Εκθεση Κ.Ο.Θ.




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Θα μπορούσατε να μου το διευκρινίσετε για να το κάνουμε και επίσημα αυτό το οποίο μου καταλογίζετε?
Αναφέρθηκα και σε άλλο ποστ μου για τον Κουλουριώτη εκτροφέα με "τις σοβαρές προσπάθειες" και τη δική σας απάντηση. Κάντε τον κόπο να το διαβάσετε. Αυτό που είπα είναι ότι αντί να κηνυγάει κανείς πινακίδες αυτοκινήτων καλύτερα είναι να κριτικάρει τα κακώς κείμ..ενα στην κυνοφιλία για την οποία οι όμιλοι κόπτονται.
 




Dog Master

Member
17 Φεβρουαρίου 2010
14
0
Κοιτα τους καυγαδες σου απο την αλλη πλευρα ναι;; Αιντε! Λασπη και λασπολουτρα δεν κανω σε κανενα! Εγω απλα είπα οτι ο ομαροκ επρεπε να βγει κατι στην ομαδα και υπεθεσα αυτο!
Δεν είπες αυτό. Άλλα είπες.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Θα με τρελλάνετε ?
Τι διάολο σπόνσορες θα ειναι αν δεν πληρώσουν ?
Συμβολική χορηγία με ελάχιστο ποσό. Θα μοιράζουν δείγματα με σκυλοτροφές. Και Pet shop που θα πουλάνε μπούρδες. Αρκεί να γίνει μπούγιο.
 






Dog Master

Member
17 Φεβρουαρίου 2010
14
0
Συμβολική χορηγία με ελάχιστο ποσό. Θα μοιράζουν δείγματα με σκυλοτροφές. Και Pet shop που θα πουλάνε μπούρδες. Αρκεί να γίνει μπούγιο.
Το βλέπεις από την μεριά του επισκέπτη γιαυτό θέλεις μπούγιο και πανηγύρια.
Εγώ το βλέπω από την μεριά των διοργανωτών όπου χρειάζονται σπόνσορες να δώσουν λευτά για αναβαθμισθούν οι εκθέσεις.
Μόνο αν διοικήσετε έναν όμιλο θα καταλάβετε. Και θα το καταλάβετε καλά όταν θα πληρώνετε από τηντσέπη σας για να βγει η έκθεση και μετά κάποιοι να σας τα χώνουν και από πάνω στα forum.

Θα πώ κάτι τελευταίο πρός όλους και δεν θα συνεχίσω άλλο μ'αυτό το θέμα.
Θα ήταν καλύτερα οι κριτικές και οι συμβουλές να δινόταν απ΄ευθείας στούς αρμόδιους τις ημέρες τις έκθεσης (κάποιοι από εσάς εθεάθησαν να μιλάνε με τον πρόεδρο του Κ.Ο.Θ. αλλά φαίνεται για άλλα θέματα) και όχι να περιμένετε να γυρίσετε σπίτι σας και να τα λέτε μέσω του forum.
Τα λέτε επί τόπου για να πάρετε και τις απαντήσεις. Έτσι κάνουν οι άντρες με σπαθιά όχι από μακρυά με βέλη. Ευχαριστώ.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Το βλέπεις από την μεριά του επισκέπτη γιαυτό θέλεις μπούγιο και πανηγύρια.
Εγώ το βλέπω από την μεριά των διοργανωτών όπου χρειάζονται σπόνσορες να δώσουν λευτά για αναβαθμισθούν οι εκθέσεις.
Μόνο αν διοικήσετε έναν όμιλο θα καταλάβετε. Και θα το καταλάβετε καλά όταν θα πληρώνετε από τηντσέπη σας για να βγει η έκθεση και μετά κάποιοι να σας τα χώνουν και από πάνω στα forum.

