βρω ανταπόκριση λιγοστεύουν εδώ!είμαι αισιόδοξη και προσπαθώ να κάνω το καλύτερο γι'αυτά αν δε σε πειράζει!
Οντως μπορεί και να υπάρχει κάποιος.
Μπράβο σου, ξανά μπράβο σου, ξανά καλή τους τύχη, καλό απόγευμα και σε σένα και...world peace (y)

* παίζει να 'χω κάνει και προσωπικό ρεκόρ σε χαμογελαστά φατσάκια :X3:
 


Natasa S Ka

Active Member
20 Νοεμβρίου 2013
29
6
Ζωγράφου, Αθήνα
θέλεις να ασχοληθείς με το παρόν??και τα έχω μπλέξει λιγουλάκι?συγνώμη αλλά δε σε είδα να θες να ασχοληθείς!που το έδειξες ή το είπες αυτό?μόνο υποδείξεις βλέπω και ειρωνεία!συγνώμη για τα τραγικά μου λάθη δεν θα τα επαναλάβω!ασχολήσου με κάτι άλλο τώρα αφού έχεις όρεξη γιατί εγώ δεν έχω!δεν φανταζόμουν ότι είναι τόσοοοο τραγικό να αναρτήσω κάτι σε διαφορετικές κατηγορίες!και δε θα μπω στην διαδικασία να κάθομαι άλλο να απολογούμαι...άσε τις απαντήσεις στην ανάρτηση μου να τις δώσει κάποιος που θέλει πραγματικά να βοηθήσει κι όχι κάποιος που δεν έχει με τι άλλο να ασχοληθεί!
 
  • Like
Reactions: moko


cookie la francaise

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2013
181
33
SOS!!! Μεγάλη ανάγκη για φιλοξενίες σε 8 κουτάβια και της αδέσποτης μανούλας σκυλίτσας!!!!αφού απογαλακτιστούν!σε ένα μήνα περίπου!!!!έστω ένα κουτάβι ο καθένας να φιλοξενήσει παιδιά!!!η τροφή του θα είναι καλυμμένη!μόνο την φιλοξενία ζητάμε!!!!!!τη βρήκαμε στην περιοχή μας να έχει γεννήσει κάτω από μια σκάλα μέσα στα μπάζα και τα σκουπίδια!η μανούλα είναι καθαρόαιμη κουρτσχααρ και τα μωρά είναι ημίαιμα και πανέμορφα!θα γίνουν μεσαίου μεγέθους!την έχουμε προς το παρόν μαζί με τα μωρά της σε χώρο καταστήματος που όμως δε μπορούν να μείνουν μέχρι να υιοθετηθούν!δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά!3 άτομα είμαστε που βοηθάμε!το καταφύγιο της περιοχής μας είναι γεμάτο!δεν μπορεί να αναλάβει άλλα περιστατικά! ΠΑΡΑΚΑΛΩ πείτε το σε όποιον νομίζετε ότι μπορεί να βοηθήσει!οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι πολύτιμη!!!
εάν ενδιαφέρεται κάποιος να υιοθετήσει...τα μωρά και η μητέρα θα δοθούν με συμβόλαιο υιοθεσίας και με την υποχρέωση τοποθέτησης microchip από τον νέο κηδεμόνα!
Σας ευχαριστώ από καρδιάς!!!
εδώ είναι το άλμπουμ τους στο facebook!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152319900846877&type=1View attachment 50020 View attachment 50021 View attachment 50020 View attachment 50022
Κουκλακια ειναι!!εκτος απο το φεις τυπωσε κ αφησακια με φωτο κ στοιχεια επικοινωνιας κ μοιρασε τα στα dog friendly μαγαζια , κτηνιατρια κτλ της περιοχης...υπαρχουν κ σελιδεςοπως το αδεσποτο, χρυση ευκαιρια κα οπου μπορεις να βαλεις αγγελια..ψαξε στο φορουμ τα σχετικα θεματα να παρεις ιδεα...καλη τυχη στα μικρουλια!!
 
  • Like
Reactions: Natasa S Ka


Natasa S Ka

Active Member
20 Νοεμβρίου 2013
29
6
Ζωγράφου, Αθήνα
ευχαριστώ πολύ!!!!!είναι πανέμορφα ναι!και η μαμά πολύ γλυκιά και τρυφερή!τα έχω βάλει σε πολλά site και στο φεις σχεδόν παντού!!!!περιμένω να ανοίξουν όλα τα ματάκια τους και να τα βγάλουμε ωραίες φώτο να τις κολλήσω όπου μου το επιτρέψουν!μακάρι να έχουν όλα τους καλή τύχη!ευχαριστώ και πάλι να σαι καλά!!!
 
  • Like
Reactions: cookie la francaise