Εκτροφείο BULLY από Αμερική κανείς;;


beisrio

Member
13 Οκτωβρίου 2011
23
0
γεια σας παιδια!!θα ηθελα την βοηθεια σας!!ενδιαφερομαι να αποκτησω ενα bully κ σκεφτομαι να το φερω απο αμερικη!!ξερει κανεις σας παρακαλω καποιο εμπιστο εκτοφειο θελω να κανω σωστη αγορα,μην το μετανιωσω μετα!!!!δωστε μου τα φωτα σας!!!!!HELP ME!!!!!
...................................THANKS............................
 












beisrio

Member
13 Οκτωβρίου 2011
23
0
ευχαριστω πολυ που ενδιαφερεστε για τον προβληματισμο μου κ συγνωμη που δεν εβαλα φωτο πριν!!!οταν λεω bully εννοω ακριβως αυτο...
http://theabkcdogs.org/breeds/american-bully/xl/
οποιος γνωριζει ας με βοηθησει!!ψαχνω για εμπιστο εκτροφειο δεν εχω ξανα φερει σκυλο απο εξω...θα ηθελα να φερω σκυλι σαν αυτο στην φωτο αλλα δεν ξερω τι θα μου στειλουν!!υπαρχει εμπιστοσυνη?κ θεωρω πως απο αμερικη ειναι πιο κοντα σε αυτο που θελω!!!
αααα κ κατι ακομα..ρωτησα σε ενα πετ σοπ εναν γνωστο μου κ μου ειπε για καποιον κ.κανελλο που φερνει ρατσες σκυλων ο οποιος λεει δινει κ εγγυηση ενα χρονο για τον σκυλο!!...αν κ δεν εμπιστευομαι απο πετσοπ εσεις τι λετε για αυτον τον κυριο?ευχαριστω κ παλι!!
συγνωμη αλλα το AKC δεν γνωριζω τι ειναι!!!!!
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Εγώ θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς,καταλαβαίνω οτι σου αρέσει η ιδέα να αποκτήσεις ένα τέτοιο σκυλί αλλά ξανασκέψου το ..
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.890
beisrio

1. Το link που σου παρέθεσαν παραπάνω με παλαιότερη σχετική συζήτηση, το διάβασες;
2. Αφού θέλεις να φέρεις σκύλο από την Αμερική, θα έπρεπε να ξέρεις τι είναι το American Kennel Club.
3. Δύσκολα θα βρεις κάποιον να μπορεί να σου δώσει τόσο εξειδικευμένες πληροφορίες. Θα πρέπει να σταθείς πάρα πολύ τυχερός, αν βρεθεί συμφορουμίτης, να γνωρίζει πρόσωπα και πράγματα στην Αμερική. Εδώ με το ζόρι, μαθαίνουμε τι ισχύει στην Ελλάδα.
4. Ποτέ δεν πάμε σε pet shop για αγορά σκύλου.
5. Ποτέ δεν πάμε σε ιδιώτες/σκυλέμπορους [βλέπε: Κανέλλος] για αγορά σκύλου

Εν ολίγοις, εξαιρετικά δύσκολα τα πράγματα. Προσωπικά δεν κατανοώ τι βρίσκεις σ'αυτόν τον σκύλο, που δεν μπορείς να το βρεις σε ράτσες που εκτρέφονται σε εξαιρετικά εκτροφεία, ελληνικά ή ευρωπαικά. Να μην σου πω κιόλας, πως μια βόλτα από το pittbull rescue club, θα έπρεπε να την κάνεις.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
κ θεωρω πως απο αμερικη ειναι πιο κοντα σε αυτο που θελω!!!

Εχει και στην Μαλτα (πολυ πιο κοντα απο Αμερικη) εκτροφεις αυτης της ρατσας, http://www.bigbenbullies.com/
http://www.myspace.com/corleonekennels .


αααα κ κατι ακομα..ρωτησα σε ενα πετ σοπ εναν γνωστο μου κ μου ειπε για καποιον κ.κανελλο που φερνει ρατσες σκυλων ο οποιος λεει δινει κ εγγυηση ενα χρονο για τον σκυλο!!...αν κ δεν εμπιστευομαι απο πετσοπ εσεις τι λετε για αυτον τον κυριο?ευχαριστω κ παλι!!
συγνωμη αλλα το AKC δεν γνωριζω τι ειναι!!!!!
Μακρυα απο μεσαζοντες και pet shop.

