Εκτροφεία boxer


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
χαιρεται..εδω και λιγες μερες ειμαστε σε αναζητηση εκτρωφειου για ενα μποξερακο!λεω ειμαστε γιατι δεν ειναι για εμενα αλλα για εναν φιλο μου που δεν εχει ιντερνετ για να ψαξει κ τον βοηθαω εγω οσο μπορω!!ο μητσος λοιπον ετων 25 καλο παιδι κ εμφανισιμο:p:p:p(ελπιζω να μη θεωριθει αναζητηση συντροφου κ κλειδωθει:p)εχει τον τζιμακο οπου ειναι κανις το οποιο εφτασε αισιως τα 15 του χρονια..αλλα οπου ναναι θα μασ αφησει δυστυχως..οποτε ειναι σε αναζητηση καινουργιου σκυλακου..κ κατεληξε στην συγκεκριμενη φυλη!!θα ηθελα αν ξερετε καλους εκτροφεις να μ προτεινετε απο προσωπικη εμπιρια ή αν εχετε ακουσει κατι καλο!
ΥΓ ελληνικο εκτροφειο κατα προτιμηση και δεν εχει βλεψεις για αριστη μορφολογια επιπεδου εκθεσεων απλα να εχουμε οσο το δυνατων εξασφαλησμενη την υγεια του σκυλου λογω τον προβληματων που εχουν τα σκυλακια αυτα!!ευχαριστω εκ τον προτερων..για οποιαδηποτε διευκρινιση εδω ειμαι!!
 




babster

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2010
118
0
Έχουμε αρκετά εκτροφεία στην Ελλάδα και έτσι θα έχετε πολλή δουλειά μπροστά σας για να βρείτε αυτό που σας ταιριάζει. Ρίξε μια ματιά και σ αυτό το site www.dbg.gr χωρίς να είναι κάτι επίσημο , υπαρχουν κι άλλα εκτροφεία, κανε τηλέφωνο στον Κ.Ο.Ε. Έχω κάνει και εγώ έρευνα, αν θες περισσότερα στείλε μου π.μ., μην κανουμε και διαφήμιση τσάμπα:). Υπάρχει και το www.forumboxer.gr , θα βρείς εκεί πολλά πραγματα που σε ενδιαφέρουν και εκτροφεία. Καλή σας τύχη:rolleyes:
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
δεν τίθεται θέμα διαφήμισης.
άλλωστε τα εκτροφεία δεν είναι καταστήματα...αν έχουν γέννα-αν δεν έχουν όλη την τοκετομάδα κλεισμένη-αν τα βρούν οι δύο άνθρωποι αν αν αν
τελικά παίρνεις κάποιες κατευθύνσεις αλλά αν δεν πάς εκεί να δείς και να κρίνεις ........... όσα ονόματα και να σου πούν δεν λέει τίποτα

μιά καλή λύση είναι να ψάξεις για τα αποτελέσματα των ειδικών εκθέσεων του ομίλου των Boxer
 






tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
υπαρχει προβλημα αν ανεβασω link που αφορα αλλο forum ειδικο για boxer......
( ζητω την αδεια του admin η καποιου mod )
εκτος αν θεωρειται σκοπιμο να στειλω personal message
tommy
AKYPO με προλαβε ο φιλος babster
 
Last edited:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι
αλλά πιστεύω πως είναι επίσης απλό για τον φίλο μας να ggoglαρει boxer forum !!!!!!!!!!
 




rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
ok το gogglara φιλε κοκονι και βρηκα το φορουν για τα μποξερ και εχει τισ σελιδες των εκτοφειων στα οποια κ μπηκα αλλα μια σελιδα δεν αρκει..οποτε ειπα ν ρωτησω την γνωμη σας αν εχεται καποιον αξιοπιστο για να εχουμε μια βαση!!ευχαριστω για της πληροφοριες!!και για να το διατυπωσω καλυτερα αν ηταν εντως αττικης οπως βρηκα δυο ή ενα στην χαλκιδα θα ηταν καλυτερα για να μπρουμε να δουμε τα κουταβια κ τους ιδιοκτητεσ κλπ κλπ πιο καλα κ πιο ευκολα και να μπορουμε ανα πασα στιγμη να τους επισκευθουμε!!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
έτσι κι αλλιώς αν δεν επισκεφτείς το εκτροφείο να δείς τους σκύλους.......δεν κάνεις τίποτα
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
γιαυτο ρωταω εδω γιατι δεν μπρορω να επισκευθω ενα στην θεσαλονικη ενα στην πατρα ενα στη ροδο..και τον λατση μπαρμπα να ειχα παλι δυσκολο θα ηταν:ρ:ρ:ρ
 


marilena83

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2010
549
0
Κυψέλη
Κοίτα να δεις, επειδή πριν 2 χρόνια έψαχνα κι εγώ για μπόξερ σε διαδυκτιακό επίπεδο (εν τέλει αποφάσισα να αποκτήσω ημίαιμο σε πρώτη φάση) για ένα πρώτο ξεσκαρτάρισμα είχα κάνει τις εξείς κινήσεις:
1. Κοίταζα από τις σελίδες των εκτροφέων ποιά σκυλιά μου άρεσαν. Συνήθως κάθε εκτροφείο έχει μια τάση στη μορφολογία των σκυλιών που βγάζει (εμένα πχ με απασχολούσε πολύ το κεφάλι, ήθελα συγκεκριμένο τύπο).
2. Στη σελίδα του boxerforum γράφουν πολλοί εκτροφείς. Εγώ προσωπικά έτσι απέκτησα μια πρώτη άποψη για το "ποιόν" τους :D και σε πληροφορώ ότι απέρριψα και κάνα δυο με αυτό τον τρόπο, ενώ αντιθέτως άλλοι ανέβηκαν στην εκτίμησή μου!

Μετά από αυτά, αν έχει μικρύνει η λίστα σου δε μένει παρά να πας σε εκθέσεις να τους δεις από κοντά κι αν έχεις τη δυνατότητα να επισκεφθείς και κάνα εκτροφείο. Εγώ προσωπικά θεωρώ οτι το να γνωρίσω τον εκτροφέα είναι το πιο σημαντικό, αν εμπιστεύεσαι τον εκτροφέα σου σαν άνθρωπο είσαι οκ.
Α και όντως το Cavalieri di Rodi ήταν κι εμένα η πρώτη μου επιλογή με βάση το ψάξιμο μέσω ίντερνετ. Έχουμε κι άλλα καλά εκτροφεία μπόξερ όμως να το χεις υπόψη σου και είναι και θέμα γούστου στην τελική!

Edit: Σόρρυ τώρα είδα για το εντός αττικής που λες, μου χε διαφύγει...:roll:
 
Last edited:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
και τελικά ένα ταξίδι στην θεσαλλονίκη ή στην κρήτη για να γνωριστείς με τον εκτροφέα του πιθανού σου σύντροφου για τα επόμενα 15 χρόνια ,εμένα, μου φαίνεται ένα πέταγμα...
 


marilena83

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2010
549
0
Κυψέλη
και τελικά ένα ταξίδι στην θεσαλλονίκη ή στην κρήτη για να γνωριστείς με τον εκτροφέα του πιθανού σου σύντροφου για τα επόμενα 15 χρόνια ,εμένα, μου φαίνεται ένα πέταγμα...
Νομίζω οτι ο φίλος λέει οτι εντάξει για ένα ταξίδι για να δει τον εκτροφέα, αλλά αν δεν έχει αποφασίσει από πριν δεν αρκεί ένα ταξίδι αλλά πολλά (για να τους δει όλους και να αποφασίσει).
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
πιστεύω πως καλή λύση είναι και οι επισκέψεις στις ειδικές εκθέσεις του ομίλου αλλά και στις υπόλοιπες εκθεσεις του ΚΟΕ ΟΚΑ κλπκλπ
εκεί τους συναντάς σχεδόν όλους και παίρνεις μιά γευση και των σκύλων τους αλλά και των ιδίων χωρίς να χρειαστεί να ταξιδέψεις
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
marilena απο τισ σελιδες στο ιντερνετ ηδη εχω αποκλεισει δυο εκτροφεια..ειναι πολυ φτωχες με σκυλους χωρις πολλα πολλα στοιχεια κ διακρησεις κλπ τωρα αρχικα δεν ειναι για εμενα το σκυλακι απλα κανω την ερωτηση σαν μελος του φορουμ επειδη ο φιλος δεν εχει ιντερνετ και γενικα τον βοηθαω..το πιο πιθανο ειναι να παμε σε ολα τα εντως αττικης εκτροφεια μαζι να μιλησουμε να ρωτησουμε κλπ εκτος αν δουμε κατι θαυμασιο αλλου οποτε θα περιμενουμε την πρωτη ευκαιρια για ν παμε!!και αυτο που λεσ για την εμφανιση το παρατηρησα απο τα κουταβια του καθε εκτροφειου που ειχαν σχεδον ιδια χρωματα σχεδια κλπ!!!κ παλι ευχαριστω παιδια!!
 


nayaz

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2011
69
0
χαιρεται..εδω και λιγες μερες ειμαστε σε αναζητηση εκτρωφειου για ενα μποξερακο!λεω ειμαστε γιατι δεν ειναι για εμενα αλλα για εναν φιλο μου που δεν εχει ιντερνετ για να ψαξει κ τον βοηθαω εγω οσο μπορω!!ο μητσος λοιπον ετων 25 καλο παιδι κ εμφανισιμο:p:p:p(ελπιζω να μη θεωριθει αναζητηση συντροφου κ κλειδωθει:p)εχει τον τζιμακο οπου ειναι κανις το οποιο εφτασε αισιως τα 15 του χρονια..αλλα οπου ναναι θα μασ αφησει δυστυχως..οποτε ειναι σε αναζητηση καινουργιου σκυλακου..κ κατεληξε στην συγκεκριμενη φυλη!!θα ηθελα αν ξερετε καλους εκτροφεις να μ προτεινετε απο προσωπικη εμπιρια ή αν εχετε ακουσει κατι καλο!
ΥΓ ελληνικο εκτροφειο κατα προτιμηση και δεν εχει βλεψεις για αριστη μορφολογια επιπεδου εκθεσεων απλα να εχουμε οσο το δυνατων εξασφαλησμενη την υγεια του σκυλου λογω τον προβληματων που εχουν τα σκυλακια αυτα!!ευχαριστω εκ τον προτερων..για οποιαδηποτε διευκρινιση εδω ειμαι!!

καλησπέρα! επειδή εδώ και ένα χρόνο ήμουν σε αναζήτησει boxer η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν αρκετά. εγώ κατέληξα στο kokisbox είναι στην καστορία και μάλιστα έχει άμεσα γέννα απο την οποία περιμένω και εγώ την μποξερίνα μου!
:D:D:D:D
 


Panos0685

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2008
490
1
42
Anthousa Athens
Θα σου προτεινα να στραφεις στο εξωτερικο.

Οι περισσσοτεροι εκτροφεις μποξερ στην Ελλαδα δεν ειναι καλυτεροι απο τα Pet shops...