Εκπαιδεύοντας τον 'Δούκα' - Amstaff




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
η εισαγωγη νομιζα ειναι το σηριαλ αμερικαν χορορ στορι το ασυλο !
ο δουκας ειναι φανταστικος δειχνει χαρουμενος υγιης και βγαζει θετικη ενεργεια..
κιπ γουοκιγκ
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Κώστα, ο σκύλος είναι διαμαντάκι!

Εγώ βλέπω έναν σκύλο ήρεμο, με καθαρό μυαλό, συνεργάσιμο, έξυπνο και κυρίως με ΜΥΑΛΟ!

Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις πάνω στην εκπαίδευση και αν έχεις κάποιον να σε βοηθάει αλλά (άθελα σου?) θέτεις στον σκύλο σωστά ερεθίσματα, επιβραβεύεις σωστά και διαθέτεις σκύλο με πολύ καλό χαρακτήρα από ό,τι φαίνεται από τις κινήσεις του, την εκφραστικότητα του και την στάση του!

Η λέξη "διαμαντάκι" παραπάνω είναι κυριολεκτική και δεν την είπα χάρην συζήτησης!
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Ωραιος,εξτρα κινητρο οτι τον παρακολουθει Γερμανικος Ποιμενας και λεει ας του δειξω οτι μπορω και εγω αυτα τα βαρετα κατσε,κατω, ελα.
 






kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
μωρε τι κεφαλας ειναι αυτος!!!
εξαιρετικος! *agapoylas**agapoylas*
Ωραια σχεση μπραβο!

Νομιζω, στο "μεινε" που του πετας τα σνακ γυρω-γυρω, οταν ελευθερωνει απο την εντολη να μην τα τρωει μετα απο κατω? αλλα να τρωει μονο της επιβραβευσης απο το χερι σου?
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Πολυ ομορφο σκυλι και εχετε μια ομορφη σχεση.
Μην το "παρατησεις", συνεχισε ετσι.
Καθε μερα να μαθαινει και κατι καινουριο για να ειναι σε εγρηγορση ο κουκλος σου :D
 




Reinmeister

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2013
301
85
αστον λιγο λασκα στο θεμα περαιτερω εκμαθησης...σε διαστημα δυο μηνων γνωριμιας τα αποτελεσματα ειναι ικανοποιητικοτατα,με σκυλο που δειχνει εξαιρετικα σημαδια εξελιξης...

το προσεχες διμηνο τριμηνο παγιωσε του την υπακοη χωρις τροφη επιβεβαιωσης αφηνοντας του το μυαλο να εμπεδωσει τις συγκεκριμενες εντολες,χωρις να μπερδευτει και τελματωσει με νεες...
με απλα λογια αστον λιγακι να χαρει την κουταβισια περιοδο του...σου το λεω αυτο γιατι πολλοι βλεποντας τις δυνατοτητες του εξυπνου κουταβιου τους αθελα προχωρουν γρηγορα και τα σκυλια τους "κουραζονται"...κατι που φαινεται στην περιοδο της ενηλικιωσης...

απο κει και μετα,κατ εμε, μην προχωρησεις σε περαιτερω εκμαθηση εαν δεν φτασεις σε σημειο απολυτης υπακοης με δωσιμο εντολων με μια και μονη φορα...
μεσω αυτου το δεσιμο σου με το σκυλι θα ενταθει σε απιστευτο βαθμο...
οσο ενηλικιωνεται και αυξανεται η δυνατοτητα συγκεντρωσης του θα δεις ποσο θα εχει βοηθησει η χαλαροτητα που σου προτεινω να δειξεις το προσεχες διαστημα...

οσον αφορα την μεχρι τωρα δουλεια σου,συνυπολογιζοντας και το μικρο διαστημα κατοχης,τα θερμα μου συγχαρητηρια...

επισης ειναι πανεμορφος...πολλα και καλα χρονια να εχετε παρεα...
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
μπραβο σας πολυ καλη δουλεια...
το αυτακι του γιατι ειναι δεμενο?
Για να σχηματιστει σωστα.

Συγχαρητηρια Κώστα, εκπληκτικη δουλεια...
Θα συμφωνησω με τον συμφορουμιτη, εχεις ενα διαμαντακι εκει!
 




kostas_dw

Member
26 Νοεμβρίου 2013
20
0
Πυργος
Νομιζω, στο "μεινε" που του πετας τα σνακ γυρω-γυρω, οταν ελευθερωνει απο την εντολη να μην τα τρωει μετα απο κατω? αλλα να τρωει μονο της επιβραβευσης απο το χερι σου?
Όντως έτσι είναι. Δεν το κάνω πια. ;)
 


kostas_dw

Member
26 Νοεμβρίου 2013
20
0
Πυργος
αστον λιγο λασκα στο θεμα περαιτερω εκμαθησης...σε διαστημα δυο μηνων γνωριμιας τα αποτελεσματα ειναι ικανοποιητικοτατα,με σκυλο που δειχνει εξαιρετικα σημαδια εξελιξης...
Έχεις δίκιο. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. :)
 


gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Πέρα από έναν σκύλο διαμάντι (θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους) πρέπει να "το έχει" και ο γονιός... Φαίνεται να "το έχεις" πολύ φίλε Κώστα! Μπράβο σου και να τον χαίρεσαι... Έχω εντυπωσιαστεί.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
..και η εκπαίδευση συνεχίζεται.. :paletas:

[video=youtube;jO8gPqhoLp0]https://www.youtube.com/watch?v=jO8gPqhoLp0[/video]
Ρε συ εντυπωσιάστηκα που τον φώναζε ο φίλος σου και τον αγνοούσε επιδεικτικά, ούτε καν σκέφτηκε να πάει. Πώς το έκανες αυτό;!
Πολύ καλός! Ο δικός μου είναι πάνω απο 2 ετών και το 6 μηνών δικό σου μας έχει βάλει τα γυαλιά.
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
τέλεια!! πολύ αστείο ειδικά το τέλος! και τα φιλάκια με το γπ !!
φοβερό που δεν πάει στο φίλο σου. Πόση ώρα κρατάει το ξάπλα; Είναι πολύ συγκεντρωμένος!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981