Εκτροφείο για German Spitz


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Ως πρώην κάτοχος spitz ( ο Νέστορας μας έζησε 14,4 υπέροχα χρόνια μαζί μας και στενοχωρήθηκαμε παρα μα πάρα πολύ όταν τον χάσαμε) ήθελα να ρωτήσω την όμορφη ομάδα αν γνωρίζετε κάποιο νόμιμο εκτροφείο German Spitz εδώ στην Ελλάδα και αν είναι δυνατόν στην Αθήνα ( γιατί αυτή τη στιγμή είναι λίγο δύσκολη η μεταφορά μας κάπου αλλού) . Παρακαλώ πολύ θα ήθελα ειδικά εκτροφείο German η Japanese Spitz για να μου τον θυμίζει καθώς γνωρίζω τα χαρακτηριστικά της συγκεκριμένης ράτσας! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Ως πρώην κάτοχος spitz ( ο Νέστορας μας έζησε 14,4 υπέροχα χρόνια μαζί μας και στενοχωρήθηκαμε παρα μα πάρα πολύ όταν τον χάσαμε) ήθελα να ρωτήσω την όμορφη ομάδα αν γνωρίζετε κάποιο νόμιμο εκτροφείο German Spitz εδώ στην Ελλάδα και αν είναι δυνατόν στην Αθήνα ( γιατί αυτή τη στιγμή είναι λίγο δύσκολη η μεταφορά μας κάπου αλλού) . Παρακαλώ πολύ θα ήθελα ειδικά εκτροφείο German η Japanese Spitz για να μου τον θυμίζει καθώς γνωρίζω τα χαρακτηριστικά της συγκεκριμένης ράτσας! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Χρονια πολλα .Δεν υπαρχει στην ελλαδα. Για ιαπωνικο που εψαχνα εγω μονο στο εξωτερικο. Ουτε γερμανικο απο οτι θυμαμαι.
 


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Χρονια πολλα .Δεν υπαρχει στην ελλαδα. Για ιαπωνικο που εψαχνα εγω μονο στο εξωτερικο. Ουτε γερμανικο απο οτι θυμαμαι.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Επειδή θα με ενδιέφερε από ποιο εκτροφείο το πήρατε και ποια ήταν η διαδικασία; Ευχαριστώ
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Εγω δεν το πηρα απο εκτροφειο βλακεια εκανα οποτε δεν ξερω και να σου πω. Σιγουρα θα πρεπει να πας εκει για να το παραλαβεις απο το εξωτερικο. Γενικα οι πιο κοντινες μας χωρες δεν εχουν συχνα γεννες οποτε θα πρεπει να περιμενεις και πολυ αλλα αμα θες αυτη τη ρατσα αξιζει. Γενικα θα πρεπει να μιλησεις σιγουρα να μπεις σε λιστα αναμονης και αμα τα δινουν γενικα σε αλλες χωρες και να εισαι εκει ακριβως οταν θα ειναι 2 μηνων το κουταβι.
 


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Εγω δεν το πηρα απο εκτροφειο βλακεια εκανα οποτε δεν ξερω και να σου πω. Σιγουρα θα πρεπει να πας εκει για να το παραλαβεις απο το εξωτερικο. Γενικα οι πιο κοντινες μας χωρες δεν εχουν συχνα γεννες οποτε θα πρεπει να περιμενεις και πολυ αλλα αμα θες αυτη τη ρατσα αξιζει. Γενικα θα πρεπει να μιλησεις σιγουρα να μπεις σε λιστα αναμονης και αμα τα δινουν γενικα σε αλλες χωρες και να εισαι εκει ακριβως οταν θα ειναι 2 μηνων το κουταβι.
Αν μου λέγατε μερικά αξιόλογα εκτροφεία έστω του εξωτερικού θα σας ήμουν ευγνώμων!
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Αν μου λέγατε μερικά αξιόλογα εκτροφεία έστω του εξωτερικού θα σας ήμουν ευγνώμων!
Αξιολογα οσο μπορω θα σου πω αλλα να ξες οτι δεν εχω μιλησει με καποιο.
 