Για πληροφοριες θα ξεκινουσα απο εδω http://www.razorsedgeinc.com/info.html
 
Last edited:




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αμερικανικός εκτροφέας να σου εμπιστευτεί σκυλί χωρίς να σε δει και να ξέρει τι θα το κάνεις το κουτάβι του αποκλείεται. Επειδή δε, ακούγεσαι σα να μην ξέρεις τι ακριβώς θέλεις, αποκλείεται ακόμα περισσότερο. Θα σου στοιχίσει δε να το φέρεις πάνω από 2000 ευρώ, το ξέρω από άλλη περίπτωση ατόμου που ήταν όμως συνειδητοποιημένο και ήθελε να φέρει συγκεκριμένο σκυλί. Υπολόγισε επίσης πάνω από 1000 δολλάρια την τιμή του σκύλου από καλό εκτροφέα.

Το σκυλί πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να έχει χαρτιά AKC που είναι το American Kennel Club, δηλαδή ο Αμερικανικός Κυνολογικός Όμιλος και που θα έπρεπε να τον ξέρεις.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Το σκυλί πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να έχει χαρτιά AKC που είναι το American Kennel Club
Για την συγκεκριμενη φυλη δεν νομιζω, δεν την αναγνωριζει ο AKC.
 


beisrio

Member
13 Οκτωβρίου 2011
23
0
εχω ενα πιτμπουλ κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!αυτο που με τραβηξε σε αυτη τη ρατσα για τα μπουλι εννοω ειναι κυριως η εμφανιση κ οσο μπορω ρωταω να μαθω περισσοτερα για αυτην την καινουργια ρατσα!!!!
εχω μιλησει με ενα αλλο εκτροφειο στην ιταλια http://www.corleonekennels.com/ ακομα ψαχνομαι!!!δεν θελω να πεσω σε παγιδα!!!!!!θελω οταν πω πως θελω ενα κουταβι να παρω το καλυτερο η μαλλον να ξερω πως εκανα οτι καλυτερο μπορουσα!!!!!
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εκτος απο την εμφανιση που σε ελκυει καλο θα ειναι να μαθεις και για τον χαρακτηρα του. Να μιλησεις με καποιον
εκτροφεα να τον ρωτησεις αν ταιριαζει με πιτ μπουλ, να σε ενημερωσει τελοσπαντων για την φυλη αυτη.
Δεν παιρνουμε κουταβι μονο και μονο επειδη μας αρεσει η εμφανιση.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
εχω ενα πιτμπουλ κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!αυτο που με τραβηξε σε αυτη τη ρατσα για τα μπουλι εννοω ειναι κυριως η εμφανιση κ οσο μπορω ρωταω να μαθω περισσοτερα για αυτην την καινουργια ρατσα!!!!
εχω μιλησει με ενα αλλο εκτροφειο στην ιταλια http://www.corleonekennels.com/ ακομα ψαχνομαι!!!δεν θελω να πεσω σε παγιδα!!!!!!θελω οταν πω πως θελω ενα κουταβι να παρω το καλυτερο η μαλλον να ξερω πως εκανα οτι καλυτερο μπορουσα!!!!!
Το να επιλέγει κανείς σκύλο με βάση την εμφάνισή του είναι επίσης κακή ιδέα. Και ναι, όντως, οι υπόλοιποι έχουν δίκιο, τα pitbulls δεν αναγνωρίζονται από τον AKC, είναι δε απαγορευμένα σε ορισμένες κομητείες. Επιπλέον θα μπλέξεις οπωσδήποτε και με τα Ομοσπονδιακά Υπουργεία Γεωργίας και Υγείας που θα σε περάσουν απ' τα σαράντα κύματα για το πού βρήκες το σκύλο, τι είναι, κλπ. Επιπλέον υπάρχουν και αεροπορικές εταιρείες που αρνούνται να μεταφέρουν τη συγκεκριμένη φυλή.
 


beisrio

Member
13 Οκτωβρίου 2011
23
0
σαν να το ξανασκεφτομαι!!!!!!παιδια σας ευχαριστω πολυ!!!!οτι κανω θα σας ενημερωσω!!!!
 




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Καρικατουρa pitbul ειναι τα bully. Και εννοειται πως δεν εχουν καμια σχεση με τις δυνατοτητες των pitbull. Τo λεει και το ονομα τους, απο μπουλη τι περιμενεις;:D:D:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95