Ειμαι η Ελλη και αυτη ειναι η ιστορια μου. . .


Status
Κλειδωμένο θέμα

Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τριγυριζα θυμαμαι σε εναν μεγαλο δρομο με πολλα αυτοκινητα. Απο τον φοβο μου κρυβομουν πισω απο κατι θαμνους. Για φαγητο ουτε συζητηση, ποσο μαλλον για νερο και χαδια. Εβγαινα που και που γιατι πειναγα πολυ, δεν αντεχα ειμαι και μικρη βλεπεται. Ωσπου ξαφνικα σταματαει ενα κοκκινο αυτοκινητο και απο τον τρομο μου ξανακρυφτηκα μη μου κανουν κακο. Μετα ακουσα μια φωνη να με φωναζει και δειλα δειλα βγηκα. Με πηραν αγκαλια και φυγαμε. Κατι μου ψυθιριζαν στο αφτι αλλα δεν καταλαβαινα. Με πηγαν σε ενα αλλο μερος που ειχε και αλλη παρεα, φαγητο και σπιτακι. Εκει θα ημουν πιο ασφαλης. . . για ποσο? Ετρωγα καλα καθε μερα και επαιζα με την φιλη μου και απο χαδια δεν εχω παραπονο ηταν και αυτα καθημερινα, αλλα εξακολουθουσα να ζω στο δρομο. . .
Ωσπου μια μερα αποφασισα να παω μια πιο μακρυνη βολτα απο την συνηθισμενη. Βγηκα παλι στον κεντρικο δρομο, αναζητουσα βλεπεται την ανθρωπινη παρεα και οποιον εβλεπα να περπαταει τον επαιρνα απο πισω. Οπως περπατουσα ακουσα εναν μεγαλο θορυβο και μετα αισθανθηκα εναν τεραστιο πονο σε ολο μου το κορμι. Δεν μπορουσα να κουνηθω. Καθομουν ξαπλωμενη στην ακρη του δρομου, ανημπορη να κανω το οτιδηποτε. Η καρδια μου χτυπαγε σαν τρελη και απο το φοβο μου κατουρηθηκα. Ειμαι πολυ μικρη για να πεθανω. . . θελω να ζησω.
Για καλη μου τυχη ομως στο κολαρο μου κρεμοταν η ταυτοτητουλα που μου ειχε φορεσει αυτη η κοπελα που με ταιζε. Ενα παλικαρι ειδε το συμβαν και ηρθε κοντα μου, ανοιξε την ταυτοτητα και πηρε τηλεφωνο. Αμεσως κατεφθασε η κοπελα αλλα εγω ακομα φοβομουν, πονουσα και δεν μπορουσα να σηκωθω. Τι μου συνεβαινε? Τι θα απογινω? Ακουσα που λεγανε πως με χτυπησε με μεγαλη ορμη ενα αυτοκινητο και με πεταξε ψηλα. Μα τι τρεχουν ετσι και αυτοι?
Ηρθε και αλλη μια φιλη μου μετα απο λιγο, προσπαθησα ξανα να σηκωθω να παω κοντα της αλλα παλι δεν μπορουσα. Με βαλανε σε ενα σεντονακι και φυγαμε τρεχοντας. Πηγαμε σε εναν κυριο που με ξαπλωσε σε ενα κρεβατι εξεταστικο να δει τι εχω. Μετα απο λιγη ωρα και αφου η καρδουλα μου χτυπουσε ασταματητα ευτυχως δεν ειχα εσωτερικη αιμοραγια. Αλλα ειχα χτυπησει στον πνευμονα και ειχα μια δυσκολια στην αναπνοη και ειχε σπασει και το ποδαρακι μου. Με κρατησαν εκει για τρεις μερες. Παλι μοναξια αλλα επρεπε να ξεπερασω τον κινδυνο. Μετα απο 3 μερες λοιπον και αφου ο πνευμονας μου ειναι καλυτερα, στο ποδι μου μπηκε γυψος με πηγαν στο σπιτι μιας πολυ καλης κοπελας που εχει μια γλυκια κορη και 3 αλλα φιλαρακια που στην αρχη με γαβγιζαν λιγο αλλα μετα με συνηθισαν! Ειμαι βλεπεται πολυ γλυκια για να μη με συμπαθουν ολοι! Τωρα ακομα εκει βρισκομαι! Ωραια περναω, τρωω, ακουν γλυκολογα, απο χαδια τιποτα αλλο αλλα μολις γινω καλα θα πρεπει να ξαναβγω στους δρομους?? Δεν θελω.

πριν το ατυχημα




το ατυχημα




στον κτηνιατρο


και μετα







Ισως εσεις μπορειτε να με βοηθησετε να βρω ενα σπιτι να σαν και αυτο που μενω τωρα!

Ειμαι η Ελλη, 6 μηνων και μολις 10 κιλακια. Ειμαι εμβολιασμενη και αποπαρασιτωμενη. Ειμαι καλοβολη, γλυκια και παιχνιδιαρα! Οχι δεν γαβγιζω ασκοπα και να σας πω ενα μυστικο? Τρελαινομαι για χαδια, αγκαλιες και φιλια! Δεν θα μεγαλωσω πολυ ακομα! Ειμαι ιδανικη σας λεω για σπιτι! Αμα ενδιαφερεστε μπορειτε να στειλετε email στο [email protected] η να κοινοποιησετε το αλμπουμ μου μεσω fb!
Νατο https://www.facebook.com/media/set/?set=a.530306577056351.1073741901.385712381515772&type=3
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
Ασε μας ρε Ειρήνη μεσημεριάτικα...31 του μηνού...και δεν παίζει και το e-banking της Εθνικής...](*,)

Πολύ...πολύ γλυκό κορίτσι! Σίγουρα θα βρει σύντομα, το...δεύτερο καλύτερο σπίτι :)

* Στο ναρθηκάκι, να βάζετε χαρτοταινία σε όσα σημεία δεν θέλετε να λερώνεται :p
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ευχαριστουμε για το tip! :)
Μεχρι στιγμης η αποθεραπεια της συνεχιζεται και κυλλαει με ηρεμια! Αν και στην
αρχη την δυσκολευε ο γυψος τωρα εχει βρει τις ισορροπιες της και πως πρεπει
να κινειται για να κανει τις αναγκες της. :)

Το ηθικο διδαγμα το οποιο θεωρω οτι ενδιαφερει πολλους, αν η Ελλη δεν φοραγε ταυτοτητα
αυτη τη στιγμη που μιλαμε θα ηταν νεκρη. Μια ταυτοτητα λοιπον στο κολλαρο του
σκυλου μας σωζει τη ζωη του. Μην το ξεχνατε!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.650
7.758
Μου φαίνεται πολύ τυχερό κοριτσάκι μέσα στην ατυχία του, να δεις που θα βρει το καλύτερο σπίτι!
Σιδερένια και να σας έχει ο θεός καλά παιδιά!
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
να συμπληρωσω για την μικρή Έλλη :
Είναι το πιο ξεκουραστο σκυλί που έχει περάσει απο τα χέρια μου, το κλαμα της δεν το έχουμε ακουσει και παρολη την κατασταση της δεν εχει λερωσει ουτε μία φορα μέσα στο crate ή στο Box της περιμενει υπομονετικά να γυρίσουμε να την βγαλουμε στον κήπο.
Είναι τρυφερή , χαδιάρα τα πηγαίνει παρα πολυ καλά με τους άλλους σκυλους και με τα παιδιά και υπάκουη.
Ιδανικό σκυλί για οικογένεια , μικρόσωμη δεν νομίζω να είναι ούτε 10 κιλα θα την ζυγίσω το βραδυ.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Το καλύτερο σπιτι θα βρει, ειμαι σιγουρη! Αφού αναλάβατε εσεις κορίτσια, δεν εχει επιλογή παρα να πάει στα καλύτερα η μικρή!!!