Θα πώ κάτι τελευταίο πρός όλους και δεν θα συνεχίσω άλλο μ'αυτό το θέμα.
Θα ήταν καλύτερα οι κριτικές και οι συμβουλές να δινόταν απ΄ευθείας στούς αρμόδιους τις ημέρες τις έκθεσης (κάποιοι από εσάς εθεάθησαν να μιλάνε με τον πρόεδρο του Κ.Ο.Θ. αλλά φαίνεται για άλλα θέματα) και όχι να περιμένετε να γυρίσετε σπίτι σας και να τα λέτε μέσω του forum.
Τα λέτε επί τόπου για να πάρετε και τις απαντήσεις. Έτσι κάνουν οι άντρες με σπαθιά όχι από μακρυά με βέλη. Ευχαριστώ.
Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν!!
Η κριτική συνήθως ευνοεί αυτόν που κρίνεται. Και αυτοί που κρίνουν είναι αυτοί οι ίδιοι που πληρώνουν σε μια έκθεση, αυτοί για τους οποίους στην ουσία γίνεται η έκθεση.
Και δεν νομίζω πως σας υποχρεώνει κάποιος να το κανέτε, το κάνετε επειδή θέλετε μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
τωρα εσενα σε πειραξε απο που γινεται η κριτικη?τι εισαι δεν μας ειπες,η μας ειπες κ δεν το διαβασα εγω?εγω αν κανω ενα λαθος ,ειτε μου το πουνε απο το φορουμ ειτε μου το πουνε στον καφε,θα με νοιαξει κ θα προσπαθησω να το αλλαξω.ασε τωρα τα καραγκιοζιλικια για σπαθια κ βελη.αυτο δεν εχει καμια σχεση που λες.κ φυσικα δεν μπορεις να ξερεις τι ειπαν στον προεδρο.εκτος αν εισαι εσυ ο προεδρος.μπορει να τα ειπαν κ σε αυτον κ εδω μεσα.κ φυσικα λαβε υποψιν σου ,οτι εδω μεσα μπορει να τα ειπαν απλα προς ενημερωση στους αλλου.για θεματα που αφορουν σκυλια λεμε,οχι για το τι φαγαμε χθες ,ουτε για το ποσο μεγαλο σπαθι εχει ο ανεστης....μην με ρωτησετε ποιος ειναι ο ανεστης.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Για να ερθει σπονσορας πρεπει να εχεις συμμετοχες και επισκεπτες,με 120 συμμετοχες στην συμπρωτευουσα και 150 επισκεπτες,μονο ο σουβλατζης θα ερχεται,γιατι δεν το κανουν σε ελευθερο χωρο και να πουλανε αυτοι τα σουβλακια?οποιο παρκο και αν ζητουσαν απο τον Δημο θα το επαιρναν για 3 ρινγκ(ειδικα τωρα με τις εκλογες,και θα γινοταν και καθεστως αργοτερα)θα πουλαγαν 500 σουβλακια και 500 αναψυκτικα να τα 1500 ευρω.
 




Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
Συμφωνω σε πολλα απο τα παραπανω..
Αλλα δεν ειναι τοσο ευκολα ολα..δηλαδη πρωτα οι εκθεσης στην Θεσσαλονικη προς το παρων ειναι CAC εθνικες δηλαδη
και οχι CACIB διευθνες για να τραβηξει περισσοτερο κοσμο κ κοσμο απο το εξωτερικο.
Πηγαινοντας σε εκθεσης σε κοντινα μερη οπως η Βουλγαρια κ Σερβια θα δειτε πολλες συμμετοχες κ λεωφορια αρκετα ακομη απο Ρωσσια Ουκρανια κτλ..
Με πολλα σκυλια κ ποιοτικα φυσικα.
Η διαφορα μας ειναι οτι εχουν CAC σε καθε κατηγορια ,δηλαδη Εφηβων,Ανοιχτη,(Εργασιας),Πρωταθλητων,φυσικα το CACIB παραμενει 1 παντα.
Επισης γινονται Πρωταθλητες της χωρας με 2 CAC,που μπορουνε να κερδισουν σε ενα Σ/Κ μεσα.
ΕΑΝ ειχαμε τους ιδιος "νομους" στην Ελλαδα,σιγουρα θα ειχαμε παρα ΜΑ παρα πολλες συμμετοχες στις εκθεσης..κ μεγαλυτερη προβολη σαν χωρα στον χωρο της Κυνοφιλιας.
κ οι διοργανοτες θα μπορουσανε να κανουν εκθεσεις σε καλυτερο χωρο,περισσοτερη διαφημηση κ με πολυ πιο γνωστους Κριτες,που επισης θα τραβηξουν εκθετες.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Το βλέπεις από την μεριά του επισκέπτη γιαυτό θέλεις μπούγιο και πανηγύρια.
Εγώ το βλέπω από την μεριά των διοργανωτών όπου χρειάζονται σπόνσορες να δώσουν λευτά για αναβαθμισθούν οι εκθέσεις.
Μόνο αν διοικήσετε έναν όμιλο θα καταλάβετε. Και θα το καταλάβετε καλά όταν θα πληρώνετε από τηντσέπη σας για να βγει η έκθεση και μετά κάποιοι να σας τα χώνουν και από πάνω στα forum.