  • Like
Reactions: niovi t


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Αξιολογα οσο μπορω θα σου πω αλλα να ξες οτι δεν εχω μιλησει με καποιο.
Αχ ευχαριστώ πάρα πολύ! Από 3 μήνες πριν που έφυγε ο Νέστορας μου είμαι απαρηγόρητη.... θέλω οπωσδήποτε Spitz
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Το glamglow ειναι το πιο βραβευβεμο στην αγγλια σε εκθεσεις κτλ και νομιζω εχουν σχεδιασμενη γεννα για φετος αλλα υποθετω οτι θα εχει τεραστια αναμονη γιατι δεν εχουν κανει πολλες τα τελευταια χρονια. Charney επισης αγγλια ειναι αυτο που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση και οταν αποφασισω για δευτερο πρωτα με αυτο θα μιλησω . Απλα ειχαν μολις τωρα γεννα οποτε η επομενη δεν ξερω ποτε θα ειναι. Το snowshoes επισης φαινεται αξιολογο και νομιζω εχει πιο πολλα κουταβια αλλα δεν ειμαι σιγουρη για αυτο. Γενικα αμα ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις απλα θελει αρκετη ερευνα και να μιλησεις με πολλους εγω χωρις να ξερω σου λεω αυτα που μου εκαναν εντυπωση. Καλη τυχη και αμα βρεις κατι και μιλησεις γραψτο εδω γιατι ψαχνουν πολλοι αυτες τις ρατσες τελευταια
 
  • Like
Reactions: niovi t


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Αχ ευχαριστώ πάρα πολύ! Από 3 μήνες πριν που έφυγε ο Νέστορας μου είμαι απαρηγόρητη.... θέλω οπωσδήποτε Spitz
Πραγματικα ειναι απιστευτα σκυλια.. και εγω θελω δευτερο σιγουρα και δεν θελω ποτε να μην εχω ενα σπιτι μου. Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου ...ειμαστε τυχεροι που εχουν και μεγαλο προσδοκιμο ζωης να τα χαιρομαστε για πολλα χρονια. Γενικα κατω απο 14 χρονων δεν εχω ακουσει να πεθανει καποιο και μεχρι 18 χρονων εχω ακουσει οτι εζησε
 
  • Like
Reactions: niovi t


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Πραγματικα ειναι απιστευτα σκυλια.. και εγω θελω δευτερο σιγουρα και δεν θελω ποτε να μην εχω ενα σπιτι μου. Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου ...ειμαστε τυχεροι που εχουν και μεγαλο προσδοκιμο ζωης να τα χαιρομαστε για πολλα χρονια. Γενικα κατω απο 14 χρονων δεν εχω ακουσει να πεθανει καποιο και μεχρι 18 χρονων εχω ακουσει οτι εζησε
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 




niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Τιποτα ευχομαι συντομα να ειστε αγκαλια με μια χνουδωτη μπαλιτσα !
Μήπως ξέρετε κάποιο εκτροφείο στη Γερμανία; ( Επειδή ο άντρας μου έχει σχέση)
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Μήπως ξέρετε κάποιο εκτροφείο στη Γερμανία; ( Επειδή ο άντρας μου έχει σχέση)
Εχω δει αρκετα κανε μια αναζητηση. Απλα πολλα ειχαν τη σελιδα τους στα γερμανικα και δυσκολευτηκα
 
  • Like
Reactions: niovi t


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Αμα δηλαδη μπορει καποιος να συμνενοηθει για εσας. Τωρα ξαναειδα 2 και τα 2 ειναι στα γερμανικα δεν καταλαβαινω κατι.
 


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Αμα δηλαδη μπορει καποιος να συμνενοηθει για εσας. Τωρα ξαναειδα 2 και τα 2 ειναι στα γερμανικα δεν καταλαβαινω κατι.
Πώς λέγονται;
 


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Αμα δηλαδη μπορει καποιος να συμνενοηθει για εσας. Τωρα ξαναειδα 2 και τα 2 ειναι στα γερμανικα δεν καταλαβαινω κατι.
Επίσης στις κοντινές μας βαλκανικές χώρες η Ιταλία δεν υπάρχει κάτι; Και για να μη σας βάζω στον κόπο να ψάχνετε για εμένα στο Google το ψάχνετε; Και πώς ξεσκαρταρει κανείς;
 


niovi t

Member
29 Μαρτίου 2011
14
0
Αμα δηλαδη μπορει καποιος να συμνενοηθει για εσας. Τωρα ξαναειδα 2 και τα 2 ειναι στα γερμανικα δεν καταλαβαινω κατι.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως!
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Επίσης στις κοντινές μας βαλκανικές χώρες η Ιταλία δεν υπάρχει κάτι; Και για να μη σας βάζω στον κόπο να ψάχνετε για εμένα στο Google το ψάχνετε; Και πώς ξεσκαρταρει κανείς;
Ιταλια βρηκα ενα αλλα πολυ σπανιες γεννες
 




Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Ολα αυτα που λεω ειναι για ιαπωνικα επισης για γερμανικα μπορει να υπαρχουν και περισσοτερα εκτροφεια
 
  • Like
Reactions: niovi t