εδιτ: καλά κοιτουσα τις φωτογραφίες στο inet, ιδια η Ειρηνη με εσένα βρε Κατερινα! Πολύ ομορφη φωτογραφία οι δυο μικρές μαζι!!!:)
 
Last edited:


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ξεχασα να αναφερω την πολυτιμη βοηθεια της Κατερινας και της Ειρηνης!
Αμεσως μολις εμαθαν τα νεα της προσφερθηκαν να την φιλοξενησουν και
να βοηθησουν στην αποθεραπεια της!
Κατερινακι εχεις μεγαλη καρδια και εκτιμω πολυ την βοηθεια σας και εχεις και
μια κορη μαλαμα! Θα τα πουμε απο κοντα!
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Στην βούτηξα μεσα απο τα χέρια :p τόσα έχεις άσε να πάρουμε και εμείς ένα :)
 




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
γιατί είσαι καλός ανθρωπος και δεν τα θέλεις όλα δικά σου :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
Κορίτσια μου, όσο και να "αλληλοκατηγορείστε" :p από κάτι ανθρώπους μάλαμα σαν εσάς, μπορούν και επιβιώνουν κάποια φουκαριάρικα εκεί έξω. Το μεγαλείο ψυχή σας, δεν συγκρίνεται με τίποτα.

Οσο μελό κι αν ακούγεται όλο αυτό, λυπάμαι πάρα πολύ, αλλά αν δεν έχεις σταματήσει στον δρόμο, δεν έχεις τρέξει μόνος ή και με παρέα, να φορτώσεις ένα αδέσποτο, που χρήζει βοήθειας και από κει και πέρα, να σου βγει η Παναγία για να το κάνεις καλά και να του κάνεις και το απαραίτητο ρεκτιφιέ, για να είναι ικανό να μπει σε ένα σπίτι [που σιγά μην το βρεις και εύκολα], να ξοδέψεις ένα σωρό χρήματα που δεν έχεις πια και να του εξασφαλίσεις και μια γωνίτσα ασφαλή, που δεν σου περισσεύει πια, δεν μπορείς να καταλάβεις ούτε στο ελάχιστο, πόσο μεγάλος αγώνας είναι όλο αυτό.

Ευτυχώς, στο φόρουμ υπάρχουν πολλά άξια τέτοια μέλη :)

Να σας έχει ο Θεός πάντα καλά και να σας δίνει τα απαραίτητα ψυχικά αποθέματα, να τα βγάζετε πέρα!
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο αρκει να υπαρχει θεληση!
Διοτι η αδιαφορια σκοτωνει. Χρηματα δεν περισσευουν σε κανεναν αλλα λυσεις
υπαρχουν, τις βρισκεις αρκει να θες να βοηθησεις. Ευχομαι τα μελη να αυξηθουν
και η βοηθεια αντι να μικραινει να μεγαλωνει γιατι αδεσποτα υπαρχουν πολλα,
χερια ομως λιγα. και εις αλλα με υγεια! ;)
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Η μικρη μας Ελλη βρηκε προσωρινη φιλοξενεια σε ενα υπεροχο σπιτι με
πολυ καλη διποδη και τετραποδη παρεα! Μαθαινει στις χλιδες το κοριτσακι μας!

Ο γυψος εχει αφαιρεθει, το ποδι της ειναι μια χαρα και φυσικα ψαχνει το
παντοτινο της σπιτι!




 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
πωπω η γλυκεια μου !!
δείχνει να καλοπερνάει :)
αντε και στο δικό της σπίτι γρήγορα !!
παλι δεν δείχνει πόσο μικρούλα είναι :(
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Κατερινα αν δεν ησουν εσυ και η Ειρηνουλα η Ελλη δεν θα ειχε τοσο καλη αποθεραπεια και
ισως τα πραγματα να μην ηταν τοσο αισιοδοξα για αυτην. Σ'ευχαριστουμε και ευχομαστε
και εμεις γρηγορα στο σπιτι της!
 




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Η φωτο με την γατα είναι φοβερη και επιτελους βρεθηκε τροπος να δειξει ποσο μικρη ειναι η Ελλη :) λιγο πιο μεγαλη απο γάτα και παρα παρα πολυ πιο καλοβολη :)
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Χαχα χαχααα δεν το ειχα σκεφτει ετσι! Οντως ειναι λιγο πιο μεγαλη απο μια
φουντωτη γατα! :)

ναι αλλά παραμένει μικρότερη από μια μειν κουν γατα!!! και οντως δεν της φαίνεται πόσο μικρή ειναι!
(το γατόνι, θεϊκό απλα...)
 


Status
Κλειδωμένο θέμα