Θα πώ κάτι τελευταίο πρός όλους και δεν θα συνεχίσω άλλο μ'αυτό το θέμα.
Θα ήταν καλύτερα οι κριτικές και οι συμβουλές να δινόταν απ΄ευθείας στούς αρμόδιους τις ημέρες τις έκθεσης (κάποιοι από εσάς εθεάθησαν να μιλάνε με τον πρόεδρο του Κ.Ο.Θ. αλλά φαίνεται για άλλα θέματα) και όχι να περιμένετε να γυρίσετε σπίτι σας και να τα λέτε μέσω του forum.
Τα λέτε επί τόπου για να πάρετε και τις απαντήσεις. Έτσι κάνουν οι άντρες με σπαθιά όχι από μακρυά με βέλη. Ευχαριστώ.
Ξέρεις μήπως ποιοι από εδώ μέσα ανήκουν σε ομίλους/οργανισμούς ή είναι σε αντίστοιχες επιτροπές? Ή θεωρείς ότι είσαι μόνο εσύ ο ...master of the universe των διοικητικών συμβουλίων?

Οι αρμόδιοι πάντως καλά θα κάνουν να συμμετέχουν σε fora που τους αφορούν και να "αφουγκράζονται" τον κόσμο που στο κάτω-κάτω είναι πελάτες τους (αν δεν υπήρχαν οι βαρεμένοι εδώ μέσα που κριτικάρουν θα τα χαν κλείσει τα εκτροφεία και θα χαν ανοιίξει σβουβλατζίδικα - κανονικά θα πρεπε να μας δίνουν και προμήθεια!). Έτσι κάνουν και σε άλλους "ομίλους". Προς τιμήν του ο theogoniakennel το κάνει και συμμετέχει. Οι άλλοι που είναι? Ζεσταίνουν τις καρέκλες του δικοικητικού συμβουλίου?
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Μα η vrmode σας λεει πως να μην χρειαζεται να πληρώνεται απο την τσέπη σας και εσεις επιμένεται να κολλάτε στα εμποδια. Ασε που την ημέρα της έκθεσης είναι όλοι στα χαμένα. Ποιος να σκεφτεί να δώσει συμβουλές και να κάνει παράπονα; Θελεις να έχεις καλή ψυχολογία για να πάει καλά κι ο σκύλος σου. Αυτα γίνονται σε γραφεία και με δελτία παραπόνων. Να κάτι ακόμα,... ένα σταντ με φυλλάδια και ερωτηματολόγιο για να παίρνουνε ιδέες δε θα ήταν άσχημο...Και ίσως όχι τοσο πολυέξοδο.
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Παιδιά αφήστε τους τσακωμούς και βάλτε καμιά φωτογραφία από την έκθεση.
 




samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
να πηγαινες να την δεις ,τωρα κατσε κ μαλωσε!λαβε θεση κ πυρ!!!!!!!φερε κ ποπ κορν!!!!!χοχοχοχ
lawrence-gr ρε φιλε τα σχολια σου δεν παιζονται! εισαι απο αυτους που θα ηθελα να γνωρισω ,γελιο εξασφαλισμενο λεμεεε:D
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
να πηγαινες να την δεις ,τωρα κατσε κ μαλωσε!λαβε θεση κ πυρ!!!!!!!φερε κ ποπ κορν!!!!!χοχοχοχ

Αν είσαι αυτός που γαύγιζε, είμασταν δίπλα. Απλά δεν είχα φωτογραφική μηχανή.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
γαυγηζαμε τακτικα ας πουμε ,για να μην ξεχνιωμαστε...ειχε προσωπικα θεματα ο καπονε!!!!πηγαν να του φανε την γκομενα!μας βγηκε το ονομα ε??που φαση ειδες κ ηθελες να βγαλεις φωτο???samsok η καλη παρεα φιλε διευρηνει τους οριζοντες του χιουμορ!!!!!ολοι μας λιγο πολυ αν βρουμε καλη παρεα ,βρισκουμε κ καλη διαθεση κ ριχνουμε ατακες!ευχαριστω παντως!ελπιζω να συμβει!καποια στιγμη λεω να παω στον δημητρη ,οπωτε θα τα πουμε κ ολοι μαζι!!!!
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU