Εκπαιδευτής σκύλου


Frini_696

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
130
6
Καριέρα Εκπαιδευτή Σκύλων

απο κει και περα μπορεις να παρεις τηλ για περισσοτερα..

Αν και δε καταλαβαινω τον λογο που το συζηταμε..

Αν καποιος εχει καποια ασχημη εμπειρια με την εκπαιδευτρια δεκτη η αποψη του αλλα μονο και μονο απο μια σελιδα στο φεισμπουκ δεν νομιζω οτι μπορουμε να κρινουμε ολοκληρωμενα εναν επαγγελματια.
 






Frini_696

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
130
6
Αρχισαμε δε λες τιποτα...

Απλα ζηταω να μη γινεται δυσφημιση απο καποιους που δεν εχουν προσωπικη εμπειρια...τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο...

Και θεωρω οτι ενω ειπα την αποψη μου δημοσια και ανεφερα σε ποιον εκπαιδευτη γινεται η εκπαιδευση της μικρης μου,αποψεις του στυλ δε μου γεμιζει το ματι κτλ κτλ θιγουν εμενα την ιδια και την επιλογη που εκανα...

Απο κει κ περα περιμενω και αλλα ατομα απο Θεσ/νικη να πουνε την αποψη τους και προτασεις για αλλους εκπαιδευτες που ΟΙ ΙΔΙΟΙ εχουν εμπιστευτει και δεν τους εχουν βρει απλα στο google..
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Εγω πηγα την μικρη μου στο Drive Unlimited κ δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη. Προσωπικη μου αποψη φυσικα,οποιος ενδιαφερεται ας παει κ μια βολτα απο εκει.
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
Αρχισαμε δε λες τιποτα...

Απλα ζηταω να μη γινεται δυσφημιση απο καποιους που δεν εχουν προσωπικη εμπειρια...τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο...

Και θεωρω οτι ενω ειπα την αποψη μου δημοσια και ανεφερα σε ποιον εκπαιδευτη γινεται η εκπαιδευση της μικρης μου,αποψεις του στυλ δε μου γεμιζει το ματι κτλ κτλ θιγουν εμενα την ιδια και την επιλογη που εκανα...

Απο κει κ περα περιμενω και αλλα ατομα απο Θεσ/νικη να πουνε την αποψη τους και προτασεις για αλλους εκπαιδευτες που ΟΙ ΙΔΙΟΙ εχουν εμπιστευτει και δεν τους εχουν βρει απλα στο google..
η αληθεια ειναι οτι εχει δικιο,δεν παιζει ρολο τι σεμιναρια παρακολουθησε,αλλωστε πολλοι απο τους παλιους μπορει να μην παρακολουθησαν καν στην αρχη και να ηταν απλα η εμπειρια!
 




rubi

Member
22 Ιανουαρίου 2014
6
0
Όντως έχει ξεφύγει η κουβέντα! Εγω ρώτησα απλά ποιους εκπαιδευτές γνωρίζετε από Θεσσαλονίκη και ποιους μου προτείνετε εσείς! Δεν με ενδιαφέρουν τα χαρτιά τους και οι πιστοποιήσεις τους τόσο πολύ! Το μόνο που θέλω ειναι να δω αποτελέσματα στο σκύλο μου!

https://www.facebook.com/eleni.kalioglou?fref=ts

αυτη ειναι η κοπελα που εκπαιδευει το Ιριδιο μου
Νομίζω η συγκεκριμένη κοπέλα είχε βγάλει πριν καιρό μια προσφορά που μου είχε κάνει εντύπωση! Είχε το πακέτο βασικής υπακοής γύρω στα 190ευρώ αν θυμάμαι καλά και δεν κάνω τόσο μεγάλο λάθος! Εσύ είσαι ικανοποιημένη; Έχεις δει αποτέλεσματα;



Στάλθηκε από το MT27i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 




Frini_696

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
130
6
Καλημερα, ναι εχω δει αποτελεσμα..

Εμεις αρχισαμε απο 3 μηνων εκπαιδευση, βασικο για εμενα ειναι να μη χρησιμοποιει βια ουτε σωματικη ουτε λεκτικη, να την συμπαθει το σκυλι , να βλεπω αποτελεσμα(πραγμα ομως που στο 99% εξαρταται απο εμας και ποσο πολυ το δουλευουμε εκτος αν υπαρχει καποιο προβλημα συμπεριφορας)

Απο κει και περα ειναι και το τι ζητας εσυ απο τον εκπαιδευτη και το σκυλο, οπως και η πρωτη επαφη και η πρωτη εντυπωση.

Ολα ειναι υποκειμενικα δηλαδη , καλυτερα να μιλησεις μαζι της και αμα σου κανει κλικ να κλεισετε ενα ραντεβου.
 


bensneizer

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2013
67
1
Αθήνα
μπορείς να τηλεφωνήσεις στον κ. Γιάννη Αραχωβίτη του stardogs akademy και να σου προτείνει κάποιον εμπιστο συνεργάτη του στη θεσσαλονίκη.
κάπως έτσι βρήκαμε τον εκπαιδευτή μας και είμαστε ως τώρα πολύ ικανοποιημένοι. Μιλάω για θετική εκπαίδευση με κλίκερ και επιβράβευση.
το πρόγραμμα που θεώρησε οτι πρέπει να ακολουθήσουμε για προσαρμογή στην πόλη, αφού είδε το σκυλί στο πρώτο μάθημα, είναι 12 μαθηματα 50 ευρώ το μάθημα. Τη βασική εκπαίδευση την είχα κανει μονος μου και συνεχίζω εννοείται ποτέ δεν επαναπαυόμαστε. Αυτός μου δείχνει (ως τώρα) κάποιες τεχνικές ωστε να έχει ο σκύλος την προσοχή του πάνω μου και να αρχίσει να λειτουργεί λιγο πιο συγκρατημένα αλλά ταυτόχρονα να αποκτήσει εμπιστοσύνη στους ανθρώπους και το περιβαλλον του γιατί έχει αρκετές φοβίες.
 


Frini_696

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
130
6
μπορείς να τηλεφωνήσεις στον κ. Γιάννη Αραχωβίτη του stardogs akademy και να σου προτείνει κάποιον εμπιστο συνεργάτη του στη θεσσαλονίκη.
Μαθητρια του ηταν η κοπελα που αναφερω.
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Πραγματικα τα πραγματα ειναι υποκειμενικα γιατι καθε σκυλος ειναι διαφορετικος κ εχει διαφορετικες αναγκες εκμαθησης.. Φανταζομαι απλα οτι στο θεμα της β.υ. Πανω κατω οι τιμες θα ειναι οι ιδιες,για τον ιδιο εκπαιδευτη μιλαμε παντα,δηλαδη πχ φανταζομαι οτι ο δικος μου εκπαιδευτης θα παιρνει τα ιδια σε ολους για β.υ,δεν ειμαι κ 100% σιγουρη παντως,απλα αυτο φανταζομαι. Τα αλλα ειδη εκπαιδευσης κ οι διορθωσεις συμπεριφορας μαλλον ειναι αυτα που θα ειναι στον καθε ενα διαφορετικα κ σε τιμη κ σε τροπους εκπαιδευσης.
 


Frini_696

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
130
6
Τα αλλα ειδη εκπαιδευσης κ οι διορθωσεις συμπεριφορας μαλλον ειναι αυτα που θα ειναι στον καθε ενα διαφορετικα κ σε τιμη κ σε τροπους εκπαιδευσης.
πολυ σωστο αυτο, συμφωνω μαζι σου.
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Καθ ολη την διαρκεια της εκπαιδευσης της μικρης μου,στο εκπαιδευτηριο ειδα διαφορετικα σκυλια κ εμαθα διαφορετικους τροπους προσεγγισης σε καθε σκυλο αναλογα με τις αναγκες που εχει κ αναλογα με το τι "πιανει" στον καθε ενα. Πχ στην δικια μου πιανει η επιβραβευση με λιχουδια,σε αλλα σκυλια οχι,η δικια μου εχει αγχος αποχωρισμου αλλο σκυλι πχ εχει φοβιες με ανθρωπους ή με αλλα σκυλια,αλλιως θα προσεγγισει ο εκπαιδευτης το ενα σκυλι κ αλλιως το αλλο. Αλλες μεθοδους θα χρησιμοποιησει στο ενα κ αλλες στο αλλο. Οσο για την βασικη εκπαιδευση πανω κατω ειναι τα ιδια σε ολους πιστευω,οσο αφορα τις εντολες περισσοτερο,οσο αφορα τροπους προσεγγισης εκει ειναι που φαινεται ο "καλος" εκπαιδευτης που θα διαβασει σωστα τον σκυλο,θα κρινει κ θα εφαρμοσει.
 


marian8h

Active Member
11 Φεβρουαρίου 2013
28
11
Thessaloniki


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Ισως αν κανεις μια αναζητηση στο google θα σου βγαλει καποια εκπαιδευτηρια.Κανε μια βολτα και ζητησε να σου δειξουν την δουλεια τους.Κριτηριο σου δεν πρεπει να ειναι η τιμη τοσο οσο η ποιοτητας εκπαιδευσης που παρεχεται.

Kανε ενα τηλεφωνο και εδω αμα θες http://www.shepherdland.gr/gr_home.htm.Η Αναστασια ειναι φιλη και ξερω οτι εχει κλαμπ αλλα και εκπαιδευτη που κανει βασικη υπακοη.Επισης πολυ καλος εχω ακουσει οτι ειναι και ο κυριος Βερανης.
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
το πρόγραμμα που θεώρησε οτι πρέπει να ακολουθήσουμε για προσαρμογή στην πόλη, αφού είδε το σκυλί στο πρώτο μάθημα, είναι 12 μαθηματα 50 ευρώ το μάθημα...........
Να ρωτήσω κάτι πολύ φιλικά....
Αν είχες το αποτέλεσμα που ήθελες στα 8 - 9 μαθήματα, τι θα έκανες, θα τα πλήρωνες και τα 12?
Απο που κατάλαβε ότι ο σκύλος σου θέλει 12 μαθήματα ακριβώς?
Που ήξερε πόσο γρήγορα ή αργά θα τα πάρει ο σκύλος σου? (μπορεί να ήθελε 5 ή 15 μαθήματα)
Μη το πάρεις στραβά, πολύ φιλικά το γράφω......